Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель

Minregion proponuje zaprovadyty novyj pidhid do osvitlennja budiveľ

Мінрегіон пропонує внести норму про використання технологій природного освітлення — світловодів. Вони можуть проектуватися в приміщеннях, де немає денного освітлення. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook
Minregion proponuje vnesty normu pro vykorystannja tehnologij pryrodnogo osvitlennja — svitlovodiv. Vony možuť proektuvatysja v prymiščennjah, de nemaje dennogo osvitlennja. Pro ce povidomyv zastupnyk ministra regionaľnogo rozvytku, budivnyctva ta žytlovo-komunaľnogo gospodarstva Lev Parchaladze na svoїj storinci u Facebook
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Світловоди пропонують використовувати там, де немає необхідного рівня природного освітлення і його не можна забезпечити іншим способом. В чому переваги такого підходу до освітлення. Як зазначив Лев Парцхаладзе, світловоди можуть проектуватися, приміром, на виробництвах, в темних та підвальних приміщеннях, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін — або просто в будинках. Це дає можливості для енергозбереження та зниження витрат на забезпечення приміщень достатнім рівнем світла. Нуль витрат на освітлення, мінімальне використання електроенергії. Як бонус — користь для зору, підвищення настрою, працездатності і навіть візуальне збільшення простору. Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу, — написав він на своїй Facebook-сторінці. Згідно з новими ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього світла залежно від розташування вихідних отворів світловодів. Оновлені державні будівельні норми будуть затверджені найближчим часом, інформують у Мінрегіоні. Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення. Нагадаємо, в Миколаєві планують повністю обладнати вулиці новими світлодіодними світильниками. Це забезпечить не лише економіє електроенергії, але й додаткові можливості для безпеки вулиць у темний час доби.
Реклама 👇 Замовити

Світловоди пропонують використовувати там, де немає необхідного рівня природного освітлення і його не можна забезпечити іншим способом.

В чому переваги такого підходу до освітлення

Як зазначив Лев Парцхаладзе, світловоди можуть проектуватися, приміром, на виробництвах, в темних та підвальних приміщеннях, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін — або просто в будинках. Це дає можливості для енергозбереження та зниження витрат на забезпечення приміщень достатнім рівнем світла.

«Нуль витрат на освітлення, мінімальне використання електроенергії. Як бонус — користь для зору, підвищення настрою, працездатності і навіть візуальне збільшення простору. Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 1

Фото: з Facebook-сторінки Лева Парцхаладзе

Згідно з новими ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього світла залежно від розташування вихідних отворів світловодів. Оновлені державні будівельні норми будуть затверджені найближчим часом, інформують у Мінрегіоні.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 3

Фото: svetovod.info

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 5

Нагадаємо, в Миколаєві планують повністю обладнати вулиці новими світлодіодними світильниками. Це забезпечить не лише економіє електроенергії, але й додаткові можливості для безпеки вулиць у темний час доби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: