fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель

Minregion proponuje zaprovadyty novyj pidhid do osvitlennja budiveľ
Мінрегіон пропонує внести норму про використання технологій природного освітлення — світловодів. Вони можуть проектуватися в приміщеннях, де немає денного освітлення. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook
Minregion proponuje vnesty normu pro vykorystannja tehnologij pryrodnogo osvitlennja — svitlovodiv. Vony možuť proektuvatysja v prymiščennjah, de nemaje dennogo osvitlennja. Pro ce povidomyv zastupnyk ministra regionaľnogo rozvytku, budivnyctva ta žytlovo-komunaľnogo gospodarstva Lev Parchaladze na svoїj storinci u Facebook
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Світловоди пропонують використовувати там, де немає необхідного рівня природного освітлення і його не можна забезпечити іншим способом. В чому переваги такого підходу до освітлення. Як зазначив Лев Парцхаладзе, світловоди можуть проектуватися, приміром, на виробництвах, в темних та підвальних приміщеннях, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін — або просто в будинках. Це дає можливості для енергозбереження та зниження витрат на забезпечення приміщень достатнім рівнем світла. Нуль витрат на освітлення, мінімальне використання електроенергії. Як бонус — користь для зору, підвищення настрою, працездатності і навіть візуальне збільшення простору. Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу, — написав він на своїй Facebook-сторінці. Згідно з новими ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього світла залежно від розташування вихідних отворів світловодів. Оновлені державні будівельні норми будуть затверджені найближчим часом, інформують у Мінрегіоні. Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення. Нагадаємо, в Миколаєві планують повністю обладнати вулиці новими світлодіодними світильниками. Це забезпечить не лише економіє електроенергії, але й додаткові можливості для безпеки вулиць у темний час доби.
Реклама 👇 Замовити

Світловоди пропонують використовувати там, де немає необхідного рівня природного освітлення і його не можна забезпечити іншим способом.

В чому переваги такого підходу до освітлення

Як зазначив Лев Парцхаладзе, світловоди можуть проектуватися, приміром, на виробництвах, в темних та підвальних приміщеннях, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін — або просто в будинках. Це дає можливості для енергозбереження та зниження витрат на забезпечення приміщень достатнім рівнем світла.

«Нуль витрат на освітлення, мінімальне використання електроенергії. Як бонус — користь для зору, підвищення настрою, працездатності і навіть візуальне збільшення простору. Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 1

Фото: з Facebook-сторінки Лева Парцхаладзе

Згідно з новими ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього світла залежно від розташування вихідних отворів світловодів. Оновлені державні будівельні норми будуть затверджені найближчим часом, інформують у Мінрегіоні.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 2

Фото: svetovod.info

Мінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 3

Нагадаємо, в Миколаєві планують повністю обладнатиМінрегіон пропонує запровадити новий підхід до освітлення будівель 4Миколаїв хочуть повністю обладнати LED-освітленням вулиці новими світлодіодними світильниками. Це забезпечить не лише економіє електроенергії, але й додаткові можливості для безпеки вулиць у темний час доби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: