fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні вперше запустили виробництво снарядів за стандартами NATO

V Ukraїni vperše zapustyly vyrobnyctvo snarjadiv za standartamy NATO
Комбінат «Артем», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром», запустив першу лінію виробництва артилерійських снарядів калібру 152-мм для артилерійської системи «Гіацинт». Лінія також дає змогу випускати снаряди для усіх систем артилерії калібром аж до 155 мм
Kombinat «Artem», ščo vhodyť do skladu Deržavnogo koncernu «Ukroboronprom», zapustyv peršu liniju vyrobnyctva artylerijśkyh snarjadiv kalibru 152-mm dlja artylerijśkoї systemy «Giacynt». Linija takož daje zmogu vypuskaty snarjady dlja usih system artyleriї kalibrom až do 155 mm
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Виготовлення боєприпасів для Гіацинту є першим етапом у цільовій програмі, затвердженій Президентом України. На наступних етапах отриманий досвід та відпрацьовані технологічні та виробничі процеси дозволять у короткий строк перейти до виробництва снарядів і для інших артилерійських систем, інформують в Укроборонпромі. Що забезпечить нове оборонне виробництво. Мова йде про випуск снарядів для всіх артилерійських систем починаючи від 100-мм, до натівського калібру у 155-мм. Цей діапазон боєприпасів цілком перекриває всі потреби українського війська — як наявні, так і перспективні. Можу запевнити, що підприємства Укроборонпрому готові забезпечити Збройні сили та інші силові відомства снарядами великих калібрів, дефіцит яких виник після окупації окремих районів Донеччини та Луганщини та знищенням на цих територіях заводів, які раніше випускали такі боєприпаси, — зазначив Генеральний директор Державного концерну Укроборонпром Павло Букін. Як виглядає виробничий процес. Саме виробництво нового снаряду розпочинається з роботи потужного пресу, який з силою у 850 т формує розігріту заготовку у печі з температурою до 1,2 тис градусів за Цельсієм. Цей прес має комп’ютеризоване управління, що дозволяє з високою точністю контролювати весь процес та заощаджувати ресурси. Далі сформовані заготовки проходять гартування та очистку від окалини, після цього на спеціальному автоматичному станку проходить наплавлення мідних поясків. Потім снаряд проходить обробку на нових станках з числовим програмним управлінням, що гарантує надвисоку точність робіт. Усі роботи виконуються за міжнародними стандартами ISO-9001:2000, аерокосмічним і військовими стандартами AS/EN-9100 та AQAP-2110. Фактично, мова йде про багатоступеневий контроль якості, який включає понад 10 перевірок на всіх етапах виробництва. Для цього застосовується ультразвуковий контроль, контроль розмірів з точністю вимірювання у 1,5 мікрона, проводиться випробування на твердість, гідровипробування на міцність корпусів снарядів, магнітно-порошковий контроль відсутності мікротріщин та інші види перевірки. Нагадаємо, раніше ми інформували про співпрацю Microsoft та українського Міноборони для запровадження стандартів IT-безпеки за стандартами NATO.
Реклама 👇 Замовити

Виготовлення боєприпасів для «Гіацинту» є першим етапом у цільовій програмі, затвердженій Президентом України. На наступних етапах отриманий досвід та відпрацьовані технологічні та виробничі процеси дозволять у короткий строк перейти до виробництва снарядів і для інших артилерійських систем, інформують в «Укроборонпромі».

Що забезпечить нове оборонне виробництво

Мова йде про випуск снарядів для всіх артилерійських систем починаючи від 100-мм, до натівського калібру у 155-мм. Цей діапазон боєприпасів цілком перекриває всі потреби українського війська — як наявні, так і перспективні.

«Можу запевнити, що підприємства «Укроборонпрому» готові забезпечити Збройні сили та інші силові відомства снарядами великих калібрів, дефіцит яких виник після окупації окремих районів Донеччини та Луганщини та знищенням на цих територіях заводів, які раніше випускали такі боєприпаси», — зазначив Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Павло Букін.

Як виглядає виробничий процес

Саме виробництво нового снаряду розпочинається з роботи потужного пресу, який з силою у 850 т формує розігріту заготовку у печі з температурою до 1,2 тис градусів за Цельсієм. Цей прес має комп’ютеризоване управління, що дозволяє з високою точністю контролювати весь процес та заощаджувати ресурси. Далі сформовані заготовки проходять гартування та очистку від окалини, після цього на спеціальному автоматичному станку проходить наплавлення мідних поясків. Потім снаряд проходить обробку на нових станках з числовим програмним управлінням, що гарантує надвисоку точність робіт. Усі роботи виконуються за міжнародними стандартами ISO-9001:2000, аерокосмічним і військовими стандартами AS/EN-9100 та AQAP-2110.

Фактично, мова йде про багатоступеневий контроль якості, який включає понад 10 перевірок на всіх етапах виробництва. Для цього застосовується ультразвуковий контроль, контроль розмірів з точністю вимірювання у 1,5 мікрона, проводиться випробування на твердість, гідровипробування на міцність корпусів снарядів, магнітно-порошковий контроль відсутності мікротріщин та інші види перевірки.

Нагадаємо, раніше ми інформувалиВ Україні вперше запустили виробництво снарядів за стандартами NATO 1Microsoft допоможе українському Міноборони зі стандартами NATO про співпрацю Microsoft та українського Міноборони для запровадження стандартів IT-безпеки за стандартами NATO.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: