fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Не можна використовувати фотографії з інтернету без дозволу — суд ЄС

Ne možna vykorystovuvaty fotografiї z internetu bez dozvolu — sud JeS
Європейський суд виніс рішення, що інтернет-користувачі повинні отримати дозвіл фотографа, перш ніж публікувати фотографії його авторства, навіть якщо знімки вже були у вільному доступі в інтернеті, передає Politico
Jevropejśkyj sud vynis rišennja, ščo internet-korystuvači povynni otrymaty dozvil fotografa, perš niž publikuvaty fotografiї jogo avtorstva, naviť jakščo znimky vže buly u viľnomu dostupi v interneti, peredaje Politico
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В заяві Європейського суду йдеться, що публікація фотографії на сайті, яка була вільно доступна на іншому онлайн-ресурсі за згодою автора, вимагає нового дозволу цього автора. Чому суд виніс таке рішення щодо фотографії. Суд ухвалив таке рішення у звязку зі справою в Німеччині. Там учень середньої школи завантажив і використав фотографію, яка була вільно доступна на сайті про подорожі для шкільного проекту. Потім фотографію розмістили на шкільному онлайн-ресурсі. Фотограф, який зробив знімок, стверджував, що використання його фотографії порушує авторські права. Мовляв, він дав дозвіл на використання його фото тільки туристичному сайту. Фотограф вимагав відшкодування в розмірі 400 євро за цей випадок. Європейський суд ухвалив рішення на користь фотографа, заявивши, що відповідно до Директиви про авторське право ЄС школа повинна була отримати дозвіл автора знімка, перш ніж публікувати світлину. В ухвалі суду йдеться: З урахуванням винятків та обмежень, викладених в цій директиві, будь-яке використання твору третьою стороною без її попередньої згоди має розглядатися як порушення авторських прав щодо цього твору. До речі, ми вже публікували матеріал про авторське право в Україні. У ньому докладно розповідали, чому українська аудиторія споживачів якісного контенту досі змушена сплачувати за книги та фільми в основному закордонним сервісам та видавцям. Також радимо переглянути цю публікацію тим, кого цікавить природа порушення авторського права.
Реклама 👇 Замовити

В заяві Європейського суду йдеться, що публікація фотографії на сайті, яка була вільно доступна на іншому онлайн-ресурсі за згодою автора, вимагає нового дозволу цього автора.

Чому суд виніс таке рішення щодо фотографії

Суд ухвалив таке рішення у зв’язку зі справою в Німеччині. Там учень середньої школи завантажив і використав фотографію, яка була вільно доступна на сайті про подорожі для шкільного проекту. Потім фотографію розмістили на шкільному онлайн-ресурсі.

Фотограф, який зробив знімок, стверджував, що використання його фотографії порушує авторські права. Мовляв, він дав дозвіл на використання його фото тільки туристичному сайту. Фотограф вимагав відшкодування в розмірі 400 євро за цей випадок. Європейський суд ухвалив рішення на користь фотографа, заявивши, що відповідно до Директиви про авторське право ЄС школа повинна була отримати дозвіл автора знімка, перш ніж публікувати світлину. В ухвалі суду йдеться: «З урахуванням винятків та обмежень, викладених в цій директиві, будь-яке використання твору третьою стороною без її попередньої згоди має розглядатися як порушення авторських прав щодо цього твору».

До речі, ми вже публікувалиНе можна використовувати фотографії з інтернету без дозволу — суд ЄС 1Любити платити — ще раз про авторське право матеріал про авторське право в Україні. У ньому докладно розповідали, чому українська аудиторія споживачів якісного контенту досі змушена сплачувати за книги та фільми в основному закордонним сервісам та видавцям. Також радимо переглянути цю публікацію тим, кого цікавить природа порушення авторського права.

Теґи: ЄС
Джерело: Politico

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: