Для порівняння, за підсумками всього 2017 року в фінтех інвестували $38,1 млрд. Головні досягнення першого півріччя включали в себе успішне завершення двох значних угод: рекордне зростання Ant Finance у другому кварталі 2018 року, що склало $14 млрд, та придбання компанії WorldPay компанією Vantiv за $12,9 млрд у першому кварталі 2018 року.
Що призвело до такого зростання
Аналітики KPMG відзначають, що великі угоди, що укладалися на всіх стадіях, слугували драйвером для інвестицій у фінансові технології у першій половині 2018 року. Але настільки ж визначним є і спектр інвестицій: спостерігається зростання інтересу до різноманітних підгалузей у сфері фінтех, включаючи дані, ШI та регтех.
Венчурні інвестори залишаються зацікавленими у фінансуванні фінтех стартапів. Активність у сфері злиття та поглинання (M&A) також зростає, оскільки все більше зрілих компаній фінтех шукають можливості виходу з інвестиційних проектів.
Що відбувалося з американськими фінтех компаніями
Американські компанії у галузі фінтех демонструють значне зростання венчурного фінансування, яке перевищило $5 млрд у першому півріччі 2018 року
Обсяг угод американських фінтех компаній із залученням венчурного капіталу продовжив зростати переважно за рахунок відродження інвестицій з боку «бізнес-ангелів», «посівних» інвестицій та угод венчурного фінансування, що укладалися на ранніх стадіях. Інвестори швидко вкладали кошти у стартапи у нових підгалузях фінтех, які щойно з’явились, включаючи регтех та інвестиційний банкінг. Паралельно вони продовжували інвестувати у зрілі компанії на пізніх стадіях, такі як Robinhood, чия угода на суму $363 млн була однією з найбільших угод VC за перше півріччя 2018 року.
Ситуація на європейському ринку
Сукупний обсяг інвестицій у фінтех компанії в Європі сягнув $26 млрд у першій половині 2018 року. Цьому сприяли укладання 4- х великих угод за участю компаній:
- WorldPay
- Nets
- iZettle
- програмне забезпечення IRIS
Частка цих угод у загальній сумі європейських угод складає $22,4 млрд.
Незважаючи на можливі занепокоєння з приводу Brexit, Велика Британія є лідером у вкладанні коштів у галузь фінтех в Європі, інвестувавши $16,1 млрд і здійснивши п’ять з Топ-10 угод у цьому регіоні.
Які значні інвестиції здійснили в Азії
Інвестиції на азійському ринку досягли $16,8 млрд завдяки угоді Ant Financial
Це сталося за рахунок значного обсягу венчурного фінансування Серії C на суму $14 млрд за участю Ant Financial. Якщо не брати до уваги цю мега-угоду, в Азії були здійснені й інші значні інвестиції в галузі фінтех, включаючи щоквартальне збільшення обсягів інвестицій в Індії, Австралії та Сінгапурі.
Блокчейн та ШІ, а також регуляторні та страхові технології, залишалися ключовими пріоритетними напрямами для фінтех інвесторів в Азії.
Cитуація в Україні
У звіті сказано, що українська фінтех індустрія залишається не достатньо розвиненою через слабкість фінансового сектора, з одного боку, та брак інвестицій в країну, з іншого.
Проте навіть за таких умов фінтех ринок в Україні розвивається вельми динамічно. На початку 2018 року в Україні — понад 80 фінтех-компаній, близько 60% з яких були утворені протягом трьох останніх років.
Основними напрямками діяльності таких компаній є платежі і грошові перекази.
В США найбільше інвестують в блокчейн
Блокчейн у першій половині 2018 року залишався одним з об’єктів підвищеної уваги з боку інвесторів. У першому півріччі 2018 року відбулися великі раунди інвестицій в компанії блокчейн, у тому числі раунди інвестицій на суму $100 млн+ у компанії R3 і Circle Internet Finance у США та на суму $77 млн у компанію Ledger у Франції.
Нагадаємо, раніше ми писалиЯк діалог банків та фінтеху веде до розвитку всієї фінансової галузі, як діалог банків та фінтеху веде до розвитку всієї фінансової галузі.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар