fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні пропонують заборонити ртутні лампи та термометри

V Ukraїni proponujuť zaboronyty rtutni lampy ta termometry
У Мінприроди представили на громадське обговорення законопроект про ратифікацію Україною Мінаматської конвенції. Якщо документ ратифікують, під заборону потраплять усі товари, що містять в собі ртуть або якщо вона використовується при їх виробництві. Про це інформує видання «Сегодня»
U Minpryrody predstavyly na gromadśke obgovorennja zakonoproekt pro ratyfikaciju Ukraїnoju Minamatśkoї konvenciї. Jakščo dokument ratyfikujuť, pid zaboronu potrapljať usi tovary, ščo mistjať v sobi rtuť abo jakščo vona vykorystovujeťsja pry їh vyrobnyctvi. Pro ce informuje vydannja «Segodnja»
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Мінаматську конвенцію починаючи з 2013 року вже підписали близько 130 країн, 94 з них вже ратифікували її, інформує Сегодня. Документ припиняє обіг та виробнцтво такої техніки, як ртутні освітлювальні лампи, а також використання ртуті при виготовленні зубних імплантів та будівельних матеріалів. Як зміниться робота бізнесу, коли заборонять ртутні лампи та обладнання. У міністерстві повідомили, що головна мета цієї ініціативи полягає у зниженні ризиків для екології України та загалом здоровя громадян. За нашими оцінками, впровадження положень Конвенції для бізнесу не буде критичним, – розповів виданню Сегодня директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лукянчук. За його словами, в Україні не випускають приладів, які заборонить Конвенція. Мова про імпорт техніки, проте її частка є незначною. Також ця заборона не буде миттєвим актом. Буде розроблено план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їхнє виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Їх вже виробляють в Україні, вони є недорогими і вигідними в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп — 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються ртутні термометри, — зауважив представник міністерства. Також під заборону потраплять не тільки термометри і лампи: ртуть використовується при виробництві зубних пломб, косметики і навіть цементу. Надалі їх мають випускати без застосування цих компонентів. Раніше ми інформували про переведення комбінатів у Маріуполі на екологічні стандарти роботи.
Реклама 👇 Замовити

Мінаматську конвенцію починаючи з 2013 року вже підписали близько 130 країн, 94 з них вже ратифікували її, інформує «Сегодня». Документ припиняє обіг та виробнцтво такої техніки, як ртутні освітлювальні лампи, а також використання ртуті при виготовленні зубних імплантів та будівельних матеріалів.

Як зміниться робота бізнесу, коли заборонять ртутні лампи та обладнання

У міністерстві повідомили, що головна мета цієї ініціативи полягає у зниженні ризиків для екології України та загалом здоров’я громадян.

«За нашими оцінками, впровадження положень Конвенції для бізнесу не буде критичним», – розповів виданню «Сегодня» директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук’янчук. За його словами, в Україні не випускають приладів, які заборонить Конвенція. Мова про імпорт техніки, проте її частка є незначною. Також ця заборона не буде миттєвим актом. «Буде розроблено план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їхнє виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Їх вже виробляють в Україні, вони є недорогими і вигідними в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп — 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються ртутні термометри», — зауважив представник міністерства. Також під заборону потраплять не тільки термометри і лампи: ртуть використовується при виробництві зубних пломб, косметики і навіть цементу. Надалі їх мають випускати без застосування цих компонентів.

Раніше ми інформувалиВ Україні пропонують заборонити ртутні лампи та термометри 1Комбінати Маріуполя переводять на екологічні євростандарти про переведення комбінатів у Маріуполі на екологічні стандарти роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: