fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Науковці працюють над створенням гіпоалергенних котів

Naukovci pracjujuť nad stvorennjam gipoalergennyh kotiv
Дві американські компанії мають намір застосувати редагування генів та досягнення генної інженерії для виведення породи котів, що не викликатиме алергію. Про це повідомляє MIT Review. Проблема алергії на шерсть домашніх тварин є доволі розповсюдженою
Dvi amerykanśki kompaniї majuť namir zastosuvaty redaguvannja geniv ta dosjagnennja gennoї inženeriї dlja vyvedennja porody kotiv, ščo ne vyklykatyme alergiju. Pro ce povidomljaje MIT Review. Problema alergiї na šersť domašnih tvaryn je dovoli rozpovsjudženoju
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Компанії Indoor Biotechnologies з Вірджинії та Felix Pets з Денвера заявили, що подали патентні заявки та вже проводять експерименти щодо виведення породи гіпоалергенних котів. В основу цієї розробки покладено редагування генів. Чи були вже раніше подібні розробки стосовно котів. Поки що рано говорити про оптимістичні перспективи подібних експериментів. Ще у 2009 році компанія Allerca обіцяла на основі генетичного тестування вивести кошенят, на шерсть яких у їхніх власників не було би алергії. Стартап обіцяв продавати таких кішок за ціною від $4 тис до $7 тис. Проте 2013-го ЗМІ повідомили, що кошеня, яке видавали за гіпоалергенне, виявилося звичайним, взятим від локального селекціонера. Модифікація генів може стати реальною технологією для подолання низки харчових та побутових алергій. Станом на 2018 рік лікування алергії за рахунок медикаментів має свої вузькі місця, а більшість клінічних досліджень диво-уколів від алергії визнали такі препарати невдалими. В чому причина алергії на котів та як її можна усунути. Як розповідають у науково-дослідницькому виданні MIT Review, алергія на котячу шерсть викликана здебільшого білком Fel d 1. Цей протеїн найімовірніше відіграє певну роль для збереження шкіри та шерсті котів у здоровому стані — а також взаємодіє з гормональною системою тварини. Самці котів мають найбільший вміст протеїну Fel d 1; найменша його кількість міститься у самок. Мартін Чепмен, CEO Indoor Biotechnologies то колишній професор медицини й мікробіології в Університеті Вірджинії, говорить, що після ідентифікації цього протеїну наступним кроком став пошук способів позбутися його. сучасні технології — зокрема, редагування генів CRISPR — дають змогу повністю усунути конкретний ген з клітин живого організму. Окрім генного редагування, доведеться ще й залучити клонування та провести роботу з ембріонами у лабораторних умовах. Виведення повноцінної живої тварини в цьому процесі сане куди складнішим завданням, аніж редагування генів. Також дослідники поки що не знають, чи буде кіт без Fel d 1 здоровим і що відбуватиметься з його шкірним покривом. Раніше ми повідомляли про запуск в Україні локального сервісу для дослідження генетичних особливостей та сихльностей організму.
Реклама 👇 Замовити

Компанії Indoor Biotechnologies з Вірджинії та Felix Pets з Денвера заявили, що подали патентні заявки та вже проводять експерименти щодо виведення породи гіпоалергенних котів. В основу цієї розробки покладено редагування генів.

Чи були вже раніше подібні розробки стосовно котів

Поки що рано говорити про оптимістичні перспективи подібних експериментів. Ще у 2009 році компанія Allerca обіцяла на основі генетичного тестування вивести кошенят, на шерсть яких у їхніх власників не було би алергії. Стартап обіцяв продавати таких кішок за ціною від $4 тис до $7 тис. Проте 2013-го ЗМІ повідомили, що кошеня, яке видавали за гіпоалергенне, виявилося звичайним, взятим від локального селекціонера.

Модифікація генів може стати реальною технологією для подолання низки харчових та побутових алергій. Станом на 2018 рік лікування алергії за рахунок медикаментів має свої «вузькі місця», а більшість клінічних досліджень «диво-уколів» від алергії визнали такі «препарати» невдалими.

В чому причина алергії на котів та як її можна усунути

Як розповідають у науково-дослідницькому виданні MIT Review, алергія на котячу шерсть викликана здебільшого білком Fel d 1. Цей протеїн найімовірніше відіграє певну роль для збереження шкіри та шерсті котів у здоровому стані — а також взаємодіє з гормональною системою тварини. Самці котів мають найбільший вміст протеїну Fel d 1; найменша його кількість міститься у самок.

Мартін Чепмен, CEO Indoor Biotechnologies то колишній професор медицини й мікробіології в Університеті Вірджинії, говорить, що після ідентифікації цього протеїну наступним кроком став пошук способів «позбутися» його. сучасні технології — зокрема, редагування генів CRISPR — дають змогу повністю усунути конкретний ген з клітин живого організму. Окрім генного редагування, доведеться ще й залучити клонування та провести роботу з ембріонами у лабораторних умовах. Виведення повноцінної живої тварини в цьому процесі сане куди складнішим завданням, аніж редагування генів. Також дослідники поки що не знають, чи буде кіт без Fel d 1 здоровим і що відбуватиметься з його шкірним покривом.

Раніше ми повідомлялиНауковці працюють над створенням гіпоалергенних котів 1В Україні з’явився локальний сервіс для дослідження генетичних особливостей про запуск в Україні локального сервісу для дослідження генетичних особливостей та сихльностей організму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Як можна досліджувати і дізнатися достовірну інформацію про гiпоалергеннiсть котiв породи Меконг бобтейл? Я являюсь заводчиком цієї породи. В моїй практиці, і практиці інших заводчиків з інших країн, з досвідом роботи більше 10 років є дуже багато спостережень пов'язаних з гіпоалергенними властивостями цієї породи кішок. Цiкаво з чим це пов'язано. Адже в практицi заводчиків тайських кішок такої практики немає.Тайськi кішки викликають алергічну реакцію у дітей, а Меконг бобтейли - нi , у більшості дорослих людей ( алергикiв зi стажем), теж немає алергії на цю породу i вони з ними живуть вже багато рокiв. Науковцi працюють над створенням гiпоалергенних котів, а вони можливо вже давно існують в природі? Дуже цiкава тема для дослiдження.
+380935445282 Анна

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: