fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Міноборони Литви попередило про небезпеку додатку «Яндекс.Таксі»

Minoborony Lytvy poperedylo pro nebezpeku dodatku «Jandeks.Taksi»
В Україні сервіси компанії Yandex вже більше року знаходяться під санкціями. Тепер розуміння потенційних загроз прийшло і до балтійських країн. Литовський Національний центр кібернетичної безпеки (НЦКБ) при Міноборони Литви оприлюднив заяву про загрози від використання Yandex.Taxi
V Ukraїni servisy kompaniї Yandex vže biľše roku znahodjaťsja pid sankcijamy. Teper rozuminnja potencijnyh zagroz pryjšlo i do baltijśkyh kraїn. Lytovśkyj Nacionaľnyj centr kibernetyčnoї bezpeky (NCKB) pry Minoborony Lytvy opryljudnyv zajavu pro zagrozy vid vykorystannja Yandex.Taxi
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Інформацію щодо цього додатку з РФ розмістили на сайті Міністерства оборони Литви. Там також застерігають від використання цього мобільного сервісу для виклику таксі тими, хто працює на державній службі, є посадовими особами відомств та співробітниками системи Міністерства оборони Литви. В чому основні ризики використання цього додатку. Литовське міністерство наголошує, що додаток Yandex.Taxi вимагає надати доступ до великої кількості конфіденційний інформації і дозволів щодо функцій самртфону чи планшета власника. Зокрема, йдеться про активацію камери та мікрофону, доступу до бездротових мереж, тощо. Сервіс розвивається та розробляється у РФ. Відтак представники оборонного відомства Литви застерігають про ймовірність несанкціонованої передачі даних та їхнього накопичення закордонними спецслужбами на території цієї країни. Раніше аналогічні застереження щодо накопичення даних почали поширюватися у ЗМІ в звязку із запуском сервісу Telegram.Passport (який збирає паспортні відомості про користувача начебто для спрощеної авторизації). Також днями декілька Telegram-каналів поширили інформацію щодо окремої email-скриньки для формування анонімних скарг на користувачів VK.com, які на думку скаржника, порушують закони РФ. Все це опосередковано свідчить про можливості накопичення особистих даних іноземних громадян, які користуються сервісами північно-східного сусіда України. Згідно з даними звіту, на який посилається литовська розвідка, російські спецслужби мають правові повноваження та технології отримати доступ до даних російських і іноземних громадян за умови використання ними електронних платформ комунікації з РФ. Раніше ми розповідали, чим можна замінити санкційні сервіси для збереження своїх даних.
Реклама 👇 Замовити

Інформацію щодо цього додатку з РФ розмістили на сайті Міністерства оборони Литви. Там також застерігають від використання цього мобільного сервісу для виклику таксі тими, хто працює на державній службі, є посадовими особами відомств та співробітниками системи Міністерства оборони Литви.

В чому основні ризики використання цього додатку

Литовське міністерство наголошує, що додаток Yandex.Taxi вимагає надати доступ до великої кількості конфіденційний інформації і дозволів щодо функцій самртфону чи планшета власника. Зокрема, йдеться про активацію камери та мікрофону, доступу до бездротових мереж, тощо. Сервіс розвивається та розробляється у РФ. Відтак представники оборонного відомства Литви застерігають про ймовірність несанкціонованої передачі даних та їхнього накопичення закордонними спецслужбами на території цієї країни. Раніше аналогічні застереження щодо накопичення даних почали поширюватися у ЗМІ в зв’язку із запуском сервісу Telegram.Passport (який збирає паспортні відомості про користувача начебто для спрощеної авторизації). Також днями декілька Telegram-каналів поширили інформацію щодо окремої email-скриньки для формування анонімних скарг на користувачів VK.com, які на думку скаржника, порушують закони РФ. Все це опосередковано свідчить про можливості накопичення особистих даних іноземних громадян, які користуються сервісами північно-східного «сусіда» України.

Згідно з даними звіту, на який посилається литовська розвідка, «російські спецслужби мають правові повноваження та технології отримати доступ до даних російських і іноземних громадян за умови використання ними електронних платформ комунікації з РФ».

Раніше ми розповідали, чим можна замінитиМіноборони Литви попередило про небезпеку додатку «Яндекс.Таксі» 1Чим замінити email-скриньку на «Яндексі» чи Mail.ru? «санкційні» сервіси для збереження своїх даних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: