Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Вперше енергоблок української АЕС повністю перейшов на американське паливо

Vperše energoblok ukraїnśkoї AES povnistju perejšov na amerykanśke palyvo

Енергоблок Південно-Української АЕС вперше запрацював на американському ядерному паливі компанії Westinghouse, повідомив президент України Петро Порошенко на своїй Facebook-сторінці
Energoblok Pivdenno-Ukraїnśkoї AES vperše zapracjuvav na amerykanśkomu jadernomu palyvi kompaniї Westinghouse, povidomyv prezydent Ukraїny Petro Porošenko na svoїj Facebook-storinci
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Південно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Південноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК Енергоатом. Входить до складу Південно-Українського енергетичного комплексу. Нагадаємо, активну зону 3-го енергоблоку Південно-Української АЕС після проведення цьогорічного планового попереджувального ремонту 16 липня було повністю завантажено паливними збірками компанії Westinghouse, а 18 липня виведено на повну потужність. Хронологія подій. Як повідомляли раніше, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС Енергоатом спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива фірми Westinghouse. Цей проект реалізували в два етапи. На першому, 2005 року, до активної зони південноукраїнського енергоблоку №3 було вперше завантажено 6 дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок виробництва Westinghouse (ТВЗ-W). У 2010 році, згідно з другим етапом проекту, до активної зони третього блока ПУАЕС було завантажено перевантажувальну партію, що складалася з 42 касет Westinghouse. Переходячи від проекту кваліфікації до комерційних поставок ядерного палива від альтернативного постачальника, підписали контракт №1 між НАЕК Енергоатом і Westinghouse Electric Sweden. Контракт передбачав постачання палива для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Про це повідомив Генеральний директор ЮУАЕС Володимир Лісніченко, передає прес-служба компанії НАЕК Енергоатом. Для експлуатації альтернативного палива було визначено енергоблоки №2 і №3 Південно-Української, а також енергоблок №5 Запорізької АЕС. У рамках розширення контракту №1 ще на три енергоблоки, паливо Westinghouse 2017 року було завантажене до четвертого, першого та третього запорізьких блоків. Таким чином, тепловиділяючі збірки Westinghouse працюють у активних зонах шести з пятнадцяти атомних реакторів України. Південно-Українська станція експлуатує паливні збірки Westinghouse впродовж 13 років. За інформацією компанії, передбачається, що в 2019-2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і пятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з американського ядерного палива. Westinghouse Electric Company - американська електротехнічна і ядерна компанія США. Її заснував винахідник, промисловець і підприємець Джордж Вестінгауз в 1886 році. До речі, НАЕК Енергоатом та Holtec International (США) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. 
Реклама 👇 Замовити

Південно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Південноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Південно-Українського енергетичного комплексу.

Нагадаємо, активну зону 3-го енергоблоку Південно-Української АЕС після проведення цьогорічного планового попереджувального ремонту 16 липня було повністю завантажено паливними збірками компанії Westinghouse, а 18 липня виведено на повну потужність.

Хронологія подій

Як повідомляли раніше, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС Енергоатом спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива фірми Westinghouse. Цей проект реалізували в два етапи.

На першому, 2005 року, до активної зони південноукраїнського енергоблоку №3 було вперше завантажено 6 дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок виробництва Westinghouse (ТВЗ-W).

У 2010 році, згідно з другим етапом проекту, до активної зони третього блока ПУАЕС було завантажено перевантажувальну партію, що складалася з 42 касет Westinghouse.

Переходячи від проекту кваліфікації до комерційних поставок ядерного палива від альтернативного постачальника, підписали контракт №1 між НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse Electric Sweden. Контракт передбачав постачання палива для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Про це повідомив Генеральний директор ЮУАЕС Володимир Лісніченко, передає прес-служба компанії НАЕК «Енергоатом».

Для експлуатації альтернативного палива було визначено енергоблоки №2 і №3 Південно-Української, а також енергоблок №5 Запорізької АЕС. У рамках розширення контракту №1 ще на три енергоблоки, паливо Westinghouse 2017 року було завантажене до четвертого, першого та третього запорізьких блоків.

Таким чином, тепловиділяючі збірки Westinghouse працюють у активних зонах шести з п’ятнадцяти атомних реакторів України. Південно-Українська станція експлуатує паливні збірки Westinghouse впродовж 13 років.

За інформацією компанії, передбачається, що в 2019-2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і п’ятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з американського ядерного палива.

Westinghouse Electric Company – американська електротехнічна і ядерна компанія США. Її заснував винахідник, промисловець і підприємець Джордж Вестінгауз в 1886 році.

До речі, НАЕК «Енергоатом» та Holtec International (США) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: