fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Вперше енергоблок української АЕС повністю перейшов на американське паливо

Vperše energoblok ukraїnśkoї AES povnistju perejšov na amerykanśke palyvo
Енергоблок Південно-Української АЕС вперше запрацював на американському ядерному паливі компанії Westinghouse, повідомив президент України Петро Порошенко на своїй Facebook-сторінці
Energoblok Pivdenno-Ukraїnśkoї AES vperše zapracjuvav na amerykanśkomu jadernomu palyvi kompaniї Westinghouse, povidomyv prezydent Ukraїny Petro Porošenko na svoїj Facebook-storinci
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Південно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Південноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК Енергоатом. Входить до складу Південно-Українського енергетичного комплексу. Нагадаємо, активну зону 3-го енергоблоку Південно-Української АЕС після проведення цьогорічного планового попереджувального ремонту 16 липня було повністю завантажено паливними збірками компанії Westinghouse, а 18 липня виведено на повну потужність. Хронологія подій. Як повідомляли раніше, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС Енергоатом спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива фірми Westinghouse. Цей проект реалізували в два етапи. На першому, 2005 року, до активної зони південноукраїнського енергоблоку №3 було вперше завантажено 6 дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок виробництва Westinghouse (ТВЗ-W). У 2010 році, згідно з другим етапом проекту, до активної зони третього блока ПУАЕС було завантажено перевантажувальну партію, що складалася з 42 касет Westinghouse. Переходячи від проекту кваліфікації до комерційних поставок ядерного палива від альтернативного постачальника, підписали контракт №1 між НАЕК Енергоатом і Westinghouse Electric Sweden. Контракт передбачав постачання палива для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Про це повідомив Генеральний директор ЮУАЕС Володимир Лісніченко, передає прес-служба компанії НАЕК Енергоатом. Для експлуатації альтернативного палива було визначено енергоблоки №2 і №3 Південно-Української, а також енергоблок №5 Запорізької АЕС. У рамках розширення контракту №1 ще на три енергоблоки, паливо Westinghouse 2017 року було завантажене до четвертого, першого та третього запорізьких блоків. Таким чином, тепловиділяючі збірки Westinghouse працюють у активних зонах шести з пятнадцяти атомних реакторів України. Південно-Українська станція експлуатує паливні збірки Westinghouse впродовж 13 років. За інформацією компанії, передбачається, що в 2019-2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і пятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з американського ядерного палива. Westinghouse Electric Company - американська електротехнічна і ядерна компанія США. Її заснував винахідник, промисловець і підприємець Джордж Вестінгауз в 1886 році. До речі, НАЕК Енергоатом та Holtec International (США) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. 
Реклама 👇 Замовити

Південно-Українська АЕС розташована на берегах Південного Бугу в місті Південноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Південно-Українського енергетичного комплексу.

Нагадаємо, активну зону 3-го енергоблоку Південно-Української АЕС після проведення цьогорічного планового попереджувального ремонту 16 липня було повністю завантажено паливними збірками компанії Westinghouse, а 18 липня виведено на повну потужність.

Хронологія подій

Як повідомляли раніше, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС Енергоатом спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива фірми Westinghouse. Цей проект реалізували в два етапи.

На першому, 2005 року, до активної зони південноукраїнського енергоблоку №3 було вперше завантажено 6 дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок виробництва Westinghouse (ТВЗ-W).

У 2010 році, згідно з другим етапом проекту, до активної зони третього блока ПУАЕС було завантажено перевантажувальну партію, що складалася з 42 касет Westinghouse.

Переходячи від проекту кваліфікації до комерційних поставок ядерного палива від альтернативного постачальника, підписали контракт №1 між НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse Electric Sweden. Контракт передбачав постачання палива для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Про це повідомив Генеральний директор ЮУАЕС Володимир Лісніченко, передає прес-служба компанії НАЕК «Енергоатом».

Для експлуатації альтернативного палива було визначено енергоблоки №2 і №3 Південно-Української, а також енергоблок №5 Запорізької АЕС. У рамках розширення контракту №1 ще на три енергоблоки, паливо Westinghouse 2017 року було завантажене до четвертого, першого та третього запорізьких блоків.

Таким чином, тепловиділяючі збірки Westinghouse працюють у активних зонах шести з п’ятнадцяти атомних реакторів України. Південно-Українська станція експлуатує паливні збірки Westinghouse впродовж 13 років.

За інформацією компанії, передбачається, що в 2019-2021 роках активні зони першого, третього, четвертого і п’ятого енергоблоків Запорізької АЕС будуть повністю сформовані з американського ядерного палива.

Westinghouse Electric Company – американська електротехнічна і ядерна компанія США. Її заснував винахідник, промисловець і підприємець Джордж Вестінгауз в 1886 році.

До речі, НАЕК «Енергоатом» та Holtec International (США) підписалиВперше енергоблок української АЕС повністю перейшов на американське паливо 1Україна вироблятиме малі реактори для закордонних АЕС Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: