Геймдев в інших країнах
За прогнозами Newzoo, в 2018 році ринок ігор сягне $137,9 млрд – на 13,3% більше, ніж в 2017 році.
Вже зараз ігрова індустрія випереджає за доходами кіноіндустрію і наздоганяє спортивний ринок.
Особливо стрімке зростання зафіксоване на ринку мобільних ігор, що зробив суттєвий ривок за минулі 10 років. Ще в 2012 році це був найменший сегмент ринку, тоді як сьогодні мобільні ігри забезпечують більш ніж половину всіх доходів індустрії – $70,3 млрд.
Геймдев в Україні
Український геймдев також стрімко розвивається – лише за останні роки з’явилося більше 30 нових компаній.
Так само, як і в інших країнах, понад 80% опитаних українських геймдев-компаній створюють саме мобільні ігри. Це ще раз підтверджує глобальну тенденцію: 2018 рік стане першим роком, коли дохід від мобільних ігор перевищить 50% всього ринку. А до 2021 року буде близько 60%.
Найбільш популярна платформа для розробки ігор серед більшості опитаних українських компаній – Unity (69%). За жанром переважають екшн-ігри (63%) та головоломки (59%).
20% компаній мають в портфоліо тільки одну гру. В той же час, чверть компаній вже випустили понад 10 ігор. З точки зору фінансування картина ринку більш однорідна – понад 3/4 компаній (76%) розвиваються на кошти засновників.
В опитуванні взяло участь 72 компанії. Всього ж, за попередніми оцінками, в Україні створенням ігор займаються понад 20 тис розробників.
Згідно з отриманими даними 41 компанія знаходиться в столиці та 17 — в Одесі. Далі йдуть Дніпро, Харків і Львів.
«Кожна десята ігрова компанія з опитаних в Україні заснована протягом 2017 року. Три глобальні компанії в Україні (Plarium, Gameloft і Playtika) мають штат понад 500 співробітників кожна. Все це говорить про те, що до цього ринку є інтерес», – каже Макс Яковер, CEO та керуючий партнер UNIT.City.
В планах UNIT.City – в партнерстві з активними гравцями геймдев-ринку проводити зустрічі з експертами, нетворкінг-вечірки та освітні програми. Також, в парку будуть створювати комфортні умови для запрошення й запуску офісів міжнародних ігрових компаній.
Повна версія звіту доступна за посиланням.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Не схоже на достовірне дослідження: по-перше у першоджерелі мова йде не тільки про розробників, які застосовують дані технології, а про людей, працюючих у сфері взагалі; по-друге, навіть якщо у трьох компаніях працює по тисячі людей, то на решту 93 (адже, 40% - це 41 компанія) залишається по 17000/93 = 182 працівників на кожну і це лише у середньому (!). Це дуже багато. До того ж 20% мають лише одну гру, 182, не забагато працівників на першу гру? Ймовірно, взяли такі компанії, як Нікс Солюшнс, які не тільки ігри розробляють, і урахували їх як суто геймдев з їх тоннами ейчарів, менеджерів та інших.