fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

Infografika: Jaki igry rozrobljajuť v Ukraїni
UNIT.City разом з ACHIEVERS HUB досідили український геймдев-ринок та презентували статистику, де є відповіді на ключові запитання: скільки гравців на ринку, які ігри вони розробляють та на яких технологіях працюють?
UNIT.City razom z ACHIEVERS HUB dosidyly ukraїnśkyj gejmdev-rynok ta prezentuvaly statystyku, de je vidpovidi na ključovi zapytannja: skiľky gravciv na rynku, jaki igry vony rozrobljajuť ta na jakyh tehnologijah pracjujuť?
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Геймдев в інших країнах. За прогнозами Newzoo, в 2018 році ринок ігор сягне $137,9 млрд – на 13,3% більше, ніж в 2017 році. Вже зараз ігрова індустрія випереджає за доходами кіноіндустрію і наздоганяє спортивний ринок.. . . Особливо стрімке зростання зафіксоване на ринку мобільних ігор, що зробив суттєвий ривок за минулі 10 років. Ще в 2012 році це був найменший сегмент ринку, тоді як сьогодні мобільні ігри забезпечують більш ніж половину всіх доходів індустрії – $70,3 млрд. Геймдев в Україні. Читатйте також: DMarket показав свою платформу для ґеймерів. Український геймдев також стрімко розвивається – лише за останні роки з’явилося більше 30 нових компаній. Так само, як і в інших країнах, понад 80% опитаних українських геймдев-компаній створюють саме мобільні ігри. Це ще раз підтверджує глобальну тенденцію: 2018 рік стане першим роком, коли дохід від мобільних ігор перевищить 50% всього ринку. А до 2021 року буде близько 60%. Найбільш популярна платформа для розробки ігор серед більшості опитаних українських компаній – Unity (69%). За жанром переважають екшн-ігри (63%) та головоломки (59%). 20% компаній мають в портфоліо тільки одну гру. В той же час, чверть компаній вже випустили понад 10 ігор. З точки зору фінансування картина ринку більш однорідна – понад 3/4 компаній (76%) розвиваються на кошти засновників. В опитуванні взяло участь 72 компанії. Всього ж, за попередніми оцінками, в Україні створенням ігор займаються понад 20 тис розробників. Згідно з отриманими даними 41 компанія знаходиться в столиці та 17 — в Одесі. Далі йдуть Дніпро, Харків і Львів. Кожна десята ігрова компанія з опитаних в Україні заснована протягом 2017 року. Три глобальні компанії в Україні (Plarium, Gameloft і Playtika) мають штат понад 500 співробітників кожна. Все це говорить про те, що до цього ринку є інтерес, – каже Макс Яковер, CEO та керуючий партнер UNIT.City. В планах UNIT.City – в партнерстві з активними гравцями геймдев-ринку проводити зустрічі з експертами, нетворкінг-вечірки та освітні програми. Також, в парку будуть створювати комфортні умови для запрошення й запуску офісів міжнародних ігрових компаній. Повна версія звіту доступна за посиланням.

Геймдев в інших країнах

За прогнозами Newzoo, в 2018 році ринок ігор сягне $137,9 млрд – на 13,3% більше, ніж в 2017 році.

Вже зараз ігрова індустрія випереджає за доходами кіноіндустрію і наздоганяє спортивний ринок.

Особливо стрімке зростання зафіксоване на ринку мобільних ігор, що зробив суттєвий ривок за минулі 10 років. Ще в 2012 році це був найменший сегмент ринку, тоді як сьогодні мобільні ігри забезпечують більш ніж половину всіх доходів індустрії – $70,3 млрд.

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

Геймдев в Україні

Читайте також: DMarket показав свою платформу для ґеймерів

Український геймдев також стрімко розвивається – лише за останні роки з’явилося більше 30 нових компаній.

Так само, як і в інших країнах, понад 80% опитаних українських геймдев-компаній створюють саме мобільні ігри. Це ще раз підтверджує глобальну тенденцію: 2018 рік стане першим роком, коли дохід від мобільних ігор перевищить 50% всього ринку. А до 2021 року буде близько 60%.

Найбільш популярна платформа для розробки ігор серед більшості опитаних українських компаній – Unity (69%). За жанром переважають екшн-ігри (63%) та головоломки (59%).

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

20% компаній мають в портфоліо тільки одну гру. В той же час, чверть компаній вже випустили понад 10 ігор. З точки зору фінансування картина ринку більш однорідна – понад 3/4 компаній (76%) розвиваються на кошти засновників.

В опитуванні взяло участь 72 компанії. Всього ж, за попередніми оцінками, в Україні створенням ігор займаються понад 20 тис розробників.

Згідно з отриманими даними 41 компанія знаходиться в столиці та 17 — в Одесі. Далі йдуть Дніпро, Харків і Львів.

Інфографіка: Які ігри розробляють в Україні

«Кожна десята ігрова компанія з опитаних в Україні заснована протягом 2017 року. Три глобальні компанії в Україні (Plarium, Gameloft і Playtika) мають штат понад 500 співробітників кожна. Все це говорить про те, що до цього ринку є інтерес», – каже Макс Яковер, CEO та керуючий партнер UNIT.City.

В планах UNIT.City – в партнерстві з активними гравцями геймдев-ринку проводити зустрічі з експертами, нетворкінг-вечірки та освітні програми. Також, в парку будуть створювати комфортні умови для запрошення й запуску офісів міжнародних ігрових компаній.

Повна версія звіту доступна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Не схоже на достовірне дослідження: по-перше у першоджерелі мова йде не тільки про розробників, які застосовують дані технології, а про людей, працюючих у сфері взагалі; по-друге, навіть якщо у трьох компаніях працює по тисячі людей, то на решту 93 (адже, 40% - це 41 компанія) залишається по 17000/93 = 182 працівників на кожну і це лише у середньому (!). Це дуже багато. До того ж 20% мають лише одну гру, 182, не забагато працівників на першу гру? Ймовірно, взяли такі компанії, як Нікс Солюшнс, які не тільки ігри розробляють, і урахували їх як суто геймдев з їх тоннами ейчарів, менеджерів та інших.

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: