fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Із 1 вересня 2018 року усі дороги в Україні мають бути з велодоріжками

Iz 1 veresnja 2018 roku usi dorogy v Ukraїni majuť buty z velodorižkamy
Міністерство регіонального розвитку повідомило про оновлення дорожньо-будівельних норм. Згідно із ними, усі транспортні шляхи в межах населених пунктів з 1 вересня 2018 року мають в обов'язковому порядку мати окрему доріжку для велосипедів
Ministerstvo regionaľnogo rozvytku povidomylo pro onovlennja dorožńo-budiveľnyh norm. Zgidno iz nymy, usi transportni šljahy v mežah naselenyh punktiv z 1 veresnja 2018 roku majuť v obov'jazkovomu porjadku maty okremu dorižku dlja velosypediv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, в частині організації велосипедного руху. Відомство запроваджує обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг. Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 Вулиці та дороги населених пунктів. Що змінять в Україні та як зводитимуть нові дороги. Про нововведення повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. В усіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У Нідерландах взагалі хочуть ввести грошову доплату тим працівникам, які добираються на роботу на велосипедах, щоб ще більше популяризувати цей рух та зменшити кількість машин на дорогах. У нас можливо теж чимало людей хотіли би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів, — заявив чиновник. Нові правила запроваджують вимоги щодо велоінфраструктури. Велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати: на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів. Велосмуги повинні проектуватися лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці. За наявності забудови з одного боку вулиці слід влаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні. За наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, у тому числі, з використанням зустрічної велосмуги. Нагадаємо, раніше ми інформували про запуск мапи велоінфраструктури в Києві.
Реклама 👇 Замовити

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, в частині організації велосипедного руху. Відомство запроваджує обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг. Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів».

Що змінять в Україні та як зводитимуть нові дороги

Про нововведення повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«В усіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У Нідерландах взагалі хочуть ввести грошову доплату тим працівникам, які добираються на роботу на велосипедах, щоб ще більше популяризувати цей рух та зменшити кількість машин на дорогах. У нас можливо теж чимало людей хотіли би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів», — заявив чиновник.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Нові правила запроваджують вимоги щодо велоінфраструктури. Велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати:

  • на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон,
  • на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху,
  • вулицях місцевого значення,
  • селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Велосмуги повинні проектуватися лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці. За наявності забудови з одного боку вулиці слід влаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні. За наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, у тому числі, з використанням зустрічної велосмуги.

Нагадаємо, раніше ми інформувалиІз 1 вересня 2018 року усі дороги в Україні мають бути з велодоріжками 1У Києві тестують мапу велосипедної інфраструктури про запуск мапи велоінфраструктури в Києві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: