fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Європарламент надає Україні ще €1 млрд

Jevroparlament nadaje Ukraїni šče €1 mlrd
Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії щодо виділення Україні нового четвертого пакету макрофінансової допомоги. Голосування за цю законодавчу резолюцію відбулося на засіданні ЄП у Страсбурзі в середу, 13 червня
Jevroparlament pidtrymav propozyciju Jevropejśkoї komisiї ščodo vydilennja Ukraїni novogo četvertogo paketu makrofinansovoї dopomogy. Golosuvannja za cju zakonodavču rezoljuciju vidbulosja na zasidanni JeP u Strasburzi v seredu, 13 červnja
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Макрофінансова допомога ЄС привязана до виконання Україною низки умов – зокрема, до запуску системи автоматичної перевірки е-декларацій та створення Вищого антикорупційного суду. Що відомо про ці кошти, які нам надає Європарламент, та як їх правильно почитати – на часі дізнатися більше. Як голосували за підтримку України у Європарламенті . За проголосували 527 євродепутатів, проти – 124. Ця програма передбачає €1 млрд кредитів, які мають бути виплачені двома траншами. Це було формальне затвердження рішення, яке Єврокомісія ухвалила ще 9 березня. Пропозицію Єврокомісії про макрофінансову допомогу депутати підтримали без поправок. Це означає, що вже найближчим часом остаточно її затвердити зможе Рада ЄС. В такому разі перший транш Україна зможе отримати вже восени. Однак для цього Києву треба буде виконати низку умов. Хоча у самому рішенні про програму чітких вимог міститься мало, за наполяганнями низки євродепутатів до Європарламенту, Рада ЄС і Єврокомісія вирішили додати до нього спільну заяву. Згідно з нею, крім загальних вимог, на кшталт поваги до демократії, включно з багатопартійною системою, та принципами верховенства права, Євросоюз висуне Україні три специфічні вимоги у сфері боротьби з корупцією. Йдеться про роботу системи автоматичної перевірки електронних декларацій, перевірку даних щодо бенефіціарних власників компаній, а також спеціалізований Антикорупційний суд, що буде створений та функціонуватиме у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії. Конкретні умови повинні будуть погодити Єврокомісія та уряд України у меморандумі про взаєморозуміння. Метою макрофінансової допомоги є допомогти Україні покрити частину її додаткових потреб у зовнішньому фінансуванні у 2018-2019 роках, підтримати платіжний баланс країни, а також надати стимули для активізації зусиль України з реформування.
Реклама 👇 Замовити

Макрофінансова допомога ЄС прив’язана до виконання Україною низки умов – зокрема, до запуску системи автоматичної перевірки е-декларацій та створення Вищого антикорупційного суду. Що відомо про ці кошти, які нам надає Європарламент, та як їх правильно почитати – на часі дізнатися більше.

Як голосували за підтримку України у Європарламенті 

«За» проголосували 527 євродепутатів, «проти» – 124. Ця програма передбачає €1 млрд кредитів, які мають бути виплачені двома траншами. Це було формальне затвердження рішення, яке Єврокомісія ухвалила ще 9 березня. Пропозицію Єврокомісії про макрофінансову допомогу депутати підтримали без поправок.

Це означає, що вже найближчим часом остаточно її затвердити зможе Рада ЄС. В такому разі перший транш Україна зможе отримати вже восени. Однак для цього Києву треба буде виконати низку умов. Хоча у самому рішенні про програму чітких вимог міститься мало, за наполяганнями низки євродепутатів до Європарламенту, Рада ЄС і Єврокомісія вирішили додати до нього спільну заяву. Згідно з нею, крім загальних вимог, на кшталт поваги до демократії, включно з багатопартійною системою, та принципами верховенства права, Євросоюз висуне Україні три специфічні вимоги у сфері боротьби з корупцією.

Йдеться про роботу системи автоматичної перевірки електронних декларацій, перевірку даних щодо бенефіціарних власників компаній, а також спеціалізований Антикорупційний суд, що буде створений та функціонуватиме у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії. Конкретні умови повинні будуть погодити Єврокомісія та уряд України у меморандумі про взаєморозуміння. Метою макрофінансової допомоги «є допомогти Україні покрити частину її додаткових потреб у зовнішньому фінансуванні у 2018-2019 роках», підтримати платіжний баланс країни, а також «надати стимули для активізації зусиль України з реформування».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: