Які основні складові програми?

До 25 травня 2018 року тривав набір на програму «Молодь змінить Україну». На тих, хто успішно пройшов відбір, чекає три етапи програми. Це — регіональні школи в різних містах, де учасники навчатимуться та паралельно працюватимуть над своїми проектами.

Протягом липня—серпня поточного року молоді інноватори захищатимуть свої проекти місцевого розвитку. А восени 2018-го найактивніші учасники зможуть поїхати на тиждень в одну з 6 країн Європи. Там вивчатимуть європейський досвід, щоби повернувшись почати його впроваджувати в нас. Детальніше про те, як все відбуватиметься, читайте далі.

Для кого ця програма?

Учасники програми — молоді громадяни у віці від 20 до 35 років. Це — активісти громадських організацій, держслужбовці, чинні депутати міських, районних та обласних рад, а також представники соціального бізнесу. Для участі вони мають володіти іноземними мовами, бути активними в громадському чи політичному житті та вміти працювати в команді.

Як змінено формат підготовки?

Як пояснює, менеджерка з комункацій Фонду Родини Богдана Гаврилишина Маріанна Єлейко, раніше програма передбачала поїздку до однієї з шести країн:

  • Австрії,
  • Норвегії,
  • Німеччини,
  • Польщі,
  • Швеції,
  • Швейцарії.

На програму подавалися команди. Учасники формувалися в групи по 6-7 осіб та подавали заявки на участь — і вже між командами обирали переможців, які поїдуть до Європи.

У 2018 році Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав інший формат. Поїздка до європейських країн запланована, але команди формуватимуться з 5-6 переможців регіональних шкіл. Тобто в кожному з 6 міст буде по одній такій команді. Але, за словами Маріанни, яке місто в яку країну відправиться — визначатимуть жеребкуванням, щоби нікому не було образливо.

Що варто знати про програму «Молодь змінить Україну»

Учасники програми «Молодь змінить Україну»

Які основні етапи і де вони відбуваються?

Програма складається з трьох етапів. Перший — це регіональні школи у Вінниці, Тернополі, Чернігові, Черкасах, Полтаві та Запоріжжі. В кожній з них — по 30-35 місць. Учасники програми отримають знання по темах соціальних інновацій в сфері державного управління та проектного менеджменту.

Складатиметься навчання з трьох модулів. На першому модулі, який відбудеться 2 червня 2018-го в Києві, читатимуть загальну лекцію з соціальних інновацій:

— Вирішили дати її в першому модулі, щоб задати напрямок проектам учасників, — розповідає Маріанна Єлейко. — Тому, що ми усі проекти будемо розглядати через призму соціальних інновацій. Партнерами цієї частини виступає ГО «Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій».

Наступні модулі пройдуть в регіонах 15-16 та 29-30 червня. В кожному місті будуть свої лектори. Перелік лекторів ще формується. Ними можуть бути і попередні учасники програми «Молодь змінить Україну», оскільки, за словами Маріанни, багато з них є професійним менторами. Також запросять інноваційні стартапи з міст-учасників.

Другий етап — реалізація проектів місцевого розвитку. Він триватиме з липня по серпень 2018-го. Як пояснює Маріанна, є різні типи проектів за складністю та тривалістю. Одні можливо і в липні втілити в життя, якщо це, приміром, фестиваль або акція. Інші — довгострокові, тому реалізовуються поступово, крок за кроком.

Всю виконану роботу щодо своїх проектів презентуватимуть в серпні. На основі цієї інформації та відвідуваності регіональних шкіл визначатимуть тих людей, які отримають можливість поїхати до однієї з 6 країн

Третій етап — поїздка до країн Європи. Одним з критеріїв обрання тих, хто вирушить у подорож, буде рівень англійської мови. «Може бути людина з чудовим проектом, але якщо вона не знає англійської мови, це стане проблемою тому, що вони мають на місці комунікувати», — зауважує Єлейко.

Що таке міні-гранти та як їх надаватимуть?

Окрім переможців програми, найкращі проекти отримають міні-гранти в розмірі 5-10 тис грн. Виділення грантів, за словами Маріанни, відбуватиметься на таких підставах:

— Може бути так, що проект чудовий, за критеріями відповідає, але учасник не володіє англійською мовою взагалі. І він не зможе отримати свій досвід закордоном. Цій людині може бути запропоновано міні-фінансування проекту. Приміром, на рекламну кампанію чи закупівлю матеріалів або оренду приміщення.

01/ 04
Учасники програми