fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

МОЗ скасує ліцензування гомеопатів та знахарів в Україні

MOZ skasuje licenzuvannja gomeopativ ta znahariv v Ukraїni
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття так званою «народною медициною». Про це повідомила виконуюча обо'язки Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун
Ministerstvo ohorony zdorov'ja (MOZ) Ukraїny pidgotuvalo zakonoproekt, jakyj skasovuje vydaču speciaľnogo dozvolu vid MOZ na zanjattja tak zvanoju «narodnoju medycynoju». Pro ce povidomyla vykonujuča obo'jazky Ministra ohorony zdorov'ja Uljana Suprun
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  За словами чиновниці, дотепер українське законодавство визначає народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей. Ці методи начебто усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації. При цьому відсутня будь-яка науково обґрунтована доказова база, яка дає підстави говорити про будь-яку ефективність такого лікування. Що пропонує МОЗ. Як заявила очільниця профільного відомства, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. Крім того, сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування. Відповідно, державні установи теж не повинні йти хибним шляхом. Далі — пряма мова: В жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати. Міністерством підготовано законопроект, котрий передбачає скасування видачу спеціального дозволу на зайняття так званою народною медициною (а по суті — цілительством та науково непідтвердженими методами лікування). Також законом заборонять рекламу так званої народної медицини. Що зміниться в разі схвалення цього законопроекту. Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися, наголосила Уляна Супрун. Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в українських Збройних Силах запустять перші проекти із електронної медицини.
Реклама 👇 Замовити

За словами чиновниці, дотепер українське законодавство визначає народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей. Ці методи начебто усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації. При цьому відсутня будь-яка науково обґрунтована доказова база, яка дає підстави говорити про будь-яку ефективність такого «лікування».

Що пропонує МОЗ

Як заявила очільниця профільного відомства, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. Крім того, сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування. Відповідно, державні установи теж не повинні йти хибним шляхом. Далі — пряма мова: «В жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати».

Міністерством підготовано законопроект, котрий передбачає скасування видачу спеціального дозволу на зайняття так званою «народною медициною» (а по суті — цілительством та науково непідтвердженими методами лікування). Також законом заборонять рекламу так званої «народної медицини».

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Що зміниться в разі схвалення цього законопроекту

Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися, наголосила Уляна Супрун.

Нагадаємо, раніше ми повідомлялиМОЗ скасує ліцензування гомеопатів та знахарів в Україні 1Українські Збройні Сили отримають електронну медицину, що в українських Збройних Силах запустять перші проекти із електронної медицини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: