fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Тест: Чи добрий із вас знавець визначних місць України?

Test: Čy dobryj iz vas znaveć vyznačnyh misć Ukraїny?
18 квітня щорічно відзначається Міжнародний день пам'яток та історичних місць. В Україні їх точно не бракує — а от чи достатні знання у вас про такі місця? Нумо перевіряти разом за допомогою свіжого редакційного тесту від Na chasi
18 kvitnja ščorično vidznačajeťsja Mižnarodnyj deń pam'jatok ta istoryčnyh misć. V Ukraїni їh točno ne brakuje — a ot čy dostatni znannja u vas pro taki miscja? Numo perevirjaty razom za dopomogoju svižogo redakcijnogo testu vid Na chasi
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що варто знати про цей день. Міжнародний день памяток і визначних місць відзначається з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони памятників і визначних місць (ІКОМОС), внесеної 18 квітня 1982 року. Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році. В останні роки ІКОМОС визначає тематику заходів на відзначення Міжнародного дня памяток та історичних місць. Таким чином, тематичні круглі столи, конференції, колоквіуми та інші акції фокусують увагу громадськості на певних подіях, національних або місцевих особливостей. У всьому світі цього дня організовуються відвідини історично значущих місць та памяток, проводяться конференції та круглі столи, створюють тематичні публікації в пресі. В Україні цей день має назву День памяток історії та культури і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня. Перевірити власні знання щодо визначних міcць в Україні. Нагадаємо, раніше у наших редакційних тестах ми пропонували перевірити своє ставлення до Великодня та дізнатися, який Шевченко зачаївся у глибині вашої душі.

Що варто знати про цей день

Міжнародний день пам’яток і визначних місць відзначається з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), внесеної 18 квітня 1982 року. Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році.

В останні роки ІКОМОС визначає тематику заходів на відзначення Міжнародного дня пам’яток та історичних місць. Таким чином, тематичні круглі столи, конференції, колоквіуми та інші акції фокусують увагу громадськості на певних подіях, національних або місцевих особливостей. У всьому світі цього дня організовуються відвідини історично значущих місць та пам’яток, проводяться конференції та круглі столи, створюють тематичні публікації в пресі.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

Перевірити власні знання щодо визначних міcць в Україні

Нагадаємо, раніше у наших редакційних тестах ми пропонували перевірити своє ставленняТест: Чи добрий із вас знавець визначних місць України? 1Тест: Хто ви за підготовкою до Великодня? до Великодня та дізнатися, який ШевченкоТест: Чи добрий із вас знавець визначних місць України? 2Який ви Шевченко? зачаївся у глибині вашої душі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: