fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Київські велосипедисти організовують виставку на території музею

Kyїvśki velosypedysty organizovujuť vystavku na terytoriї muzeju
Виставка привертає увагу до гострих питань «захищеності» велосипедистів на дорозі і безпеки дорожнього руху загалом. У сучасному Києві майже відсутні доріжки для велосипедистів, що є наслідком слабкої інтеграції велосипедного руху в транспортну інфраструктуру міста
Vystavka pryvertaje uvagu do gostryh pytań «zahyščenosti» velosypedystiv na dorozi i bezpeky dorožńogo ruhu zagalom. U sučasnomu Kyjevi majže vidsutni dorižky dlja velosypedystiv, ščo je naslidkom slabkoї integraciї velosypednogo ruhu v transportnu infrastrukturu mista
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Виставка Велобум 1890-х та супутніх заходів відбуватиметься на території та в приміщенні Національного музею історії України. Організаторами всіх заходів є Асоціація велосипедистів Києва, Національний музей історії України. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Що відомо про виставку . Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це скидається на скандинавську утопію ХХІ століття, однак насправді йдеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. В цей час застаріла модель павук поступилася безпечному велосипедові з колесами однакового розміру, ланцюговою передачею та гумовими пневматичними шинами. В 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства. Виставка знайомить із культурою дозвілля тогочасних київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства. Тематичні розділи виставки: Розділ І. Велобум 1890-х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху. Розділ ІІ. Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля. Розділ ІІІ. Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890-х? Розділ IV. Велосипедом за місто. Розділ V. Леді на велосипеді. Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії. Програма заходів у рамках виставки: 25.04. Лекція Велобум 1890-х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково? 12.05. Велоекскурсія по Києву в межах Ретро Круїзу. 19.05. Ніч у музеї: показ фільму Навесні Михаїла Кауфмана (1929) з вело генератора. 26.05. Лекція Велосипедна мода і стиль життя. Нагадаємо, що у Вінниці зявиться муніципальна система велопрокату. Розмір гранту: 180 тис. швейцарських франків. Вінниця стане одним з перших міст України, де впровадять міський громадський велопрокат. У місті вже 2018 року облаштують 15 точок, де можна буде взяти велосипед в оренду. На першому етапі – це буде 120 одиниць транспорту.
Реклама 👇 Замовити

Виставка «Велобум 1890-х» та супутніх заходів відбуватиметься на території та в приміщенні Національного музею історії України. Організаторами всіх заходів є Асоціація велосипедистів Києва, Національний музей історії України. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Що відомо про виставку 

Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це скидається на скандинавську утопію ХХІ століття, однак насправді йдеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. В цей час застаріла модель “павук” поступилася «безпечному» велосипедові з колесами однакового розміру, ланцюговою передачею та гумовими пневматичними шинами. В 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства. Виставка знайомить із культурою дозвілля тогочасних київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства.

Тематичні розділи виставки:

  • Розділ І. Велобум 1890-х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху.
  • Розділ ІІ. Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля.
  • Розділ ІІІ. Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890-х?
  • Розділ IV. Велосипедом за місто.
  • Розділ V. Леді на велосипеді.

Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії.

Програма заходів у рамках виставки:

  • 25.04. Лекція «Велобум 1890-х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково?»
  • 12.05. Велоекскурсія по Києву в межах «Ретро Круїзу».
  • 19.05. Ніч у музеї: показ фільму «Навесні» Михаїла Кауфмана (1929) з вело генератора.
  • 26.05. Лекція «Велосипедна мода і стиль життя».

Нагадаємо, що у Вінниці з’явитьсяКиївські велосипедисти організовують виставку на території музею 1У Вінниці з’явиться система муніципального велопрокату муніципальна система велопрокату. Розмір гранту: 180 тис. швейцарських франків. Вінниця стане одним з перших міст України, де впровадять міський громадський велопрокат. У місті вже 2018 року облаштують 15 точок, де можна буде взяти велосипед в оренду. На першому етапі – це буде 120 одиниць транспорту.

Джерело: НМІУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: