Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Київські велосипедисти організовують виставку на території музею

Kyїvśki velosypedysty organizovujuť vystavku na terytoriї muzeju

Виставка привертає увагу до гострих питань «захищеності» велосипедистів на дорозі і безпеки дорожнього руху загалом. У сучасному Києві майже відсутні доріжки для велосипедистів, що є наслідком слабкої інтеграції велосипедного руху в транспортну інфраструктуру міста
Vystavka pryvertaje uvagu do gostryh pytań «zahyščenosti» velosypedystiv na dorozi i bezpeky dorožńogo ruhu zagalom. U sučasnomu Kyjevi majže vidsutni dorižky dlja velosypedystiv, ščo je naslidkom slabkoї integraciї velosypednogo ruhu v transportnu infrastrukturu mista
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Виставка Велобум 1890-х та супутніх заходів відбуватиметься на території та в приміщенні Національного музею історії України. Організаторами всіх заходів є Асоціація велосипедистів Києва, Національний музей історії України. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Що відомо про виставку . Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це скидається на скандинавську утопію ХХІ століття, однак насправді йдеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. В цей час застаріла модель павук поступилася безпечному велосипедові з колесами однакового розміру, ланцюговою передачею та гумовими пневматичними шинами. В 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства. Виставка знайомить із культурою дозвілля тогочасних київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства. Тематичні розділи виставки: Розділ І. Велобум 1890-х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху. Розділ ІІ. Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля. Розділ ІІІ. Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890-х? Розділ IV. Велосипедом за місто. Розділ V. Леді на велосипеді. Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії. Програма заходів у рамках виставки: 25.04. Лекція Велобум 1890-х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково? 12.05. Велоекскурсія по Києву в межах Ретро Круїзу. 19.05. Ніч у музеї: показ фільму Навесні Михаїла Кауфмана (1929) з вело генератора. 26.05. Лекція Велосипедна мода і стиль життя. Нагадаємо, що у Вінниці зявиться муніципальна система велопрокату. Розмір гранту: 180 тис. швейцарських франків. Вінниця стане одним з перших міст України, де впровадять міський громадський велопрокат. У місті вже 2018 року облаштують 15 точок, де можна буде взяти велосипед в оренду. На першому етапі – це буде 120 одиниць транспорту.
Реклама 👇 Замовити

Виставка «Велобум 1890-х» та супутніх заходів відбуватиметься на території та в приміщенні Національного музею історії України. Організаторами всіх заходів є Асоціація велосипедистів Києва, Національний музей історії України. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Що відомо про виставку 

Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це скидається на скандинавську утопію ХХІ століття, однак насправді йдеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. В цей час застаріла модель “павук” поступилася «безпечному» велосипедові з колесами однакового розміру, ланцюговою передачею та гумовими пневматичними шинами. В 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства. Виставка знайомить із культурою дозвілля тогочасних київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства.

Тематичні розділи виставки:

  • Розділ І. Велобум 1890-х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху.
  • Розділ ІІ. Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля.
  • Розділ ІІІ. Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890-х?
  • Розділ IV. Велосипедом за місто.
  • Розділ V. Леді на велосипеді.

Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії.

Програма заходів у рамках виставки:

  • 25.04. Лекція «Велобум 1890-х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково?»
  • 12.05. Велоекскурсія по Києву в межах «Ретро Круїзу».
  • 19.05. Ніч у музеї: показ фільму «Навесні» Михаїла Кауфмана (1929) з вело генератора.
  • 26.05. Лекція «Велосипедна мода і стиль життя».

Нагадаємо, що у Вінниці з’явиться муніципальна система велопрокату. Розмір гранту: 180 тис. швейцарських франків. Вінниця стане одним з перших міст України, де впровадять міський громадський велопрокат. У місті вже 2018 року облаштують 15 точок, де можна буде взяти велосипед в оренду. На першому етапі – це буде 120 одиниць транспорту.

Джерело: НМІУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: