fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Мінфін презентував законопроект щодо детінізації обігу готівки

Minfin prezentuvav zakonoproekt ščodo detinizaciї obigu gotivky
Для підвищення прозорості розрахунків в сфері торгівлі і послуг та усунення прогалин у правовому регулюванні в сфері застосування РРО при дистанційній торгівлі у рамках робочої групи Мінфін спільно з експертами, представниками бізнесу та ДФС напрацював відповідний законопроект
Dlja pidvyščennja prozorosti rozrahunkiv v sferi torgivli i poslug ta usunennja progalyn u pravovomu reguljuvanni v sferi zastosuvannja RRO pry dystancijnij torgivli u ramkah robočoї grupy Minfin spiľno z ekspertamy, predstavnykamy biznesu ta DFS napracjuvav vidpovidnyj zakonoproekt
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Мінфін презентує для публічного обговорення законопроект, який створить умови для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (Кешбеки). Після публічного обговорення законопроект буде направлено на розгляд Кабміну і внесення відповідно до Верховної Ради. Про що йдеться у новому законопроекті. Держава отримає низку переваг від цього законопроекту, зокрема: він сприятиме детінізації обігу готівкових коштів; усуне прогалини у правовому регулюванні в сфері застосування РРО при дистанційній торгівлі; зменшить корупційні ризики при адмініструванні податків та зборів; сприятиме захисту прав споживачів на отримання розрахункових документів. Законопроект, зокрема, передбачає запровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам, які виявлять порушення при придбанні товарів чи послуг вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та направлять відповідну скаргу до контролюючих органів . Це мотивуватиме покупців контролювати дотримання вимог законодавства при здійсненні розрахункових операцій. Йдеться також про запровадження інформаційної системи в межах електронного кабінету, за допомогою якої покупець зможе перевірити автентичність розрахункового документа. Законопроект передбачає і запровадження дворівневої системи перевірок поданих споживачами письмових звернень чи скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій. На першому рівні буде проводитися камеральна перевірка поданого звернення, на другому рівні - у випадку не підтвердження продавцем факту продажу товарів чи послуг покупцю в ході камеральної перевірки чи неявки його для її проведення призначається фактична перевірка дотримання всіх вимог законодавства про застосування РРО, оприбуткування товарів та обліку їх руху, дотримання порядку ведення касових операцій. Новим законопроектом підвищується відповідальності за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій для впровадження джерела відшкодування споживачам частини штрафних санкцій, застосованих за їх зверненнями. Новим законопроектом також передбачається запровадження строку для оприбуткування в касі продавця отриманих його кур’єрами готівкових коштів від покупців протягом 96 годин з дати роздрукування розрахункового документа на передачу товару покупцю через власну службу доставки продавця. Нагадаємо, що Мінфін спростив податкове адміністрування та звітність.  
Реклама 👇 Замовити

Мінфін презентує для публічного обговорення законопроект, який створить умови для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг («Кешбеки»). Після публічного обговорення законопроект буде направлено на розгляд Кабміну і внесення відповідно до Верховної Ради.

Про що йдеться у новому законопроекті

Держава отримає низку переваг від цього законопроекту, зокрема:

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися
  • він сприятиме детінізації обігу готівкових коштів;
  • усуне прогалини у правовому регулюванні в сфері застосування РРО при дистанційній торгівлі;
  • зменшить корупційні ризики при адмініструванні податків та зборів;
  • сприятиме захисту прав споживачів на отримання розрахункових документів.

Законопроект, зокрема, передбачає запровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам, які виявлять порушення при придбанні товарів чи послуг вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та направлять відповідну скаргу до контролюючих органів . Це мотивуватиме покупців контролювати дотримання вимог законодавства при здійсненні розрахункових операцій. Йдеться також про запровадження інформаційної системи в межах електронного кабінету, за допомогою якої покупець зможе перевірити автентичність розрахункового документа.

Законопроект передбачає і запровадження дворівневої системи перевірок поданих споживачами письмових звернень чи скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій. На першому рівні буде проводитися камеральна перевірка поданого звернення, на другому рівні – у випадку не підтвердження продавцем факту продажу товарів чи послуг покупцю в ході камеральної перевірки чи неявки його для її проведення призначається фактична перевірка дотримання всіх вимог законодавства про застосування РРО, оприбуткування товарів та обліку їх руху, дотримання порядку ведення касових операцій.

Новим законопроектом підвищується відповідальності за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій для впровадження джерела відшкодування споживачам частини штрафних санкцій, застосованих за їх зверненнями. Новим законопроектом також передбачається запровадження строку для оприбуткування в касі продавця отриманих його кур’єрами готівкових коштів від покупців протягом 96 годин з дати роздрукування розрахункового документа на передачу товару покупцю через власну службу доставки продавця.

Нагадаємо, що Мінфін спростивМінфін презентував законопроект щодо детінізації обігу готівки 1Мінфін спростить податкове адміністрування та звітність податкове адміністрування та звітність.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: