Система працюватиме просто: лікар заноситиме у комп’ютер чи планшет дані до електронного реєстру для пацієнта та діючу речовину, і ставитиме свій електронний підпис. Так можна буде отримати електронні рецепти.
У яких містах запустять пілотний проект
Електронні рецепти від медиків почнуть отримувати пацієнти Вінниці, Дніпра, Івано-Франківська, Черкас та Бахмута. Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров’я. Постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу – тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці.
Додамо, що на початку квітня почалася кампанія з виборуІз 2 квітня українці можуть обирати терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Це офіційний старт активної фази медичної реформи в Україні. Ми самі для себе зможемо обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я. Якщо обраного медзакладу в електронній системі ще немає, ви можете зачекати, поки він підключиться до неї, або піти туди, де процес уже налагоджений.
Підписання декларації — це, фактично, форма заяви. З її допомогою українці повідомлятимуть, що обрали конкретного лікаря і конкретний заклад. Інформація про вибір лікаря міститиметься в електронній системі охорони здоров’я. З липня 2018 року Національна служба здоров’я України направлятиме гроші із загальних податків у медичний заклад лікарю, якого обрала конкретна людина. Відтепер вибирати лікаря можна у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки. Кінцевого терміну підписання декларацій немає.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар