fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо протидії спаму

U Verhovnij Radi zarejestrovano zakonoproekt ščodo protydiї spamu
У Верховній Раді пропонують карати тих, хто спамить нам повідомленнями без нашого дозволу, а також дозволити нам блокувати такі розсилки. Покарання за спам досягатиме майже 2 млн грн
U Verhovnij Radi proponujuť karaty tyh, hto spamyť nam povidomlennjamy bez našogo dozvolu, a takož dozvolyty nam blokuvaty taki rozsylky. Pokarannja za spam dosjagatyme majže 2 mln grn
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму вже зареєстрований у Верховній Раді України. За визначенням документу, спам – це електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення рекламного, комерційного характеру, які без попередньої згоди (замовлення) споживача умисно надсилаються на його адресу електронної пошти, абонентський номер, або кінцеве обладнання абонента, та/або від отримання яких споживач немає механізму відмови.... Що вирішить новий законопроект. Документ забороняє передавати персональні дані абонентів третім особам, які використовуватимуть їх для інших цілей, не пов’язаних з наданням телекомунікаційних послуг, які замовив споживач, та безпосередньою діяльністю оператора, провайдера. Споживач матиме право на безоплатне вилучення відомостей про нього повністю або частково з електронних версій баз даних інформаційно-довідкових служб. Наші дані – імя, прізвище, по батьків, найменування, адреса та номер телефону як абонентів – дозволять оприлюднювати в телефонних довідниках, у тому числі електронних версіях та базах даних інформаційно-довідкових служб лише у разі, якщо оператор телекомунікаційних послуг отримав окрему згоду споживача на опублікування такої інформації. Документ передбачає, що ті, хто розсилає повідомлення за допомогою електрозв’язку, мають перевіряти текст повідомлення щодо його відповідності до визначення спаму та вимагати у замовника розсилки привести повідомлення у відповідність з вимогами законодавства. Оператори, надаючи послуги електрозв’язку для розсилки повідомлень за допомогою електрозв’язку повинні ідентифікувати особу, яка розсилає повідомлення та отримати згоди на отримання цієї розсилки від споживачів. Як штрафуватимуть . Штраф від 500 до 1000 прожиткових мінімумів загрожуватиме: за умисне розповсюдження спаму, що не призвело до порушення або припинення роботи електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку; якщо оператор не отримав згоду користувачів на отримання повідомлень розсилки; за організацію та/або сприяння розсилки спаму. За нинішнім розміром прожиткового мінімуму, це від 850 тис грн до 1 млн 700 тис грн штрафу. Нагадаємо, що нещодавно у Великій Британії презентували мобільну гру, яка допоможе розрізняти фейки.  Вчені сподіваються, що завдяки грі вийде вакцинувати громадськість проти засилля дезінформації. Гравці Bad News повинні нарощувати кількість підписників у Twitter, спотворюючи правду, поширюючи фейки, розділяючи об’єднаних та відволікаючи увагу. Водночас вони повинні не втрачати довіру своєї аудиторії.
Реклама 👇 Замовити

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму» вже зареєстрований у Верховній Раді України. За визначенням документу, спам – це «електронні, текстові та/або мультимедійні повідомлення рекламного, комерційного характеру, які без попередньої згоди (замовлення) споживача умисно надсилаються на його адресу електронної пошти, абонентський номер, або кінцеве обладнання абонента, та/або від отримання яких споживач немає механізму відмови…».

Що вирішить новий законопроект

Документ забороняє передавати персональні дані абонентів третім особам, які використовуватимуть їх для інших цілей, не пов’язаних з наданням телекомунікаційних послуг, які замовив споживач, та безпосередньою діяльністю оператора, провайдера.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Споживач матиме право на безоплатне вилучення відомостей про нього повністю або частково з електронних версій баз даних інформаційно-довідкових служб. Наші дані – ім’я, прізвище, по батьків, найменування, адреса та номер телефону як абонентів – дозволять оприлюднювати в телефонних довідниках, у тому числі електронних версіях та базах даних інформаційно-довідкових служб лише у разі, якщо оператор телекомунікаційних послуг отримав окрему згоду споживача на опублікування такої інформації.

Документ передбачає, що ті, хто розсилає повідомлення за допомогою електрозв’язкумають перевіряти текст повідомлення щодо його відповідності до визначення спаму та вимагати у замовника розсилки привести повідомлення у відповідність з вимогами законодавства. Оператори, надаючи послуги електрозв’язку для розсилки повідомлень за допомогою електрозв’язку повинні ідентифікувати особу, яка розсилає повідомлення та отримати згоди на отримання цієї розсилки від споживачів.

Як штрафуватимуть 

Штраф від 500 до 1000 прожиткових мінімумів загрожуватиме:

  • за умисне розповсюдження спаму, що не призвело до порушення або припинення роботи електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку;
  • якщо оператор не отримав згоду користувачів на отримання повідомлень розсилки;
  • за організацію та/або сприяння розсилки спаму.

За нинішнім розміром прожиткового мінімуму, це від 850 тис грн до 1 млн 700 тис грн штрафу.

Нагадаємо, що нещодавно у Великій Британії презентувалиУ Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо протидії спаму 1Мобільна гра навчить розрізняти фейки мобільну гру, яка допоможе розрізняти фейки.  Вчені сподіваються, що завдяки грі вийде «вакцинувати» громадськість проти засилля дезінформації. Гравці Bad News повинні нарощувати кількість підписників у Twitter, спотворюючи правду, поширюючи фейки, розділяючи об’єднаних та відволікаючи увагу. Водночас вони повинні не втрачати довіру своєї аудиторії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: