Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

NATO визнає прагнення України до повноцінного членства та надає їй статус аспіранта

NATO vyznaje pragnennja Ukraїny do povnocinnogo členstva ta nadaje їj status aspiranta

Північно-Атлантичний Альянс надав Україні статус країни-аспіранта. Це означає, що міжнародна організація на найвищому рівні визнає прагнення України до членства у NATO
Pivnično-Atlantyčnyj Aľjans nadav Ukraїni status kraїny-aspiranta. Ce označaje, ščo mižnarodna organizacija na najvyščomu rivni vyznaje pragnennja Ukraїny do členstva u NATO
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Північноатлантичний альянс визнає прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. NATO оприлюднив цю інформацію на сайті у розділі, котрий присвячений розширенню Альянсу. На цей момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна, — йдеться у повідомленні. Що означає для України статус країни-аспіранта NATO. Також на цій сторінці міститься пояснення про статус країни-аспіранта (Aspirant country), під який відтепер підпадає Україна. Це значить, що країна із таким статусом спершу отримують запрошення долучитися до інтенсифікованого діалогу з Альянсом. Надалі потрібно буде провести низку реформ для того, аби країна була готова до подачі заявки на членство у NATO. Тривалий час Альянс твердив, що з 2010 року Україна не мала формальних прагнень до участі у цьому військово-політичному союзі. За інформацією, яку надає Європейська Правда, це питання піднімалося також на переговорах Президента України та Генерального секретаря NATO Столтенберга в лютому 2018 року. Тоді ж Альянсі віднайшли офіційні пояснення того, чому альянс не надає Україні новий статус. Однак пізно ввечері в п’ятницю офіційний сайт альянсу оновив сторінку розширення — і в переліку з’явилася Україна. До блоку інформації також включено рішення Верховної ради від 8 червня 2017 року щодо членства в Альянсі як стратегічної мети України. Досі цей блок був відсутній на сайті Альянсу. Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що концерт Антонов в Україні перейде на стандарти Північно-Атлантичного Альянсу у випуску своїх літаків.

Північноатлантичний альянс визнає прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. NATO оприлюднив цю інформацію на сайті у розділі, котрий присвячений розширенню Альянсу. «На цей момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна», — йдеться у повідомленні.

Що означає для України статус країни-аспіранта NATO

Також на цій сторінці міститься пояснення про статус «країни-аспіранта» (Aspirant country), під який відтепер підпадає Україна. Це значить, що країна із таким статусом спершу отримують запрошення долучитися до інтенсифікованого діалогу з Альянсом. Надалі потрібно буде провести низку реформ для того, аби країна була готова до подачі заявки на членство у NATO.

Тривалий час Альянс твердив, що з 2010 року Україна не мала формальних прагнень до участі у цьому військово-політичному союзі. За інформацією, яку надає «Європейська Правда», це питання піднімалося також на переговорах Президента України та Генерального секретаря NATO Столтенберга в лютому 2018 року. Тоді ж Альянсі віднайшли офіційні пояснення того, чому альянс не надає Україні новий статус. Однак пізно ввечері в п’ятницю офіційний сайт альянсу оновив сторінку «розширення» — і в переліку з’явилася Україна. До блоку інформації також включено рішення Верховної ради від 8 червня 2017 року щодо членства в Альянсі як стратегічної мети України. Досі цей блок був відсутній на сайті Альянсу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що концерт «Антонов» в Україні перейде на стандарти Північно-Атлантичного Альянсу у випуску своїх літаків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: