fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Науковці з MIT винайшли об’ємні татуювання на основі бактерій

Naukovci z MIT vynajšly ob’jemni tatujuvannja na osnovi bakterij
Команда вчених з Массачусетського технологічного інституту, маючи генетично модифіковані клітини бактерій, розробила новий метод 3D-друку, який дозволяє створювати так звані «живі татуювання». Про це повідомляє Naked Science  
Komanda včenyh z Massačusetśkogo tehnologičnogo instytutu, majučy genetyčno modyfikovani klityny bakterij, rozrobyla novyj metod 3D-druku, jakyj dozvoljaje stvorjuvaty tak zvani «žyvi tatujuvannja». Pro ce povidomljaje Naked Science  
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Електронні татуювання і технології інтелектуальних чорнил в останні роки демонструють приголомшливий потенціал у галузі зміни форми та розмірів різних обєктів. Крім цього дані технології можна використовувати в портативних сенсорних пристроях або для заміни типу управління такими пристроями. Як для тату використовують живі клітини. У той час як багато інженерів експериментують з різними чутливими матеріалами, команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту задалася питанням, чи можуть в цій технології використовуватися живі клітини. По-перше, потрібно було вирішити, які саме органічні клітини можна використовувати. Виявилося, що сильні клітинні стінки бактерій є найкращим рішенням, оскільки вони можуть витримати силу сопла тривимірного принтера. Бактерії також виявилися повністю сумісними з гідрогелями, необхідними для точного 3D-друку. Щоб перевірити методику, команда створила тривимірне зображення бактеріальних клітин на эластомерному шарі. Ескіз для такого складного татуювання являв собою дерево з гілками, кожна з яких була створена так, щоб реагувати на різні хімічні стимули. В результаті кожна гілка намальованого бактеріями дерева успішно продемонструвала можливості технології. Нагадаємо, що українські науковці навчилися створювати протези на  3D-принтері.  Для цього вони пропонують використовувати 3D-друк та технології серійного виробництва моделей для протезів руки. Кожен такий протез має ще й власний набір електроніки. Біонічна рука здатна робити багато завдань, які робить звичнайна людська кінцівка. Винахід працює на алгоритмах машинного навчання. Він здатен реагувати на імпульси центральної нервової системи. За словами розробників, 3D-протез потребує лише вдосконалення механічних можливостей.
Реклама 👇 Замовити

Електронні татуювання і технології інтелектуальних чорнил в останні роки демонструють приголомшливий потенціал у галузі зміни форми та розмірів різних об’єктів. Крім цього дані технології можна використовувати в портативних сенсорних пристроях або для заміни типу управління такими пристроями.

Як для тату використовують живі клітини

У той час як багато інженерів експериментують з різними чутливими матеріалами, команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту задалася питанням, чи можуть в цій технології використовуватися живі клітини. По-перше, потрібно було вирішити, які саме органічні клітини можна використовувати. Виявилося, що сильні клітинні стінки бактерій є найкращим рішенням, оскільки вони можуть витримати силу сопла тривимірного принтера. Бактерії також виявилися повністю сумісними з гідрогелями, необхідними для точного 3D-друку.

Щоб перевірити методику, команда створила тривимірне зображення бактеріальних клітин на эластомерному шарі. Ескіз для такого складного татуювання являв собою дерево з гілками, кожна з яких була створена так, щоб реагувати на різні хімічні стимули. В результаті кожна гілка намальованого бактеріями дерева успішно продемонструвала можливості технології.

Нагадаємо, що українські науковці навчилися створюватиНауковці з MIT винайшли об’ємні татуювання на основі бактерій 1Українські науковці навчилися створювати протези на 3D-принтері протези на  3D-принтері.  Для цього вони пропонують використовувати 3D-друк та технології серійного виробництва моделей для протезів руки. Кожен такий протез має ще й власний набір електроніки. Біонічна рука здатна робити багато завдань, які робить звичнайна людська кінцівка. Винахід працює на алгоритмах машинного навчання. Він здатен реагувати на імпульси центральної нервової системи. За словами розробників, 3D-протез потребує лише вдосконалення механічних можливостей.

Джерело: Smartsurg

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: