fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Покинуті шахти перетворюватимуть на сховища енергії

Pokynuti šahty peretvorjuvatymuť na shovyšča energiї
Британський стратап Gravitricity отримав фінансування в розмірі £650 000 на проект з перетворення покинутих шахт на величезні гравітаційні батареї. Система, яку хочуть поширювати інженери, буде використовувати для зберігання електрики закон збереження енергії
Brytanśkyj stratap Gravitricity otrymav finansuvannja v rozmiri £650 000 na proekt z peretvorennja pokynutyh šaht na velyčezni gravitacijni batareї. Systema, jaku hočuť pošyrjuvaty inženery, bude vykorystovuvaty dlja zberigannja elektryky zakon zberežennja energiї
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  У той час, коли в енергомережах не буде збоїв, а потужність виявиться достатньою для потреб усіх споживачів, система з самого дна шахти підніматиме на поверхню величезні вантажі. Потрапивши наверх, ці вантажі отримають певний запас потенційної енергії. Як працюватиме система. У Gravitricity запевняють, що як тільки настане необхідність, потенційна енергія може швидко перейти в кінетичну, а потім в роботу електрогенератора. Для цього блоки потрібно просто відправити у вільне падіння назад на дно шахти. Цей процес дозволить миттєво повернути в мережу необхідний запас потужності. Інженери стартапу кажуть, що таку систему логічніше використовувати у звязці з відновлюваною енергетикою. Так, коли вітер досить сильний, а також у сонячні дні енергія від вітрогенераторів і сонячних панелей йде на те, щоб підняти з дна шахти вантаж. За словами інженерів, система може працювати до 10 років без заміни деталей. Загальний термін служби установки — 50 років. Пропонуються моделі потужністю від 1 до 20 МВт. Нагадаємо, що ЄБРР інвестує у будівництво сонячної електростанції на Львівщині. Як зазначає директор Європейського банку реконструкції та розвитку, це вже третій і найбільший проект, підписаний енергосектором Львівщини з ЄБРР.  
Реклама 👇 Замовити

У той час, коли в енергомережах не буде збоїв, а потужність виявиться достатньою для потреб усіх споживачів, система з самого дна шахти підніматиме на поверхню величезні вантажі. Потрапивши наверх, ці вантажі отримають певний запас потенційної енергії.

Як працюватиме система

У Gravitricity запевняють, що як тільки настане необхідність, потенційна енергія може швидко перейти в кінетичну, а потім в роботу електрогенератора. Для цього блоки потрібно просто відправити у вільне падіння назад на дно шахти. Цей процес дозволить миттєво повернути в мережу необхідний запас потужності. Інженери стартапу кажуть, що таку систему логічніше використовувати у зв’язці з відновлюваною енергетикою. Так, коли вітер досить сильний, а також у сонячні дні енергія від вітрогенераторів і сонячних панелей йде на те, щоб підняти з дна шахти вантаж. За словами інженерів, система може працювати до 10 років без заміни деталей. Загальний термін служби установки — 50 років. Пропонуються моделі потужністю від 1 до 20 МВт.

Нагадаємо, що ЄБРР інвестуєПокинуті шахти перетворюватимуть на сховища енергії 1ЄБРР побудує сонячну електростанцію на Львівщині у будівництво сонячної електростанції на Львівщині. Як зазначає директор Європейського банку реконструкції та розвитку, це вже третій і найбільший проект, підписаний енергосектором Львівщини з ЄБРР.

 

Джерело: Хайтек

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: