Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Китай став першою країною планети, де поліції видали смарт-окуляри

Kytaj stav peršoju kraїnoju planety, de policiї vydaly smart-okuljary

Концепція технологій Судді Дреда все ближче й ближче. У Китаї поліцейським почали видавати окуляри із функцією розпізнавання підозрілих чи розшукуваних осіб. Це має підвищити рівень безпеки у громадських місцях, вважає влада КНР. Правозахисники занепокоєні і кажуть про можливе полювання на «незгодних» чи «неправильних» громадян і навіть окремі етноси в Китаї
Koncepcija tehnologij Suddi Dreda vse blyžče j blyžče. U Kytaї policejśkym počaly vydavaty okuljary iz funkcijeju rozpiznavannja pidozrilyh čy rozšukuvanyh osib. Ce maje pidvyščyty riveń bezpeky u gromadśkyh miscjah, vvažaje vlada KNR. Pravozahysnyky zanepokojeni i kažuť pro možlyve poljuvannja na «nezgodnyh» čy «nepravyľnyh» gromadjan i naviť okremi etnosy v Kytaї
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Поліція у Китаї отримала сонцезахисні смарт-окуляри, обладнані пристроями для розпізнавання обличчя. Їх використовують для сканування осіб, які можуть намагатися уникнути правоохоронних органів у аеропортах, на вокзалах, у громадських місцях або використовують фальшиві посвідчення особи. Як працюють смарт-окуляри. Поліція вже затримала 7 осіб, повязаних з кримінальними справами, і 26, які використовували фальшиві посвідчення під час подорожі. За даними The Wall Street Journal, незвичні окуляри для правоохоронців створила компанія LLVision Technology Co. Вона випускає також портативні відеокамери та пристроїв для розпізнавання облич. LLVision зазначає, що в тестах система змогла підібрати людей з бази даних на 10 тис осіб за 100 мілісекунд. Однак генеральний директор Ву Фей повідомив редакції американського видання, що в реальному світі точність розпізнавання, ймовірно, зменшиться через шум навколишнього середовища. Правозахисники в Китаї тим часом стривожені. Вони вважають, що подібна технологія використовується для відокремлення та ідентифікації мешканців мусульманських регіонів Китаю. Влада країни також працює над створенням бази даних розпізнавання осіб, яка міститиме інформацію про 1,3 млрд її громадян. Раніше ми розповідали про наміри Китаю використати технології та великі дані для обліку усіх громадян та створення національного індексу благонадійності, на основі якого видаватимуть дозволи на закордонні поїздки, банківські кредити і навіть на те, щоби обіймати певні посади в державних установах. Тестові запуски цієї системи вже відбулися.

Поліція у Китаї отримала сонцезахисні смарт-окуляри, обладнані пристроями для розпізнавання обличчя. Їх використовують для сканування осіб, які можуть намагатися уникнути правоохоронних органів у аеропортах, на вокзалах, у громадських місцях або використовують фальшиві посвідчення особи.

Як працюють смарт-окуляри

Поліція вже затримала 7 осіб, пов’язаних з кримінальними справами, і 26, які використовували фальшиві посвідчення під час подорожі. За даними The Wall Street Journal, незвичні окуляри для правоохоронців створила компанія LLVision Technology Co. Вона випускає також портативні відеокамери та пристроїв для розпізнавання облич.

LLVision зазначає, що в тестах система змогла підібрати людей з бази даних на 10 тис осіб за 100 мілісекунд. Однак генеральний директор Ву Фей повідомив редакції американського видання, що в реальному світі точність розпізнавання, ймовірно, зменшиться через «шум навколишнього середовища».

Правозахисники в Китаї тим часом стривожені. Вони вважають, що подібна технологія використовується для відокремлення та ідентифікації мешканців мусульманських регіонів Китаю. Влада країни також працює над створенням бази даних розпізнавання осіб, яка міститиме інформацію про 1,3 млрд її громадян.

Раніше ми розповідали про наміри Китаю використати технології та великі дані для обліку усіх громадян та створення національного «індексу благонадійності», на основі якого видаватимуть дозволи на закордонні поїздки, банківські кредити і навіть на те, щоби обіймати певні посади в державних установах. Тестові запуски цієї системи вже відбулися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: