fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Створено портативний пристрій для секвенування геному

Stvoreno portatyvnyj prystrij dlja sekvenuvannja genomu
Учені з Великої Британії створили пристрій для секвенування людського геному, який уміщується на долоні. Ця розробка відкриває можливості для широкого використання генетичних даних у медицині
Učeni z Velykoї Brytaniї stvoryly prystrij dlja sekvenuvannja ljudśkogo genomu, jakyj umiščujeťsja na doloni. Cja rozrobka vidkryvaje možlyvosti dlja šyrokogo vykorystannja genetyčnyh danyh u medycyni
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Розробка британських вчених є величезним проривом. Іще в 1990 році стартував проект Геном людини, у рамках якого намагалися створити щось подібне. На це пішло 13 років часу, спільні зусилля безлічі лабораторій по всьому світу та витрати в розмірі сотень мільйонів доларів. Та розробити справді ефективний пристрій, який до того ж уміщується на долоні, вдалося лише у 2018-му. Як працює пристрій MinION. Прилад для секвенування ДНК можна буде носити в кишені так само, як мобільний телефон. Це зробить генетичний аналіз рутинною справою, яку можна буде провести навіть у себе вдома. Фото: Oxford Nanopore Technologies. . Портативний пристрій розробила компанія Oxford Nanopore. Принцип його роботи такий: нитка ДНК проходить через тонкий отвір — нанопор. Кожен з нуклеотидів по-різному впливає на пору, виробляючи унікальний електричний сигнал, який аналізує пристрій. Точність приладу складає 99,5%. Тож розробка дозволяє вивчити недоступні раніше ділянки людської ДНК. Наприклад, MinION дозволяє вивчити довжину тіломер, яка може бути індикатором старіння і ризику онкологічних захворювань. Спектр застосування нової технології в медицині надзвичайно широкий. Наприклад, аналіз ДНК ракових клітин дозволить розробити більш ефективне лікування. Якщо вчені вивчать геном бактерій, це дасть змогу на ранній стадії виявляти стійкість до антибіотиків. Один із авторів дослідження використовував кишеньковий прилад для роботи під час спалаху лихоманки Ебола в Західній Африці. Учені-розробники зауважують, що вміння читати геном і розуміти його — це різні речі. У той час як секвенування ДНК стає все дешевшим, його аналіз досі є складним процесом. Метод короткого читання, який найчастіше використовують для секвенування ДНК, включає розбиття на короткі фрагменти, їх упослідовнення і складання усього докупи, немов пазл. Та основна проблема полягає в тому, що деякі фрагменти генетичного коду виглядають неймовірно схожими, тому це стає надзвичайно складною головоломкою з однакових шматків. Така проблема залишається головним барєром для широкого медичного застосування технології. Нещодавно ми розповідали про новий застосунок, який допоможе знайти пару на основі ДНК. Процес працює з 11 генами, повязаними з феромонами та хімічними сигналами, які викликають сексуальний потяг.
Реклама 👇 Замовити

Розробка британських вчених є величезним проривом. Іще в 1990 році стартував проект «Геном людини», у рамках якого намагалися створити щось подібне. На це пішло 13 років часу, спільні зусилля безлічі лабораторій по всьому світу та витрати в розмірі сотень мільйонів доларів. Та розробити справді ефективний пристрій, який до того ж уміщується на долоні, вдалося лише у 2018-му.

Як працює пристрій MinION

Прилад для секвенування ДНК можна буде носити в кишені так само, як мобільний телефон. Це зробить генетичний аналіз рутинною справою, яку можна буде провести навіть у себе вдома.

Створено портативний пристрій для секвенування геному 1
Фото: Oxford Nanopore Technologies

Портативний пристрій розробила компанія Oxford Nanopore. Принцип його роботи такий: нитка ДНК проходить через тонкий отвір — нанопор. Кожен з нуклеотидів по-різному впливає на пору, виробляючи унікальний електричний сигнал, який аналізує пристрій. Точність приладу складає 99,5%. Тож розробка дозволяє вивчити недоступні раніше ділянки людської ДНК. Наприклад, MinION дозволяє вивчити довжину тіломер, яка може бути індикатором старіння і ризику онкологічних захворювань.

Спектр застосування нової технології в медицині надзвичайно широкий. Наприклад, аналіз ДНК ракових клітин дозволить розробити більш ефективне лікування. Якщо вчені вивчать геном бактерій, це дасть змогу на ранній стадії виявляти стійкість до антибіотиків. Один із авторів дослідження використовував кишеньковий прилад для роботи під час спалаху лихоманки Ебола в Західній Африці.

Створено портативний пристрій для секвенування геному 2

Фото: Oxford Nanopore Technologies

Учені-розробники зауважують, що вміння читати геном і розуміти його — це різні речі. У той час як секвенування ДНК стає все дешевшим, його аналіз досі є складним процесом. Метод «короткого читання», який найчастіше використовують для секвенування ДНК, включає розбиття на короткі фрагменти, їх упослідовнення і складання усього докупи, немов пазл. Та основна проблема полягає в тому, що деякі фрагменти генетичного коду виглядають неймовірно схожими, тому це стає надзвичайно складною головоломкою з однакових шматків. Така проблема залишається головним бар’єром для широкого медичного застосування технології.

Нещодавно ми розповідали про новий застосунок, який допоможе знайти пару на основі ДНК. Процес працюєСтворено портативний пристрій для секвенування геному 3Новий застосунок допоможе знайти пару на основі ДНК з 11 генами, пов’язаними з феромонами та хімічними сигналами, які викликають сексуальний потяг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: