fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Лабораторії в Україні переходять на міжнародні стандарти

Laboratoriї v Ukraїni perehodjať na mižnarodni standarty
26 січня Міністерство охорони здоров’я України підписало Меморандум з Американською спілкою клінічних патологів. Міжнародні партнери надаватимуть підтримку українським фахівцям  з лабораторної діагностики – допоможуть поліпшити знання та навички щодо управління якістю в лабораторіях  
26 sičnja Ministerstvo ohorony zdorov’ja Ukraїny pidpysalo Memorandum z Amerykanśkoju spilkoju kliničnyh patologiv. Mižnarodni partnery nadavatymuť pidtrymku ukraїnśkym fahivcjam  z laboratornoї diagnostyky – dopomožuť polipšyty znannja ta navyčky ščodo upravlinnja jakistju v laboratorijah  
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Близько 70% усіх клінічних рішень у медицині засновані на результатах лабораторних досліджень, а для інфекційних захворювань цей відсоток наближається до 100. Тому дуже важливо, щоб лабораторії по всій країні працювали якісно та системно. Як впроваджуватимуть світовий досвід. Світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів та впровадження системи управління якістю дозволить на 20% покращити якість роботи. Впровадження системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, та акредитація лабораторій дозволить зменшити оперативні витрати лабораторії та кількість помилкових результатів. Зараз за результатами численних міжнародних оцінок у 2015-2017 роках система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%. Сьогодні в Україні є понад 5000 медичних лабораторій – державних та приватних. Із них лише 3 лабораторії акредитовані за стандартом ІSО 15189. Розпочали процес акредитації ще 7 лабораторій. Американська спілка клінічних патологів допомагатиме українським фахівцям  з лабораторної діагностики підвищувати знання та поліпшувати навички щодо управління якістю в лабораторіях. Нагадаємо, що у Національному банку України запроваджують міжнародні стандарти фінансової звітності. За оцінками Національного банку, таке рішення забезпечить поступовий перехід українських банків до застосування МСФЗ-9. Саме тому НБУ на 3 місяці звільнив банки від заходів впливу.
Реклама 👇 Замовити

Близько 70% усіх клінічних рішень у медицині засновані на результатах лабораторних досліджень, а для інфекційних захворювань цей відсоток наближається до 100. Тому дуже важливо, щоб лабораторії по всій країні працювали якісно та системно.

Як впроваджуватимуть світовий досвід

Світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів та впровадження системи управління якістю дозволить на 20% покращити якість роботи. Впровадження системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, та акредитація лабораторій дозволить зменшити оперативні витрати лабораторії та кількість помилкових результатів. Зараз за результатами численних міжнародних оцінок у 2015-2017 роках система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%.

Сьогодні в Україні є понад 5000 медичних лабораторій – державних та приватних. Із них лише 3 лабораторії акредитовані за стандартом ІSО 15189. Розпочали процес акредитації ще 7 лабораторій. Американська спілка клінічних патологів допомагатиме українським фахівцям  з лабораторної діагностики підвищувати знання та поліпшувати навички щодо управління якістю в лабораторіях.

Нагадаємо, що у Національному банку України запроваджуютьЛабораторії в Україні переходять на міжнародні стандарти 1У Нацбанку запроваджують міжнародні стандарти фінзвітності міжнародні стандарти фінансової звітності. За оцінками Національного банку, таке рішення забезпечить поступовий перехід українських банків до застосування МСФЗ-9. Саме тому НБУ на 3 місяці звільнив банки від заходів впливу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: