fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Людей з інвалідністю в Україні визначатимуть за Конвенцією ООН

Ljudej z invalidnistju v Ukraїni vyznačatymuť za Konvencijeju OON
Президент України підписав закон, який остаточно скасовує вживання застарілої термінології відносно осіб, котрі мають вроджену чи набуту інвалідність. Цей крок гармонізує українське та європейське законодавство в частині дотримання прав людини
Prezydent Ukraїny pidpysav zakon, jakyj ostatočno skasovuje vžyvannja zastariloї terminologiї vidnosno osib, kotri majuť vrodženu čy nabutu invalidnisť. Cej krok garmonizuje ukraїnśke ta jevropejśke zakonodavstvo v častyni dotrymannja prav ljudyny
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Петро Порошенко підписав закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну інвалід. Натомість усі законодавчі та підзаконні акти від січня 2018 року й надалі мають використовувати термін людина з інвалідністю. Ці зміни покликані гармонізувати українське та світове законодавство у питаннях визначення людей із інвалідністю та захисту їхніх прав. Навіщо потрібні ці зміни. Також запроваджуються терміни дитина з інвалідністю та особа з інвалідністю внаслідок війни. Як повідомляє прес-служба Президента України, цей крок потрібен, аби привести чинне українське законодавство у відповідність до Конвенції ООН про права осіб із інвалідністю. Також це дає змогу акцентувати увагу на правах та можливостях саме людей, а не їхніх вразливостей, наголошують у прес-службі очільника української держави. Закон визнає дійсними посвідчення із застарілими термінами, які були видані раніше. Навіть якщо у них вжито застарілих термінів, ці документи будуть чинними до кінця строку, на який вони були видані. Загалом зміни стосуватимуться 37 різних законів України, які є чинними на цей момент. Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що Президент України підписав закон про мовні квоти на телебаченні, які захищають вжиток та сферу застосування української мови. Застосування цих квот вже дало перші позитивні результати щодо збільшення кількості україномовного контенту в теле- та радіоефірі як загальнонаціональних, так і місцевих телеканалів та радіостанцій.
Реклама 👇 Замовити

Петро Порошенко підписав закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід». Натомість усі законодавчі та підзаконні акти від січня 2018 року й надалі мають використовувати термін «людина з інвалідністю». Ці зміни покликані гармонізувати українське та світове законодавство у питаннях визначення людей із інвалідністю та захисту їхніх прав.

Навіщо потрібні ці зміни

Також запроваджуються терміни «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни». Як повідомляє прес-служба Президента України, цей крок потрібен, аби привести чинне українське законодавство у відповідність до Конвенції ООН про права осіб із інвалідністю. Також це дає змогу акцентувати увагу на правах та можливостях саме людей, а не їхніх вразливостей, наголошують у прес-службі очільника української держави.

Закон визнає дійсними посвідчення із застарілими термінами, які були видані раніше. Навіть якщо у них вжито застарілих термінів, ці документи будуть чинними до кінця строку, на який вони були видані. Загалом зміни стосуватимуться 37 різних законів України, які є чинними на цей момент.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що Президент України підписавЛюдей з інвалідністю в Україні визначатимуть за Конвенцією ООН 1Квоти на телебаченні підписано Президентом України закон про мовні квоти на телебаченні, які захищають вжиток та сферу застосування української мови. Застосування цих квот вже дало перші позитивні результати щодо збільшення кількості україномовного контенту в теле- та радіоефірі як загальнонаціональних, так і місцевих телеканалів та радіостанцій.

Теґи: закони
Джерело: «BBC Україна»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: