fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У Нідерландах запропоновано систему очищення океану

U Niderlandah zaproponovano systemu očyščennja okeanu
23-річний Боян Слат із Нідерландів презентував новаторський план із очищення океану від сміття. Проект має назву Ocean Cleanup. Раніше ця розробка потрапила до 25 найкращих винаходів за версією журналу Time
23-ričnyj Bojan Slat iz Niderlandiv prezentuvav novatorśkyj plan iz očyščennja okeanu vid smittja. Proekt maje nazvu Ocean Cleanup. Raniše cja rozrobka potrapyla do 25 najkraščyh vynahodiv za versijeju žurnalu Time
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Розробник впевнений, що поверхня океану може набагато швидше очистити себе від сміття. Він пропонує використовувати силу течій для вирішення цього завдання. Як працює механізм очищення океану. Ідея полягає в тому, аби розмістити в океані величезні плавучі пастки. Вони мають форму літери U. Автономні пастки для збору сміття довжиною в 1-2 км мають бути прив’язані до якорів, що розташовані на глибині 600 м. Ці споруди діють як пересувна берегова лінія для відлову сміття, яке приносить океанічна течія. Така лінія здатна перехоплювати сміття завдяки потужним течіям. Одночасно надводні поплавки завдяки якірному кріпленню рухаються повільніше, ніж пластикові відходи на поверхні океанів. Вантажні човни зможуть регулярно відвозити сміття, що скупчилося у таких пастках, на берег. Там виловлені відходи можна буде утилізувати або сортувати та відправляти на переробку на спеціальних заводах. На реалізацію проекту вже зібрано понад €20 млн. ідею очистити океани світу завдяки такому технологічному рішенню також підтримали низка великих компаній, підприємців та представники уряду Нідерландів. Нагадаємо, раніше ми повідомляли про сингапурський стартап, котрий побудує плавуче село поблизу Таїті. Поселення буде розташовуватися просто посеред океану. Заплановано, що у селі на воді житиме приблизно 300 мешканців. До берега від штучно створеного поселення буде відстань у 1 км. Розташовуватиметься це незвичне плавуче село на кораловому рифі.
Реклама 👇 Замовити

Розробник впевнений, що поверхня океану може набагато швидше «очистити себе» від сміття. Він пропонує використовувати силу течій для вирішення цього завдання.

Як працює механізм очищення океану

Ідея полягає в тому, аби розмістити в океані величезні «плавучі пастки». Вони мають форму літери U. Автономні «пастки» для збору сміття довжиною в 1-2 км мають бути прив’язані до якорів, що розташовані на глибині 600 м. Ці споруди діють як пересувна берегова лінія для «відлову» сміття, яке приносить океанічна течія. Така «лінія» здатна перехоплювати сміття завдяки потужним течіям. Одночасно надводні поплавки завдяки якірному кріпленню рухаються повільніше, ніж пластикові відходи на поверхні океанів. Вантажні човни зможуть регулярно відвозити сміття, що скупчилося у таких пастках, на берег. Там «виловлені» відходи можна буде утилізувати або сортувати та відправляти на переробку на спеціальних заводах.

На реалізацію проекту вже зібрано понад €20 млн. ідею очистити океани світу завдяки такому технологічному рішенню також підтримали низка великих компаній, підприємців та представники уряду Нідерландів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про сингапурський стартап, котрий побудуєУ Нідерландах запропоновано систему очищення океану 1Сингапурський стартап до 2020 року побудує село в океані плавуче село поблизу Таїті. Поселення буде розташовуватися просто посеред океану. Заплановано, що у селі на воді житиме приблизно 300 мешканців. До берега від штучно створеного поселення буде відстань у 1 км. Розташовуватиметься це незвичне плавуче село на кораловому рифі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: