Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Google презентувала синтезатор мовлення на основі нейромережі

Google prezentuvala syntezator movlennja na osnovi nejromereži

Google розробила синтезатор мовлення нового покоління. Він називається Tacotron 2 і заснований на технології нейромереж  
Google rozrobyla syntezator movlennja novogo pokolinnja. Vin nazyvajeťsja Tacotron 2 i zasnovanyj na tehnologiї nejromerež  
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Попередні системи генерації мовлення мали низку суттєвих недоліків. Як працює оновлена система голосового синтезу. Алгоритм Tacotron 2 працює на основі двох нейронних мереж. Друкована версія конвертується в спеціальну Tacotron-спектрограму, в якій розподіляються ритм і наголоси. Слова натомість генеруються в аналозі WaveNet. Крім того, розробники мовлення додали систему збору даних для навчання нейромережі. Аудіозапис схожий на вимову живої людини. Темп мовлення звучить переконливо. Основні запинки відбуваються на словах з незвичайною вимовою. Зразки роботи синтезатора можна прослухати на GitHub. Нагадаємо, що карти Google навчилися підказувати зупинки у громадському транспорті. Нова опція запущена для мобільного застосунку Google Maps у смартфонах на базі Android. Сервіс відслідковує час відправлення та прибуття, мітки по ходу маршруту та попереджає про потребу залишити поточний автобус чи потяг і пересісти на інший, аби встигнути вчасно до місця призначення.

Попередні системи генерації мовлення мали низку суттєвих недоліків.

Як працює оновлена система голосового синтезу

Алгоритм Tacotron 2 працює на основі двох нейронних мереж. Друкована версія конвертується в спеціальну Tacotron-спектрограму, в якій розподіляються ритм і наголоси. Слова натомість генеруються в аналозі WaveNet. Крім того, розробники мовлення додали систему збору даних для навчання нейромережі. Аудіозапис схожий на вимову живої людини. Темп мовлення звучить переконливо. Основні запинки відбуваються на словах з незвичайною вимовою. Зразки роботи синтезатора можна прослухати на GitHub.

Нагадаємо, що карти Google навчилися підказувати зупинки у громадському транспорті. Нова опція запущена для мобільного застосунку Google Maps у смартфонах на базі Android. Сервіс відслідковує час відправлення та прибуття, мітки по ходу маршруту та попереджає про потребу залишити поточний автобус чи потяг і пересісти на інший, аби встигнути вчасно до місця призначення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: