fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Науковий журнал Science назвав головне відкриття 2017 року

Naukovyj žurnal Science nazvav golovne vidkryttja 2017 roku
Журнал Science назвав відкриття гравітаційних хвиль від злиття двох нейтронних зірок найвидатнішим відкриттям року у науковому середовищі  
Žurnal Science nazvav vidkryttja gravitacijnyh hvyľ vid zlyttja dvoh nejtronnyh zirok najvydatnišym vidkryttjam roku u naukovomu seredovyšči  
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Про відкриття гравітаційних хвиль, породжених злиттям двох нейтронних зірок, було повідомлено 17 серпня 2017 року. Обєкти розташовуються на відстані 113 млн світлових років від Землі. Що підтвердило відкриття. Відкриття підтвердило низку ключових астрономічних моделей. А також дозволило визначити родовища важких елементів і перевірити Загальну теорію відносності. А от найвидатнішим відкриттям року за версією читачів журналу стала робота датських медиків. Їм вдалося вилікувати дітей від атрофії мязів спини за допомогою генної терапії. У список відкриттів, які відібрав журнал, також увійшли дві знахідки, повязані з еволюцією людини. Йдеться про новий вид орангутангів і заява про те, що людство існує мінімум 300 тис років. Про гравітаційні хвилі. Вперше гравітаційні хвилі були виявлені детекторами LIGO, про що оголосили у лютому 2016 року. Вони були породжені парою чорних дір, що зливаються. Їхні маси в 29 і 36 разів перевищували сонячну. Розташовувалися на відстані 1,3 млрд світлових років від Землі. За частки секунди приблизно три сонячних маси перетворилися на гравітаційні хвилі, максимальна потужність випромінювання яких була приблизно в 50 разів більше, ніж від усього видимого Всесвіту. Гравітаційні хвилі — прямий наслідок рівнянь загальної теорії відносності, запропонованих Альбертом Ейнштейном у 1915 році. Вони описуються рівняннями хвильового типу, їхні рішення відповідають збуренням простору-часу, що рухається зі швидкістю світла. На відміну від електромагнітних хвиль, інтенсивність гравітаційних хвиль набагато менша. Тому виявити їх вдалося лише через 100 років з моменту передбачення. Нагадаємо, що влітку цього року у NASA заявили про відкриття двійників Землі. Вчені наголошували, що у Галактиці виявили понад 50 екзопланет, які схожі на Землю.
Реклама 👇 Замовити

Про відкриття гравітаційних хвиль, породжених злиттям двох нейтронних зірок, було повідомлено 17 серпня 2017 року. Об’єкти розташовуються на відстані 113 млн світлових років від Землі.

Що підтвердило відкриття

Відкриття підтвердило низку ключових астрономічних моделей. А також дозволило визначити родовища важких елементів і перевірити Загальну теорію відносності. А от найвидатнішим відкриттям року за версією читачів журналу стала робота датських медиків. Їм вдалося вилікувати дітей від атрофії м’язів спини за допомогою генної терапії. У список відкриттів, які відібрав журнал, також увійшли дві знахідки, пов’язані з еволюцією людини. Йдеться про новий вид орангутангів і заява про те, що людство існує мінімум 300 тис років.

Про гравітаційні хвилі

Вперше гравітаційні хвилі були виявлені детекторами LIGO, про що оголосили у лютому 2016 року. Вони були породжені парою чорних дір, що зливаються. Їхні маси в 29 і 36 разів перевищували сонячну. Розташовувалися на відстані 1,3 млрд світлових років від Землі. За частки секунди приблизно три сонячних маси перетворилися на гравітаційні хвилі, максимальна потужність випромінювання яких була приблизно в 50 разів більше, ніж від усього видимого Всесвіту.

Гравітаційні хвилі — прямий наслідок рівнянь загальної теорії відносності, запропонованих Альбертом Ейнштейном у 1915 році. Вони описуються рівняннями хвильового типу, їхні рішення відповідають збуренням простору-часу, що рухається зі швидкістю світла. На відміну від електромагнітних хвиль, інтенсивність гравітаційних хвиль набагато менша. Тому виявити їх вдалося лише через 100 років з моменту передбачення.

Нагадаємо, що влітку цього року у NASA заявилиНауковий журнал Science назвав головне відкриття 2017 року 1У NASA заявили про відкриття низки двійників Землі про відкриття двійників Землі. Вчені наголошували, що у Галактиці виявили понад 50 екзопланет, які схожі на Землю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: