fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Український парламент «дозволив» жінкам майже 500 професій

Ukraїnśkyj parlament «dozvolyv» žinkam majže 500 profesij
Верховна Рада України переглянула і скасувала Наказ Міністерства охорони здоров'я №256, який забороняв українським жінкам працювати на роботах із важкими та шкідливими умовами праці
Verhovna Rada Ukraїny peregljanula i skasuvala Nakaz Ministerstva ohorony zdorov'ja №256, jakyj zaboronjav ukraїnśkym žinkam pracjuvaty na robotah iz važkymy ta škidlyvymy umovamy praci
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Чимало законодавчих актів в Україні потребують перегляду та реформування. Це стосується в тому числі й законодавства щодо професій. Довгий час нормативні акти ділили профейсії на чоловічі та жіночі. Більше того: низка фахових занять були фактично під забороною для жінок. Депутати українського парламенту своїм рішенням скасували міністерський наказ, який був ухвалений ще у грудні 1993 року і обмежував участь жінок у майже 500 видах професійної діяльності. На часі дізнатися докладніше про те, що та як зміниться. Що забороняв скасований наказ. Наказом щодо регулювання видів професійної діяльності раніше затвердили перелік важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на  яких заборонили застосування праці жінок. До переліку ввійшли різні професії у сферах металообробки, електротехнічного та хімічного виробництва, лісозаготівельних робіт тощо. Усього, за попередніми підрахунками, цей список налічує близько 450 професій в Україні. За словами народної депутатки Ірини Суслової, скасування цього наказу стане першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Також подібне законодавче рішення сприятиме викоріненню сексизму на роботі, створенню безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі тощо. Про жінок, які рухають віртуальну реальність уперед, ви можете почитати у нашому матеріалі. Там йдеться про те, як участь фахівчинь із віртуальної реальності дає змогу запускати інноваційні рішення у цій сфері.
Реклама 👇 Замовити

Чимало законодавчих актів в Україні потребують перегляду та реформування. Це стосується в тому числі й законодавства щодо професій. Довгий час нормативні акти ділили профейсії на «чоловічі» та «жіночі». Більше того: низка фахових занять були фактично під забороною для жінок. Депутати українського парламенту своїм рішенням скасували міністерський наказ, який був ухвалений ще у грудні 1993 року і обмежував участь жінок у майже 500 видах професійної діяльності. На часі дізнатися докладніше про те, що та як зміниться.

Що забороняв скасований наказ

Наказом щодо регулювання видів професійної діяльності раніше затвердили перелік важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на  яких заборонили застосування праці жінок. До переліку ввійшли різні професії у сферах металообробки, електротехнічного та хімічного виробництва, лісозаготівельних робіт тощо. Усього, за попередніми підрахунками, цей список налічує близько 450 професій в Україні. За словами народної депутатки Ірини Суслової, скасування цього наказу стане першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Також подібне законодавче рішення сприятиме викоріненню сексизму на роботі, створенню безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі тощо.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Про жінок, які рухають віртуальну реальність уперед, ви можете почитатиУкраїнський парламент «дозволив» жінкам майже 500 професій 1Як мисткині змінюють віртуальну реальність у нашому матеріалі. Там йдеться про те, як участь фахівчинь із віртуальної реальності дає змогу запускати інноваційні рішення у цій сфері.

Джерело: DW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: