fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Українці розробили пристрій, який вимірює кількість токсинів у продуктах

Ukraїnci rozrobyly prystrij, jakyj vymirjuje kiľkisť toksyniv u produktah
У команду розробників входять одразу кілька науковців та аспірантів – біохіміки, фізики, електронники, програміст та юрист
U komandu rozrobnykiv vhodjať odrazu kiľka naukovciv ta aspirantiv – biohimiky, fizyky, elektronnyky, programist ta juryst
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Безпека харчування полягає не лише у правильному виборі продуктів, але й у перевірці їхньої якості. Адже при некоректному зберіганні чи порушенні умов вживання продукт може ставати токсичним і небезпечним для споживачів. Щоби цього не сталося, в Києві група розробників працює над пристроєм BIOsens, який має визначати кількість мікотоксинів у продуктах. Місяць тому про український пристрій написало видання Financial Times. Чим небезпечні мітотоксини. Мікотоксини небезпечні тим, що не викликають одразу отруєння, а назбируються і  можуть призвести, наприклад, до раку печінки. У світі мікотоксини вважають украй небезпечною річчю і шукають способи протидії. Українські хлопці виявилися в тренді, тому зараз робота відбувається за кількома напрямками. Наразі тривають лабораторні експерименти у закритих і стерильних умовах. Смужки-тестери ще занадто дорогі для загального вжитку, адже одна обходиться приблизно у $10. Щоб приладом могли користуватися масово, потрібно здешевити все у рази і вийти за межі лабораторії в звичайний продуктовий магазин. Що треба для реалізації проекту. Загалом на проект за приблизним розрахунками потрібно ще $200 тис та ще трохи часу. Сума ніби й немала, але виглядає дрібницею порівняно з попитом на такий прилад і прибутками. Проект увійшов у перелік 100 новаторів року. Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про агротехнологічний парк у Черкасах та основі його можливості і напрямки роботи.
Реклама 👇 Замовити

Безпека харчування полягає не лише у правильному виборі продуктів, але й у перевірці їхньої якості. Адже при некоректному зберіганні чи порушенні умов вживання продукт може ставати токсичним і небезпечним для споживачів. Щоби цього не сталося, в Києві група розробників працює над пристроєм BIOsens, який має визначати кількість мікотоксинів у продуктах. Місяць тому про український пристрій написало видання Financial Times.

Чим небезпечні мітотоксини

Мікотоксини небезпечні тим, що не викликають одразу отруєння, а назбируються і  можуть призвести, наприклад, до раку печінки. У світі мікотоксини вважають украй небезпечною річчю і шукають способи протидії. Українські хлопці виявилися в тренді, тому зараз робота відбувається за кількома напрямками. Наразі тривають лабораторні експерименти у закритих і стерильних умовах. Смужки-тестери ще занадто дорогі для загального вжитку, адже одна обходиться приблизно у $10. Щоб приладом могли користуватися масово, потрібно здешевити все у рази і вийти за межі лабораторії в звичайний продуктовий магазин.

Що треба для реалізації проекту

Загалом на проект за приблизним розрахунками потрібно ще $200 тис та ще трохи часу. Сума ніби й немала, але виглядає дрібницею порівняно з попитом на такий прилад і прибутками. Проект увійшов у перелік 100 новаторів року.

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про агротехнологічний паркУкраїнці розробили пристрій, який вимірює кількість токсинів у продуктах 1У Черкасах будують біотехнологічний агроіндустріальний парк у Черкасах та основі його можливості і напрямки роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: