fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Поштові оператори закликали ветувати закон про «три посилки»

Poštovi operatory zaklykaly vetuvaty zakon pro «try posylky»
Представники одразу декількох компаній-перевізників, котрі працюють із вантажами та відправленнями з-за кордону, виступають за скасування законопроекту щодо обмеження кількості неоподатковуваних відправлень до 3 на місяць для 1 особи. Вони кажуть, що у разі підписання подібної норми державний бюджет не виграє, а навпаки — зазнає збитків
Predstavnyky odrazu dekiľkoh kompanij-pereviznykiv, kotri pracjujuť iz vantažamy ta vidpravlennjamy z-za kordonu, vystupajuť za skasuvannja zakonoproektu ščodo obmežennja kiľkosti neopodatkovuvanyh vidpravleń do 3 na misjać dlja 1 osoby. Vony kažuť, ščo u razi pidpysannja podibnoї normy deržavnyj bjudžet ne vygraje, a navpaky — zaznaje zbytkiv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Зараз законопроект щодо обмеження кількості доступних відправлень без сплати ПДВ перебуває на розгляді у парламенті та Адміністрації Президента. За словами в.о. гендиректора Укрпошти Ігоря Смелянського, цей законопроект у разі перетворення на чинний закон паралізує нормальну роботу поштових операторів та перевізників із закордонними відправленнями. На чому наголошують поштові оператори. Укрпошта, Нова Пошта, Інтайм, Meest Group, Delievery Group, низка інших поштових та кур’єрських компаній, а також Українська асоціація директ-маркетингу звернулися до Президента України з проханням застосувати право вето до закону. У зверненні наголошується на тому, що переважна більшість відправлень, які отримують українці з-за кордону, мають вартість до $10, а Україна інфраструктурно не є готовою до жорсткого адміністрування масових відправлень. Представники парламенту також не мають однозначного схвалення цього законопроекту, вказуючи на приховані ознаки корупційної складової та неоднозначність закладених у нього обмежень. Нагадаємо, депутати пропонують обмежити кількість неоподатковуваних відправлень до 3 щомісяця на 1 особу із вартістю відправлення до €150. Мотивують вони це рішення спробою запобігати сірим та чорним схемам завезення партій товару з-за кордону без процедури розмитнення. Одночансо із тим критики закону наголошують, що при середньостатистичній чисельності родин в Україні у понад 2 людини замовляти люди зможуть не 3 відправлення від закордонних інтернет-магазинів, а 6-7 — і при цьому формально не порушуватимуть закон та уникатимуть пропонованої норми. Тому єдине, що з’явиться внаслідок такого законопроекту — це низка бар’єрів для поштових операторів. Наразі вже є 7 петицій на сайті Адміністрації Президента України, які закликають до скасування подібної норми та відмови від неї у майбутньому. Як запровадження подібної ініціативи депутатів може відбитися на витратах бюджету. За словами директорки з правових питань компанії Нова Пошта Інни Хомич, запровадження цієї норми може спричинити здорожчання логістичних послуг від перевізників. Додатково це потребуватиме запровадження нових кошторисів на IT та створення нових робочих місць для тих, хто буде відстежувати обмеження, вартість та обсяг відправлень на кожного отримувача. Верховна Рада не врахувала ці фактори, натомість лише наполягає на застосуванні ПДВ, митних стягнень та акцизу на відправлення, починаючи з четвертого. Нагадаємо, раніше компанія Нова Пошта оголосила про запровадження нових можливостей для своїх клієнтів.
Реклама 👇 Замовити

Зараз законопроект щодо обмеження кількості доступних відправлень без сплати ПДВ перебуває на розгляді у парламенті та Адміністрації Президента. За словами в.о. гендиректора «Укрпошти» Ігоря Смелянського, цей законопроект у разі перетворення на чинний закон паралізує нормальну роботу поштових операторів та перевізників із закордонними відправленнями.

На чому наголошують поштові оператори

«Укрпошта», «Нова Пошта», «Інтайм», Meest Group, Delievery Group, низка інших поштових та кур’єрських компаній, а також Українська асоціація директ-маркетингу звернулися до Президента України з проханням застосувати право вето до закону. У зверненні наголошується на тому, що переважна більшість відправлень, які отримують українці з-за кордону, мають вартість до $10, а Україна інфраструктурно не є готовою до жорсткого адміністрування масових відправлень. Представники парламенту також не мають однозначного схвалення цього законопроекту, вказуючи на приховані ознаки корупційної складової та неоднозначність закладених у нього обмежень.

Нагадаємо, депутати пропонують обмежити кількість неоподатковуваних відправлень до 3 щомісяця на 1 особу із вартістю відправлення до €150. Мотивують вони це рішення спробою запобігати «сірим» та «чорним» схемам завезення партій товару з-за кордону без процедури розмитнення. Одночансо із тим критики закону наголошують, що при середньостатистичній чисельності родин в Україні у понад 2 людини замовляти люди зможуть не 3 відправлення від закордонних інтернет-магазинів, а 6-7 — і при цьому формально не порушуватимуть закон та уникатимуть пропонованої норми. Тому єдине, що з’явиться внаслідок такого законопроекту — це низка бар’єрів для поштових операторів. Наразі вже є 7 петицій на сайті Адміністрації Президента України, які закликають до скасування подібної норми та відмови від неї у майбутньому.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Як запровадження подібної ініціативи депутатів може відбитися на витратах бюджету

За словами директорки з правових питань компанії «Нова Пошта» Інни Хомич, запровадження цієї норми може спричинити здорожчання логістичних послуг від перевізників. Додатково це потребуватиме запровадження нових кошторисів на IT та створення нових робочих місць для тих, хто буде відстежувати обмеження, вартість та обсяг відправлень на кожного отримувача. Верховна Рада не врахувала ці фактори, натомість лише наполягає на застосуванні ПДВ, митних стягнень та акцизу на відправлення, починаючи з четвертого.

Нагадаємо, раніше компанія «Нова Пошта» оголосилаПоштові оператори закликали ветувати закон про «три посилки» 1«Нова Пошта» дозволила коригувати відправлення через сайт та застосунок про запровадження нових можливостей для своїх клієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: