fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Сьогодні відзначають 100-річчя української авіації

Sogodni vidznačajuť 100-riččja ukraїnśkoї aviaciї
13 грудня — дата, яку варто було би відзначати на офіційному рівні. Адже саме в цей день 100 років тому перший український незалежний уряд проголосив створення повітряних сил України. На часі дізнатися більше про витоки нашої авіації
13 grudnja — data, jaku varto bulo by vidznačaty na oficijnomu rivni. Adže same v cej deń 100 rokiv tomu peršyj ukraїnśkyj nezaležnyj urjad progolosyv stvorennja povitrjanyh syl Ukraїny. Na časi diznatysja biľše pro vytoky našoї aviaciї
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Військово-повітряні (авіаційні та повітроплавальні) формування існували в структурі Збройнил сил України на усіх етапах Української Революції. Представники авіації і брали посильну участь у цій боротьбі на початку XX століття. Саме з них почалися перші кроки до створення літаків у нашій країні. На часі згадати про те, як починалася українська авіація. Коли було створено національну авіацію. 13 грудня 1917 року Центральна Рада України офіційно оголосила про створення повітряного флоту. Командувачем авіації армії УНР було призначено підполковника Віктора Павленка. Станом на січень 1918-го в реєстрах управління української авіації перебувало 188 літаків. Для підготовки власних кваліфікованих кадрів у Кам’янці-Подільському діяла авіашкола (з 11 жовтня 1919 року протягом 7 місяців). Головним завданням авіаторів були розвідка, кур’єрські польоти, евакуація майна і техніки, дипломатичні місії. Основу авіації УНР становили літаки переважно німецького та австрійського виробництва: розвідники DFW, Ганза-Бранденбург, винищувачі Альбатрос, багатомоторні бомбардувальники Цеппелін-Штаакен. Авіація Української Галицької Армії (УГА) була заснована 1 грудня 1918 року. Командиром летунського відділу призначався Петро Франко, син письменника Івана Франка. Ключовим місцем дислокації авіаційних сил УГА була Вінниця. Сучасники намагаються не зганьбити попередників у темпах розвитку пасажирських перевезень на літаках. Нагадаємо, раніше стало відомо про показники пасажиропотоку столичного аеропорту Київ (Жуляни).
Реклама 👇 Замовити

Військово-повітряні (авіаційні та повітроплавальні) формування існували в структурі Збройнил сил України на усіх етапах Української Революції. Представники авіації і брали посильну участь у цій боротьбі на початку XX століття. Саме з них почалися перші кроки до створення літаків у нашій країні. На часі згадати про те, як починалася українська авіація.

Коли було створено національну авіацію

13 грудня 1917 року Центральна Рада України офіційно оголосила про створення повітряного флоту. Командувачем авіації армії УНР було призначено підполковника Віктора Павленка. Станом на січень 1918-го в реєстрах управління української авіації перебувало 188 літаків. Для підготовки власних кваліфікованих кадрів у Кам’янці-Подільському діяла авіашкола (з 11 жовтня 1919 року протягом 7 місяців).

Головним завданням авіаторів були розвідка, кур’єрські польоти, евакуація майна і техніки, дипломатичні місії. Основу авіації УНР становили літаки переважно німецького та австрійського виробництва: розвідники DFW, «Ганза-Бранденбург», винищувачі «Альбатрос», багатомоторні бомбардувальники «Цеппелін-Штаакен». Авіація Української Галицької Армії (УГА) була заснована 1 грудня 1918 року. Командиром «летунського відділу» призначався Петро Франко, син письменника Івана Франка. Ключовим місцем дислокації авіаційних сил УГА була Вінниця.

Двомісний розвідник "Фарман" Запорозького авіазагону. Лютий-березень 1918, реконструкція Т.Штика

Двомісний розвідник “Фарман” Запорозького авіазагону. Лютий-березень 1918, реконструкція Т.Штика

Сучасники намагаються не зганьбити попередників у темпах розвитку пасажирських перевезень на літаках. Нагадаємо, раніше стало відомо про показники пасажиропотокуСьогодні відзначають 100-річчя української авіації 1Київський аеропорт вдвічі збільшив пасажиропотік столичного аеропорту «Київ (Жуляни)».

Літак

Літак “Цеппелін-Штаакен XIV” під Кам’янцем-Подільським, серпень 1919

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: