fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні пропонують скасувати прив’язку ЄСВ до зарплатні

V Ukraїni proponujuť skasuvaty pryv’jazku JeSV do zarplatni
Європейська Бізнес Асоціація виступає за скасування прив’язки величини максимальної бази нарахування Єдиного соціального внеску до розміру мінімальної заробітної плати. Мотивом є необхідність зменшити податкове навантаження на інноваційний бізнес, у тому числі — IT-індустрію
Jevropejśka Biznes Asociacija vystupaje za skasuvannja pryv’jazky velyčyny maksymaľnoї bazy narahuvannja Jedynogo sociaľnogo vnesku do rozmiru minimaľnoї zarobitnoї platy. Motyvom je neobhidnisť zmenšyty podatkove navantažennja na innovacijnyj biznes, u tomu čysli — IT-industriju
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Чому внесено цю пропозицію. Основним мотивом пропозиції від European Business Association є запобігання додатковому фіскальному навантаженню на фонд заробітної плати для компаній різних галузей економіки включно із представниками IT-індустрії, які виплачують високі заробітні плати штатним співробітникам. Із 1 січня 2018 року база для нарахування Єдиного соціального внеску буде прив’язана до розміру 15 мінімальних зарплат. Нагадаємо, днями Президент України проголосив тезу про необхідність збільшення мінімалки — тож із ростом останньої буде зростати і ЄСВ. Аби усунути механізм підвищення податкового навантаження на фонд оплати праці без змін податкових ставок, Асоціація пропонує скасувати прив’язку бази нарахування ЄСВ до розміру мінімальної зарплатні в Україні. Як зміниться ситуація в разі зміни механізмів ЄСВ. Станом на грудень 2017 року понад 80% витрат компаній галузі інформаційних технологій складає фонд оплати праці. Відповідно податкове навантаження в цій сфері залежить від зміни показників оподаткування зарплатні. У Асоціації твердять, що з огляду на експортну орієнтованість української IT-сфери та конкурентну заробітну плату фахівців індустрії, будь-який додатковий фіскальний тиск на цей бізнес вкрай небажаний. Адже саме в таких компаніях концентрація співробітників з високими зарплатами найбільша серед усіх інших індустрій в Україні. Натомість прийняття до уваги пропозиції ЕВА водночас дозволить підтримати як органічний ріст бізнесу, так і сприятиме подальшій детінізації економіки та збільшенню податкових надходжень. Тому Асоціація пропонує встановити фіксовану ставку внеску, а не гнучку. Коментарів  боку уряду щодо цієї ініціативи поки що не було. Раніше ми розповідали про те, що зміниться в грудні для українського бізнесу.
Реклама 👇 Замовити

Чому внесено цю пропозицію

Основним мотивом пропозиції від European Business Association є запобігання додатковому фіскальному навантаженню на фонд заробітної плати для компаній різних галузей економіки включно із представниками IT-індустрії, які виплачують високі заробітні плати штатним співробітникам. Із 1 січня 2018 року база для нарахування Єдиного соціального внеску буде прив’язана до розміру 15 мінімальних зарплат. Нагадаємо, днями Президент України проголосив тезу про необхідність збільшення «мінімалки» — тож із ростом останньої буде зростати і ЄСВ. Аби усунути механізм підвищення податкового навантаження на фонд оплати праці без змін податкових ставок, Асоціація пропонує скасувати прив’язку бази нарахування ЄСВ до розміру мінімальної зарплатні в Україні.

Як зміниться ситуація в разі зміни механізмів ЄСВ

Станом на грудень 2017 року понад 80% витрат компаній галузі інформаційних технологій складає фонд оплати праці. Відповідно податкове навантаження в цій сфері залежить від зміни показників оподаткування зарплатні. У Асоціації твердять, що з огляду на експортну орієнтованість української IT-сфери та конкурентну заробітну плату фахівців індустрії, будь-який додатковий фіскальний тиск на цей бізнес вкрай небажаний. Адже саме в таких компаніях концентрація співробітників з високими зарплатами найбільша серед усіх інших індустрій в Україні. Натомість прийняття до уваги пропозиції ЕВА водночас дозволить підтримати як органічний ріст бізнесу, так і сприятиме подальшій детінізації економіки та збільшенню податкових надходжень. Тому Асоціація пропонує встановити фіксовану ставку внеску, а не гнучку. Коментарів  боку уряду щодо цієї ініціативи поки що не було.

Раніше ми розповідали про те, що зміниться в грудніВ Україні пропонують скасувати прив’язку ЄСВ до зарплатні 1Що зміниться в грудні для українського бізнесу для українського бізнесу.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: