fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Із 2019 року в Україні скасують податок на прибуток

Iz 2019 roku v Ukraїni skasujuť podatok na prybutok
Президент України анонсував скасування податку на прибуток та запровадження натомість оподаткування виведеного капіталу. Мета податкових змін — сприяти реінвестуванню прибутку компаніями у розширення виробництва та потужностей, що в кінцевому підсумку сприятливо вплине на українську економіку
Prezydent Ukraїny anonsuvav skasuvannja podatku na prybutok ta zaprovadžennja natomisť opodatkuvannja vyvedenogo kapitalu. Meta podatkovyh zmin — spryjaty reinvestuvannju prybutku kompanijamy u rozšyrennja vyrobnyctva ta potužnostej, ščo v kincevomu pidsumku spryjatlyvo vplyne na ukraїnśku ekonomiku
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Про які саме зміни та новий податок йдеться. Президент України Петро Порошенко заявив про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Це станеться із 1 січня 2019 року. Заяву про це було оприлюднено під час зустрічі із представниками бізнесу 1 грудня 2017-го. Скасування цього податку загалом може спричинити втрати для національного бюджету до 23 млрд грн. Проте цей крок очільник української держави називає свідомим ризиком для стимулювання бізнесу до реінвестицій у економічне зростання. Також урядові належить розробити компенсаторні механізму для покриття можливих втрат, коли податок буде скасовано. Коли розпочався процес скасування податку і до чого це призведе. Український уряд схвалив законопроект щодо скасування старого податку та зміни його податком на виведений капітал на початку жовтня 2017 року. Ключова ідея пропозицій уряду — отримана компанією чи підприємством сума прибутку не оподатковується, допоки її не виплачують власникам чи акціонерам у формі дивідендів чи платежам, що прирівнюються до дивідендів. Відтак оподатковуватимуть лише ту частину прибутку, яка не скерована на розширення виробництва чи створення нових робочих місць. Президент та уряд наголошують, що таким чином хочуть дати бізнесу сигнал про необхідність відмовитися від механізмів мінімізації оподаткування. Інвестори також не мають сплачувати за свій розвиток, оновлення технологій чи створення робочих місць. Таку точку зору підтримав й Ілля Несходовський, представник ініціативи Реанімаційний пакет реформ (РПР). Раніше ми розповідали вам про те, скільки онлайн-документів та звітності проходить через електронні кабінети платників податків у Державній фіскальній службі України.
Реклама 👇 Замовити

Про які саме зміни та новий податок йдеться

Президент України Петро Порошенко заявив про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Це станеться із 1 січня 2019 року. Заяву про це було оприлюднено під час зустрічі із представниками бізнесу 1 грудня 2017-го. Скасування цього податку загалом може спричинити втрати для національного бюджету до 23 млрд грн. Проте цей крок очільник української держави називає свідомим ризиком для стимулювання бізнесу до реінвестицій у економічне зростання. Також урядові належить розробити компенсаторні механізму для покриття можливих втрат, коли податок буде скасовано.

Коли розпочався процес скасування податку і до чого це призведе

Український уряд схвалив законопроект щодо скасування старого податку та зміни його податком на виведений капітал на початку жовтня 2017 року. Ключова ідея пропозицій уряду — отримана компанією чи підприємством сума прибутку не оподатковується, допоки її не виплачують власникам чи акціонерам у формі дивідендів чи платежам, що прирівнюються до дивідендів.

Відтак оподатковуватимуть лише ту частину прибутку, яка не скерована на розширення виробництва чи створення нових робочих місць. Президент та уряд наголошують, що таким чином хочуть дати бізнесу сигнал про необхідність відмовитися від механізмів мінімізації оподаткування. Інвестори також не мають сплачувати за свій розвиток, оновлення технологій чи створення робочих місць. Таку точку зору підтримав й Ілля Несходовський, представник ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР).

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Раніше ми розповідали вам про те, скільки онлайн-документів та звітності проходить череІз 2019 року в Україні скасують податок на прибуток 11 млн на добу — у ДФС розповіли про роботу з електронною звітністюз електронні кабінети платників податків у Державній фіскальній службі України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Дешевле лоу костом полететь и намного быстрее...

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: