fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Військовим медикам в Україні допоможе нова software-розробка

Vijśkovym medykam v Ukraїni dopomože nova software-rozrobka
Оперативне сповіщення про поранення та відстеження місцезнаходження поранених для надання допомоги в зоні бойових дій на Сході України — такі основі завдання вирішує нова геоінформаційна система. Вона працює на основі радіомаяків, прикріплених до одягу солдат на передовій
Operatyvne spoviščennja pro poranennja ta vidstežennja misceznahodžennja poranenyh dlja nadannja dopomogy v zoni bojovyh dij na Shodi Ukraїny — taki osnovi zavdannja vyrišuje nova geoinformacijna systema. Vona pracjuje na osnovi radiomajakiv, prykriplenyh do odjagu soldat na peredovij
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як це влаштовано. В основу роботи системи покладений персональний рятувальний радіомаяк, який починає видавати в ефір сигнал SOS і передавати геодані стосовно розташування бійця на полі бою, якщо той зазнав поранення та активізував радіомаяк. Сигнал маячка є захищеним від ворожих засобів пригнічення радіосигналу та радіорозвідки. Кодований імпульс надходить на планшет тактичного медика підрозділу, що веде бій. Той на основі отриманих даних відшукує бійця й витягує його в так зване гніздо евакуації, де надає йому першу допомогу. Одночасно сигнал отримує санчастина чи медпункт батальйону. Це дає змогу оперативно направити до гнізда евакуаційний транспорт. Дорогою до медпункту батальйону супроводжувальний медик зчитує інформацію з індивідуальної магнітної картки пораненого солдата. Картка містить паспортні дані, належність до підрозділу, алергічні реакції на медикаменти та особливі позначки. Санінструктор також може ввести у цю електронну картку бійця дані про поранення, тиск, температуру тощо. Поки солдата транспортуватимуть на медичний пункт батальйону, там уже знатимуть, який фахівець потрібен, які інструменти або препарати слід підготувати негайно. Які переваги новітньої системи сповіщення для медиків. Використання системи підійде не лише для військових, але й для цивільних медиків. В разі важкого поранення інформація передається супутниковим звязком у медпункт бригади, мобільний військовий госпіталь або стаціонарний госпіталь чи районну лікарню. Поки важкопораненого транспортуватимуть туди, медик координує й створює найкраще плече медичної евакуації: передає маршрут до найближчого медзакладу, повідомляє характеристики й інформацію про кількість поранених, викликає додатковий медичний транспорт тощо. Систему під назвою KaSPer створили військові науковці Наукового центру зв’язку Військового інституту телекомунікацій та інформатизації України. Де випробовують українську військову розробку. Зараз розробку випробовують в реальних бойових умовах у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Дослідний район для тестування радіомаячків та електронної розробки розгорнуто на основі одного з мобільних військових госпіталів та однієї з бойових бригад Збройних Сил на передовій. Раніше ми розповідали вам про те, що українська армія отримає радіозвязок за стандартами NATO.
Реклама 👇 Замовити

Як це влаштовано

В основу роботи системи покладений персональний рятувальний радіомаяк, який починає видавати в ефір сигнал SOS і передавати геодані стосовно розташування бійця на полі бою, якщо той зазнав поранення та активізував радіомаяк. Сигнал маячка є захищеним від ворожих засобів пригнічення радіосигналу та радіорозвідки. Кодований імпульс надходить на планшет тактичного медика підрозділу, що веде бій. Той на основі отриманих даних відшукує бійця й витягує його в так зване «гніздо евакуації», де надає йому першу допомогу. Одночасно сигнал отримує санчастина чи медпункт батальйону. Це дає змогу оперативно направити до «гнізда» евакуаційний транспорт.

Дорогою до медпункту батальйону супроводжувальний медик зчитує інформацію з індивідуальної магнітної картки пораненого солдата. Картка містить паспортні дані, належність до підрозділу, алергічні реакції на медикаменти та особливі позначки. Санінструктор також може ввести у цю електронну картку бійця дані про поранення, тиск, температуру тощо. Поки солдата транспортуватимуть на медичний пункт батальйону, там уже знатимуть, який фахівець потрібен, які інструменти або препарати слід підготувати негайно.

Які переваги новітньої системи сповіщення для медиків

Використання системи підійде не лише для військових, але й для цивільних медиків. В разі важкого поранення інформація передається супутниковим зв’язком у медпункт бригади, мобільний військовий госпіталь або стаціонарний госпіталь чи районну лікарню. Поки важкопораненого транспортуватимуть туди, медик координує й створює найкраще плече медичної евакуації: передає маршрут до найближчого медзакладу, повідомляє характеристики й інформацію про кількість поранених, викликає додатковий медичний транспорт тощо. Систему під назвою KaSPer створили військові науковці Наукового центру зв’язку Військового інституту телекомунікацій та інформатизації України.

Де випробовують українську військову розробку

Зараз розробку випробовують в реальних бойових умовах у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Дослідний район для тестування радіомаячків та електронної розробки розгорнуто на основі одного з мобільних військових госпіталів та однієї з бойових бригад Збройних Сил на передовій.

Раніше ми розповідали вам про те, що українська армія отримає радіозв’язокВійськовим медикам в Україні допоможе нова software-розробка 1Українські військові перейдуть на радіостанції за стандартами NATO за стандартами NATO.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: