fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У Києві показали проекти відновлення Бессарабки

U Kyjevi pokazaly proekty vidnovlennja Bessarabky
Відбулась презентація проектів відновлення простору Бессарабської площі та пропозицій змін у схемі дорожнього руху. Проекти були напрацьовані в рамках осінньої школи «Трансформація Бессарабської площі», яка проходила 16-19 листопада.
Vidbulaś prezentacija proektiv vidnovlennja prostoru Bessarabśkoї plošči ta propozycij zmin u shemi dorožńogo ruhu. Proekty buly napraćovani v ramkah osinńoї školy «Transformacija Bessarabśkoї plošči», jaka prohodyla 16-19 lystopada.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Проектами відновлення займалися студенти транспортних, архітектурних та містобудівних спеціальностей з різних міст України. Під керівництвом експертів, які успішно працюють у сфері організації міських просторів, молоді спеціалісти шукали рішення для створення безпечніших та зручніших умов для пересування пішоходів, громадського та автотранспорту Бессарабською площею. Як відбувалося створення проектів. Учасники школи Трансформація Бессарабської площі розділилися на три групи. Їхньою метою було підготувати пропозиції з трансформації простору навколо Бессарабки, які б вирішили транспортні проблеми цього вузла та покращили пішохідні зв’язки у центрі міста. Менторами груп були транспортні спеціалісти Ігор Могила (Інститут просторового розвитку, м. Львів), Андрій Коман (Urban Consulting Group, м.Івано-Франківськ) та Олена Чернишова (Dornier Consulting International, м. Київ). Кожна група представила своє бачення трансформації Бессарабки, які потім оцінило журі. Які проекти відновлення презентували. Група 1. Група під керівництвом Андрія Комана запропонувала зробити вулицю між Арена Сіті та Бессарабським ринком пішохідною зоною, пустивши автомобільний потік що рухався по вулиці Басейна вулицею Скоропадського, окрім тих кому потрібно на Крутий узвіз. Для автомобільного потоку, що рухається з Крутого узвозу залишили смугу руху, відмежовану від смуги громадського транспорту, так званою платформою, на якій розміщена зупинка громадського транспорту та зелені насадження. Також студенти цієї групи пропонують пустити навколо ринку трамвайне кільце. Звідси трамвай, за проектом учасників школи, має прямувати до залізничного вокзалу та далі за маршрутом швидкісного трамваю на Борщагівку. Журі оцінило цей проект у 70,5 балів. Група 2. Група під керівництвом Ігора Могили також запропонувала обмежити автомобільний рух по сторонах Бессарабської площі та зробити ці вулиці пішохідними зонами. Крім того, студенти вважають доцільним відновити центральний вхід до ринку та запроектувати низку наземних пішохідних переходів через вулиці Хрещатик, Велику Васильківську та Павла Скоропадського. Журі оцінило цей проект у 76 балів. Група 3. Група під керівництвом Олени Чернишової єдина запропонувала не перекривати рух навколо Бессарабскього ринку. Натомість, студенти запроектували зробити кільцевий автомобільний рух навколо будівель ринку та Arena City, зробивши проїзд біля Pinchuk Art Centre пішохідною зоною. Також у проекті цієї групи представлений наземний перехід від Бессарабського ринку до бульвару Шевченка. Журі оцінило цей проект у 76,5 балів. Що ж далі?. Наступним етапом школи стане транспортне моделювання — у компанії A+S пообіцяли протягом найближчих тижнів перевірити пропозиції студентів на транспортній моделі міста Києвата оприлюднити результати, аби було зрозуміло, яка ідея найкраще вирішує проблеми цього вузла в масштабах всього міста. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київрада доручила збільшити фінансування громадських проектів.
Реклама 👇 Замовити

Проектами відновлення займалися студенти транспортних, архітектурних та містобудівних спеціальностей з різних міст України. Під керівництвом експертів, які успішно працюють у сфері організації міських просторів, молоді спеціалісти шукали рішення для створення безпечніших та зручніших умов для пересування пішоходів, громадського та автотранспорту Бессарабською площею.

Як відбувалося створення проектів

Учасники школи «Трансформація Бессарабської площі» розділилися на три групи. Їхньою метою було підготувати пропозиції з трансформації простору навколо Бессарабки, які б вирішили транспортні проблеми цього вузла та покращили пішохідні зв’язки у центрі міста. Менторами груп були транспортні спеціалісти Ігор Могила (Інститут просторового розвитку, м. Львів), Андрій Коман (Urban Consulting Group, м.Івано-Франківськ) та Олена Чернишова (Dornier Consulting International, м. Київ). Кожна група представила своє бачення трансформації Бессарабки, які потім оцінило журі.

Які проекти відновлення презентували

Група 1. Група під керівництвом Андрія Комана запропонувала зробити вулицю між Арена Сіті та Бессарабським ринком пішохідною зоною, пустивши автомобільний потік що рухався по вулиці Басейна вулицею Скоропадського, окрім тих кому потрібно на Крутий узвіз. Для автомобільного потоку, що рухається з Крутого узвозу залишили смугу руху, відмежовану від смуги громадського транспорту, так званою «платформою», на якій розміщена зупинка громадського транспорту та зелені насадження. Також студенти цієї групи пропонують пустити навколо ринку трамвайне кільце. Звідси трамвай, за проектом учасників школи, має прямувати до залізничного вокзалу та далі за маршрутом швидкісного трамваю на Борщагівку. Журі оцінило цей проект у 70,5 балів.

У Києві показали проекти відновлення Бессарабки 1

Фото з сайту hmarochos.kiev.ua

Група 2. Група під керівництвом Ігора Могили також запропонувала обмежити автомобільний рух по сторонах Бессарабської площі та зробити ці вулиці пішохідними зонами. Крім того, студенти вважають доцільним відновити центральний вхід до ринку та запроектувати низку наземних пішохідних переходів через вулиці Хрещатик, Велику Васильківську та Павла Скоропадського. Журі оцінило цей проект у 76 балів.

У Києві показали проекти відновлення Бессарабки 2

Фото з сайту hmarochos.kiev.ua

Група 3. Група під керівництвом Олени Чернишової єдина запропонувала не перекривати рух навколо Бессарабскього ринку. Натомість, студенти запроектували зробити кільцевий автомобільний рух навколо будівель ринку та Arena City, зробивши проїзд біля Pinchuk Art Centre пішохідною зоною. Також у проекті цієї групи представлений наземний перехід від Бессарабського ринку до бульвару Шевченка. Журі оцінило цей проект у 76,5 балів.

У Києві показали проекти відновлення Бессарабки 3

Фото з сайту hmarochos.kiev.ua

Що ж далі?

Наступним етапом школи стане транспортне моделювання — у компанії A+S пообіцяли протягом найближчих тижнів перевірити пропозиції студентів на транспортній моделі міста Києвата оприлюднити результати, аби було зрозуміло, яка ідея найкраще вирішує проблеми цього вузла в масштабах всього міста.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київрада доручила збільшитиУ Києві показали проекти відновлення Бессарабки 4Київрада доручила збільшити фінансування громадських проектів фінансування громадських проектів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: