fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Без права на обшук — Верховна Рада заборонила несанкціоновані вилучення серверів

Bez prava na obšuk — Verhovna Rada zaboronyla nesankcionovani vylučennja serveriv
Український парламент сьогодні прийняв за основу і в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування». Згідно із цими положеннями, IT-компаніям більше не загрожуватимуть «маски-шоу» та безпідставні обшуки із вилученням матеріальної бази та відключенням інфраструктури
Ukraїnśkyj parlament śogodni pryjnjav za osnovu i v cilomu zakonoproekt «Pro vnesennja zmin do dejakyh zakonodavčyh aktiv ščodo zabezpečennja dotrymannja prav učasnykiv kryminaľnogo provadžennja ta inšyh osib pravoohoronnymy organamy pid čas zdijsnennja dosudovogo rozsliduvannja». Zgidno iz cymy položennjamy, IT-kompanijam biľše ne zagrožuvatymuť «masky-šou» ta bezpidstavni obšuky iz vylučennjam materiaľnoї bazy ta vidključennjam infrastruktury
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що зміниться для бізнесу. Головним чином законопроект спрямовано на подолання обшуків як інструменту тиску на бізнес, пов’язаний з інформаційними технологіями та комп’ютерною інфраструктурою. Зокрема, заборонено буде вилучати оригінали фінансової документації, техніку, сервери та смартфони співробітників та керівників компаній, в якій проходить обшук. Тепер правоохоронцям доведеться дотримуватися низки вимог та правил в разі проведення обшуків та слідчих дій. Що із доказовою базою та як оцінюють законопроект представники IT. Не визнають чинними та юридично достовірними докази, отримані шляхом обшуку без присутності адвоката компанії. Також не вважаються дійсними докази, отримані без відеофіксації процедури обшуку чи іншим подібним чином. Всі дії співробітників силових структур мають фіксуватися на відео. Порушення, які допускають представники поліції чи спецслужб, мають в обов’язовому порядку розслідуватися спеціальною комісією. Втім, є у фахових юристів і певні зауваження до законодавчих змін. Інтернет Асоціація України та її представники звертають увагу на те, що ст. 168 Карного Процесуального Кодексу змінено таким чином, що в ній залишено пункт про необхідність проведення розслідування. Що саме конкретний слідчий чи представник поліції визначить як необхідне, не уточнюється. Тож саме цей законодавчий нюанс може дозволити і далі практикувати вилучення серверів. Раніше ми повідомляли, що український парламент ухвалив низку законодавчих змін щодо ведення підприємницької діяльності, які мають на меті її спрощення та лібералізацію.
Реклама 👇 Замовити

Що зміниться для бізнесу

Головним чином законопроект спрямовано на подолання обшуків як інструменту тиску на бізнес, пов’язаний з інформаційними технологіями та комп’ютерною інфраструктурою. Зокрема, заборонено буде вилучати оригінали фінансової документації, техніку, сервери та смартфони співробітників та керівників компаній, в якій проходить обшук. Тепер правоохоронцям доведеться дотримуватися низки вимог та правил в разі проведення обшуків та слідчих дій.

Що із доказовою базою та як оцінюють законопроект представники IT

Не визнають чинними та юридично достовірними докази, отримані шляхом обшуку без присутності адвоката компанії. Також не вважаються дійсними докази, отримані без відеофіксації процедури обшуку чи іншим подібним чином. Всі дії співробітників силових структур мають фіксуватися на відео. Порушення, які допускають представники поліції чи спецслужб, мають в обов’язовому порядку розслідуватися спеціальною комісією.

Втім, є у фахових юристів і певні зауваження до законодавчих змін. Інтернет Асоціація України та її представники звертають увагу на те, що ст. 168 Карного Процесуального Кодексу змінено таким чином, що в ній залишено пункт про «необхідність проведення розслідування». Що саме конкретний слідчий чи представник поліції визначить як «необхідне», не уточнюється. Тож саме цей законодавчий нюанс може дозволити і далі практикувати вилучення серверів.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Раніше ми повідомляли, що український парламент ухваливБез права на обшук — Верховна Рада заборонила несанкціоновані вилучення серверів 1Верховна Рада ухвалила низку змін щодо підприємництва низку законодавчих змін щодо ведення підприємницької діяльності, які мають на меті її спрощення та лібералізацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: