fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Як NASA дає послухати космос

Jak NASA daje posluhaty kosmos
«Ви знаєте, як липа шелестить?» — а як щодо того, як звучить космічна плазма чи атмосфера Юпітера? NASA наприкінці жовтня 2017 року оприлюднила цілий «музичний альбом». От тільки замість треків чи міксів у ньому — звуки космосу
«Vy znajete, jak lypa šelestyť?» — a jak ščodo togo, jak zvučyť kosmična plazma čy atmosfera Jupitera? NASA naprykinci žovtnja 2017 roku opryljudnyla cilyj «muzyčnyj aľbom». Ot tiľky zamisť trekiv čy miksiv u ńomu — zvuky kosmosu
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як це зробили. В NASA уклали цій плейліст із звуків космосу. Якщо ви вірите у прибульців і любите дивитися Stranger Things чи переглядати у вільний час Іншопланетянина, вам цей альбом послухати просто конче необхідно. Насправді науковці не записували нікого мікрофонами. Вони просто переклали у звукові хвилі дані від різноманітних інструментів на супутниках, космічних модулях та станціях, які протягом 1990-х — нульових років отримували з різних датчиків, що фіксують хвилі світла, космічні частки чи випромінення. Тож якщо ви будете поблизу одного змісяців Юпітера чи пролітатимете довкола Андромеди, ви не почуєте нічого: космос мовчазний, його звуки не здатне почути людське вухо. Кого можна почути. Інтерпретація у звукові хвилі дає уявлення про те, які звуки могли би видавати зірки та планети у космосі. І судячи з того, що вдалося змонтувати фахівцям NASA, найбільш дивне звучання у нашій Сонячній системі має Юпітер та його супутники: Який сенс цього проекту. Крім того, що це можна використати для якого-небудь вітч-хаусу чи драм-н-басу? Можливо, так Міжнародна космічна агенція намагається інтерпретувати складні і не дуже зрозумілі нам явища та відстані космічного масштабу, за допомогою більш звичних та зрозумілих нам речей. А можливо, це просто демонстрація того, що можуть сучасні технології, які перетворюють на звук хвилі часток та промені? Тим не менше, тепер можна почути не лише, як шелестять гаї, але й як шумлять зірки над нами. А це, погодьтеся, доволі романтично.
Реклама 👇 Замовити

Як це зробили

В NASA уклали цій плейліст із звуків космосу. Якщо ви вірите у прибульців і любите дивитися Stranger Things чи переглядати у вільний час «Іншопланетянина», вам цей альбом послухати просто конче необхідно.

Насправді науковці не записували нікого мікрофонами. Вони просто переклали у звукові хвилі дані від різноманітних інструментів на супутниках, космічних модулях та станціях, які протягом 1990-х — «нульових» років отримували з різних датчиків, що фіксують хвилі світла, космічні частки чи випромінення. Тож якщо ви будете поблизу одного змісяців Юпітера чи пролітатимете довкола Андромеди, ви не почуєте нічого: космос мовчазний, його звуки не здатне почути людське вухо.

Кого можна «почути»

Інтерпретація у звукові хвилі дає уявлення про те, які звуки могли би видавати зірки та планети у космосі. І судячи з того, що вдалося змонтувати фахівцям NASA, найбільш дивне звучання у нашій Сонячній системі має Юпітер та його супутники:

Який сенс цього проекту

Крім того, що це можна використати для якого-небудь вітч-хаусу чи драм-н-басу? Можливо, так Міжнародна космічна агенція намагається інтерпретувати складні і не дуже зрозумілі нам явища та відстані космічного масштабу, за допомогою більш звичних та зрозумілих нам речей. А можливо, це просто демонстрація того, що можуть сучасні технології, які перетворюють на звук хвилі часток та промені? Тим не менше, тепер можна почути не лише, як шелестять гаї, але й як шумлять зірки над нами. А це, погодьтеся, доволі романтично.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: