fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Найбільший нафтотрейдер cвіту почав зберігати свій газ в Україні

Najbiľšyj naftotrejder cvitu počav zberigaty svij gaz v Ukraїni
Світовий нафтотрейдер Vitol у жовтні поставив в Україну через Словаччину тестовий обсяг природного газу і оформив його в режимі «митного складу» для тривалого зберігання в підземних сховищах газу
Svitovyj naftotrejder Vitol u žovtni postavyv v Ukraїnu čerez Slovaččynu testovyj obsjag pryrodnogo gazu i oformyv jogo v režymi «mytnogo skladu» dlja tryvalogo zberigannja v pidzemnyh shovyščah gazu
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Раніше світовий нафтотрейдер Vitol ніколи не постачав газ в Україну. За даними консалтингової групи A-95, дебютну поставку в Україну обсягом близько 2 тис кубометрів оформила нідерландська структура Vitol Gas and Power B.V. Із чим це повязано. Як відомо, з 2 червня скасовано митні збори для тривалого зберігання газу (до 3 років) в українських ПСГ. До цього митне оформлення газу, поставленого в Україну для зберігання в ПСГ, можна було проводити тільки в транзитному режимі. При цьому Митним кодексом встановлено терміни транзитних перевезень трубопровідним транспортом — 31 добу. Такі умови були економічно невигідними для іноземних трейдерів. Зберігання в режимі митного складу дозволяє компаніям поставляти газ з Європи в сезон низьких цін і закачувати в українські ПСГ, а в період сезонного зростання цін оформляти його для продажу. Вивіз газу назад до Європу ускладнюється вартістю плати за вихід з ГТС, введеної з 2016 року. Наприклад, за основним напрямком — Ужгород — плата за вихід з ГТС становить $32,8/тис кубометрів. Укртрансгаз (оператор української ГТС, в т.ч. ПСГ) готовий надати у сховищах вільний обсяг 14 млрд куб. м (всього в Україні близько 30 млрд куб. м) для зберігання в режимі митного складу за ціною €0,4/МВт (або €4,2/тис куб. м) за цикл зберігання. Така ціна, як стверджує Укртрансгаз, є найнижчою в Європі. Vitol - перший за величиною нафтотрейдер у світі з річним оборотом $152 млрд. Компанія також володіє акціями азербайджанської компанії Arawak Energy, що має в Україні спільний проект з групою Geo Alliance. Нагадаємо, раніше ми писали про те, що польська газова компанія PGNiG зберігатиме блакитне паливо в Україні.
Реклама 👇 Замовити

Раніше світовий нафтотрейдер Vitol ніколи не постачав газ в Україну. За даними консалтингової групи A-95, дебютну поставку в Україну обсягом близько 2 тис кубометрів оформила нідерландська структура Vitol Gas and Power B.V.

Із чим це пов’язано

Як відомо, з 2 червня скасовано митні збори для тривалого зберіганняНайбільший нафтотрейдер cвіту почав зберігати свій газ в Україні 1Газ для ЄС зберігатимуть в українських сховищах газу (до 3 років) в українських ПСГ. До цього митне оформлення газу, поставленого в Україну для зберігання в ПСГ, можна було проводити тільки в транзитному режимі. При цьому Митним кодексом встановлено терміни транзитних перевезень трубопровідним транспортом — 31 добу. Такі умови були економічно невигідними для іноземних трейдерів.

Зберігання в режимі «митного складу» дозволяє компаніям поставляти газ з Європи в сезон низьких цін і закачувати в українські ПСГ, а в період сезонного зростання цін оформляти його для продажу. Вивіз газу назад до Європу ускладнюється вартістю плати за вихід з ГТС, введеної з 2016 року. Наприклад, за основним напрямком — Ужгород — плата за вихід з ГТС становить $32,8/тис кубометрів.

Укртрансгаз (оператор української ГТС, в т.ч. ПСГ) готовий надати у сховищах вільний обсяг 14 млрд куб. м (всього в Україні близько 30 млрд куб. м) для зберігання в режимі «митного складу» за ціною €0,4/МВт (або €4,2/тис куб. м) за цикл зберігання. Така ціна, як стверджує Укртрансгаз, є найнижчою в Європі.

Vitol – перший за величиною нафтотрейдер у світі з річним оборотом $152 млрд. Компанія також володіє акціями азербайджанської компанії Arawak Energy, що має в Україні спільний проект з групою Geo Alliance.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що польська газова компанія PGNiG зберігатимеНайбільший нафтотрейдер cвіту почав зберігати свій газ в Україні 2Польська газова компанія PGNiG зберігатиме блакитне паливо в Україні блакитне паливо в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: