fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Ресурс TEXTY запустив інтерактивний інструмент моніторингу вугілля на міських ТЕС

Resurs TEXTY zapustyv interaktyvnyj instrument monitoryngu vugillja na miśkyh TES
Розмови про альтернативну енергетику — це добре, але більшість українських міст та сіл досі отримують електроенергію та тепло завдяки спалюванню вугілля. В якості традиційного палива при цьому використовувався антрацит. Як відбувається (і чи відбувається взагалі) перехід українських ТЕЦ на газове вугілля, можна відтепер простежити за допомогою інтерактивного інструменту від команди TEXTY.org.ua
Rozmovy pro aľternatyvnu energetyku — ce dobre, ale biľšisť ukraїnśkyh mist ta sil dosi otrymujuť elektroenergiju ta teplo zavdjaky spaljuvannju vugillja. V jakosti tradycijnogo palyva pry ćomu vykorystovuvavsja antracyt. Jak vidbuvajeťsja (i čy vidbuvajeťsja vzagali) perehid ukraїnśkyh TEC na gazove vugillja, možna vidteper prostežyty za dopomogoju interaktyvnogo instrumentu vid komandy TEXTY.org.ua
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В чому суть проблеми, яка відстежується. Близько третини української електроенергії генерується на вугільних ТЕС або ТЕЦ. Половина цих станцій працює на вугіллі найвищої якості – антрациті. Проте весь антрацит видобували на Донбасі, на територіях, що нині здебільшого є окупованими північно-східним сусідом. При формуванні тарифу на електроенергію в українських містах вираховується вартість вугілля. Нацкомісія з регулювання енергетики вирішила рахувати ціну вугілля за світовими цінами, закладеними у формулу Роттердам+. Ідея полягала в тому, щоб виробникам електроенергії вистачало коштів, аби купувати антрацит у світі. Проте виробникам електроенергії було простіше продовжувати купувати вугілля з окупованої території, а надлишкові кошти використовувати для власного збагачення. Відтак розрив торгівельних зв’язків з окупованою територією викликав щупинку антрацитових ТЕС та потребу у міграції на так зване газове вугілля. Переобладнати антрацитові станції на роботу з газовим вугіллям, яке видобувається на підконтрольній Україні території, на практиці виявилося дешевше, ніж купувати антрацит за кордоном. 2 станції – Зміївська ТЕС та Миронівська ТЕС – частково перейшли на газове вугілля. Триває переобладнання на Придніпровській ТЕС. Що дає розробка команди TEXTY. За допомогою інтерактивного інструменту можна відстежувати оперативні дані про запаси вугілля на станціях, та оцінювати, наскільки швидко станції переходять на газове вугілля, яке видобувається в Україні. Кожного робочого дня Міненерговугілля публікує дані про запаси палива на станціях. Інтерактивний сайт дає графічне відображення про всі функціонуючі ТЕС (окрім Зуївської, щоденних даних про яку немає), та про 6 найбільших ТЕЦ, які працюють на вугіллі. Чим менше вугілля залишається на станції, тим вищу позицію посідає станція у списку. Міненерговугілля складає детальні плани наповнення складів ТЕЦ і ТЕС вугіллям. Лінія графіку стає червоною, якщо запаси стають меншими від 90% запланованого на поточну дату запасу. Переглянути всі ці дані можна на сайті проекту.
Реклама 👇 Замовити

В чому суть проблеми, яка відстежується

Близько третини української електроенергії генерується на вугільних ТЕС або ТЕЦ. Половина цих станцій працює на вугіллі найвищої якості – антрациті. Проте весь антрацит видобували на Донбасі, на територіях, що нині здебільшого є окупованими північно-східним «сусідом».

При формуванні тарифу на електроенергію в українських містах вираховується вартість вугілля. Нацкомісія з регулювання енергетики вирішила рахувати ціну вугілля за світовими цінами, закладеними у формулу «Роттердам+». Ідея полягала в тому, щоб виробникам електроенергії вистачало коштів, аби купувати антрацит у світі. Проте виробникам електроенергії було простіше продовжувати купувати вугілля з окупованої території, а надлишкові кошти використовувати для власного збагачення. Відтак розрив торгівельних зв’язків з окупованою територією викликав щупинку «антрацитових» ТЕС та потребу у міграції на так зване «газове» вугілля.

Переобладнати «антрацитові» станції на роботу з газовим вугіллям, яке видобувається на підконтрольній Україні території, на практиці виявилося дешевше, ніж купувати антрацит за кордоном. 2 станції – Зміївська ТЕС та Миронівська ТЕС – частково перейшли на газове вугілля. Триває переобладнання на Придніпровській ТЕС.

Що дає розробка команди TEXTY

За допомогою інтерактивного інструменту можна відстежувати оперативні дані про запаси вугілля на станціях, та оцінювати, наскільки швидко станції переходять на газове вугілля, яке видобувається в Україні.

Кожного робочого дня Міненерговугілля публікує дані про запаси палива на станціях. Інтерактивний сайт дає графічне відображення про всі функціонуючі ТЕС (окрім Зуївської, щоденних даних про яку немає), та про 6 найбільших ТЕЦ, які працюють на вугіллі. Чим менше вугілля залишається на станції, тим вищу позицію посідає станція у списку. Міненерговугілля складає детальні плани наповнення складів ТЕЦ і ТЕС вугіллям. Лінія графіку стає червоною, якщо запаси стають меншими від 90% запланованого на поточну дату запасу. Переглянути всі ці дані можна на сайті проекту.

Ресурс TEXTY запустив інтерактивний інструмент моніторингу вугілля на міських ТЕЦ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: