fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

НБУ покращив прогнози щодо інфляції та економічного зростання в Україні

NBU pokraščyv prognozy ščodo infljaciї ta ekonomičnogo zrostannja v Ukraїni
Прогноз Національного банку України на 2017-2019 роки свідчить про повільне, але невпинне зниження інфляції та зростання показників економіки. Також цьому сприятиме участь України у міжнародних програмах фінансування
Prognoz Nacionaľnogo banku Ukraїny na 2017-2019 roky svidčyť pro poviľne, ale nevpynne znyžennja infljaciї ta zrostannja pokaznykiv ekonomiky. Takož ćomu spryjatyme učasť Ukraїny u mižnarodnyh programah finansuvannja
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як зміниться ситуація зі споживчими цінами. До кінця 2017 року року інфляція сповільниться до 12,2%. У III кварталі 2018 року цей показник наблизиться до центральної точки цільового діапазону, а на кінець 2017 року складе 7,3%. Прогноз на 2019 рік залишився на рівні 5,0%. З чим пов’язаний перегляд прогнозів Нацбанку. Перегляд прогнозу на 2017-2018 роки повязаний з прискоренням інфляції протягом декількох минулих місяців, а також появою нових проінфляційна факторів. До їхнього числа належать активніше відновлення споживчого попиту, стрімке збільшення пенсійних виплат з IV кварталу 2017 року, заплановане підвищення мінімальної заробітної плати і акцизів на тютюнові вироби на початку 2018 року. Також уповільнення інфляції буде сприяти досить жорстка монетарна політика. Рішення Правління Національного банку підвищити облікову ставку до 13,5% річних було спрямоване саме на те, щоби не допустити істотно відхилення інфляції від цільового рівня на прогнозному горизонті з урахуванням впливу зазначених вище факторів. Нацбанк також поліпшив прогноз економічного зростання в 2017 році з 1,6% до 2,2%. Це повязано зі сприятливим впливом як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. У 2018-2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% і 3,5% відповідно. Дефіцит поточного рахунку повністю покриватиметься надходженнями за фінансовим рахунком, що забезпечить подальше нарощування міжнародних резервів. У 2017 році надходження капіталу буде забезпечуватися перш за все скороченням готівкової валюти поза банками. Якою буде ситуація із програмами МВФ. Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом також сприятиме нарощуванню міжнародних резервів. Національний банк очікує надходження наступного траншу за програмою розширеного фінансування EFF у I кварталі 2018 року. Всього протягом наступного року від МВФ надійде $3,5 млрд, за прогнозами НБУ. Це також дозволить отримати кредиту від Світового банку на суму $0,5 млрд. Разом з профіцитом зведеного платіжного балансу це дозволить збільшити міжнародні резерви до $22,2 млрд на кінець 2018 року. Раніше ми розповідали вам про плани НБУ значно спростити відкриття нових банківських рахунків в Україні.
Реклама 👇 Замовити

Як зміниться ситуація зі споживчими цінами

До кінця 2017 року року інфляція сповільниться до 12,2%. У III кварталі 2018 року цей показник наблизиться до центральної точки цільового діапазону, а на кінець 2017 року складе 7,3%. Прогноз на 2019 рік залишився на рівні 5,0%.

З чим пов’язаний перегляд прогнозів Нацбанку

Перегляд прогнозу на 2017-2018 роки пов’язаний з прискоренням інфляції протягом декількох минулих місяців, а також появою нових проінфляційна факторів. До їхнього числа належать активніше відновлення споживчого попиту, стрімке збільшення пенсійних виплат з IV кварталу 2017 року, заплановане підвищення мінімальної заробітної плати і акцизів на тютюнові вироби на початку 2018 року.

Також уповільнення інфляції буде сприяти досить жорстка монетарна політика. Рішення Правління Національного банку підвищити облікову ставку до 13,5% річних було спрямоване саме на те, щоби не допустити істотно відхилення інфляції від цільового рівня на прогнозному горизонті з урахуванням впливу зазначених вище факторів.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Нацбанк також поліпшив прогноз економічного зростання в 2017 році з 1,6% до 2,2%. Це пов’язано зі сприятливим впливом як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. У 2018-2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% і 3,5% відповідно. Дефіцит поточного рахунку повністю покриватиметься надходженнями за фінансовим рахунком, що забезпечить подальше нарощування міжнародних резервів. У 2017 році надходження капіталу буде забезпечуватися перш за все скороченням готівкової валюти поза банками.

Якою буде ситуація із програмами МВФ

Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом також сприятиме нарощуванню міжнародних резервів. Національний банк очікує надходження наступного траншу за програмою розширеного фінансування EFF у I кварталі 2018 року. Всього протягом наступного року від МВФ надійде $3,5 млрд, за прогнозами НБУ. Це також дозволить отримати кредиту від Світового банку на суму $0,5 млрд.

Разом з профіцитом зведеного платіжного балансу це дозволить збільшити міжнародні резерви до $22,2 млрд на кінець 2018 року.

Раніше ми розповідали вам про плани НБУ значно спроститиНБУ покращив прогнози щодо інфляції та економічного зростання в Україні 1НБУ запропонує відкриття банківського рахунку онлайн відкриття нових банківських рахунків в Україні.

Джерело: IBC

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: