fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні запроваджено безкоштовне паркування водіїв з особливими потребами

V Ukraїni zaprovadženo bezkoštovne parkuvannja vodiїv z osoblyvymy potrebamy
Починаючи з 26 жовтня 2017 року, змінився порядок щодо обов’язкового безкоштовного паркування автівок, які належать водіям із особливими потребами. Ці зміни доведеться врахувати власникам торгівельних центрів, комерційних закладів та державних установ і організацій
Počynajučy z 26 žovtnja 2017 roku, zminyvsja porjadok ščodo obov’jazkovogo bezkoštovnogo parkuvannja avtivok, jaki naležať vodijam iz osoblyvymy potrebamy. Ci zminy dovedeťsja vrahuvaty vlasnykam torgiveľnyh centriv, komercijnyh zakladiv ta deržavnyh ustanov i organizacij
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що вимагає закон. Набув чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю. Згідно із його нормами, водії з інвалідністю, або ті водії, які перевозять інваліда, мають право на безкоштовну зупинку, стоянку або паркування своїх автомобілів. Також зазначається, що власники майданчиків для паркування повинні облаштувати в їхніх межах місця для безоплатного паркування водіїв з інвалідністю. Такі місця мають складати не менше 10% від загальної кількості паркувальних місць. Якщо майданчик маленький, то має бути хоча би 1 паркувальне місце для автомобіля водія з особливими потребами. Які санкції за порушення норм закону За зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів водіїв із особливими потребами, а також за створення перешкод таким водіям у зупинці чи стоянці керованих ними автівок чи неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака Водій з інвалідністю передбачається стягнення. Розмір штрафу при цьому складає від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Станом на жовтень 2017 року ця сума еквівалентна 1020 – 1700 грн. Раніше ми розповідали вам про те, як закон захищає права споживачів щодо сплати за надані послуги в кафе чи ресторані, а також про те, чи має право охорона магазину вимагати у вас показати вміст сумки чи заборонити вам фото- та відеофіксацію подій у приміщенні магазину.
Реклама 👇 Замовити

Що вимагає закон

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю». Згідно із його нормами, водії з інвалідністю, або ті водії, які перевозять інваліда, мають право на безкоштовну зупинку, стоянку або паркування своїх автомобілів.

Також зазначається, що власники майданчиків для паркування повинні облаштувати в їхніх межах місця для безоплатного паркування водіїв з інвалідністю. Такі місця мають складати не менше 10% від загальної кількості паркувальних місць. Якщо майданчик маленький, то має бути хоча би 1 паркувальне місце для автомобіля водія з особливими потребами.

Які санкції за порушення норм закону

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

За зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів водіїв із особливими потребами, а також за створення перешкод таким водіям у зупинці чи стоянці керованих ними автівок чи неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю» передбачається стягнення. Розмір штрафу при цьому складає від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Станом на жовтень 2017 року ця сума еквівалентна 1020 – 1700 грн.

Раніше ми розповідали вам про те, як закон захищає права споживачівВ Україні запроваджено безкоштовне паркування водіїв з особливими потребами 1«Апетиту немає» — як захистити свої права в закладах харчування щодо сплати за надані послуги в кафе чи ресторані, а також про те, чи має правоВ Україні запроваджено безкоштовне паркування водіїв з особливими потребами 2Що робити, коли продавець вимагає показати вміст сумки охорона магазину вимагати у вас показати вміст сумки чи заборонити вам фото- та відеофіксацію подій у приміщенні магазину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: