fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Moody’s: Банківська система України подолала кризу

Moody's: Bankivśka systema Ukraїny podolala kryzu
Про ситуацію повідомив директор банківської групи Moody's Investors Service Ярослав Совгіра під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum
Pro sytuaciju povidomyv dyrektor bankivśkoї grupy Moody's Investors Service Jaroslav Sovgira pid čas vystupu na CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  На думку експерта, банківська система України повернеться вже в цьому році до беззбитковості за рахунок зниження відрахувань в резерви. Moodys очікує, що рівень проблемних кредитів в Україні (не враховуючи Приватбанк) знизиться до 50% до кінця 2018 року. Як розвиватиметься банківська система України у 2018-му. Для того, щоб проблемна заборгованість вийшла на прийнятний рівень, потрібно буде кілька років. У 2015 році коефіцієнт неплатоспроможності в Україні був більше 150%, тобто система була глибоко неплатоспроможною. Потім були вливання капіталу від держави і від іноземних банків і показник покращився до 117% в 2016 році. Наразі цей показник наблизився до break-even (точка беззбитковості), значення хоч і погане, але прийнятне. Ярослав Совгіра зазначив, що рівень капіталізації банківської системи залишиться стабільним в 2017-2018 роках. Агентство Moodys вважає, що головними викликами для України є реформа державних банків і реструктуризація проблемних кредитів. Очікується, що рівень проблемних кредитів в банківській системі України буде знижуватися за рахунок реструктуризації, списання боргів, росту економіки, зниження відсоткових ставок та зростання кредитного портфелю. Але зараз рівень проблемних кредитів в Україні найвищий у Східній Європі. Агентство Moodys вважає, що головними викликами для України є реформа державних банків і реструктуризація проблемних кредитів. Нагадаємо, що НБУ продовжує дерегуляцію операцій на валютному ринку.
Реклама 👇 Замовити

На думку експерта, банківська система України повернеться вже в цьому році до беззбитковості за рахунок зниження відрахувань в резерви. Moody’s очікує, що рівень проблемних кредитів в Україні (не враховуючи Приватбанк) знизиться до 50% до кінця 2018 року.

Як розвиватиметься банківська система України у 2018-му

Для того, щоб проблемна заборгованість вийшла на прийнятний рівень, потрібно буде кілька років. У 2015 році коефіцієнт неплатоспроможності в Україні був більше 150%, тобто система була глибоко неплатоспроможною. Потім були вливання капіталу від держави і від іноземних банків і показник покращився до 117% в 2016 році. Наразі цей показник наблизився до break-even (точка беззбитковості), значення хоч і погане, але прийнятне. Ярослав Совгіра зазначив, що рівень капіталізації банківської системи залишиться стабільним в 2017-2018 роках. Агентство Moody’s вважає, що головними викликами для України є реформа державних банків і реструктуризація проблемних кредитів.

Очікується, що рівень проблемних кредитів в банківській системі України буде знижуватися за рахунок реструктуризації, списання боргів, росту економіки, зниження відсоткових ставок та зростання кредитного портфелю. Але зараз рівень проблемних кредитів в Україні найвищий у Східній Європі. Агентство Moody’s вважає, що головними викликами для України є реформа державних банків і реструктуризація проблемних кредитів.

Нагадаємо, що НБУ продовжуєMoody's: Банківська система України подолала кризу 1НБУ продовжує дерегуляцію валютного ринку дерегуляцію операцій на валютному ринку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: