Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Небанківські установи з України отримали нові можливості

Nebankivśki ustanovy z Ukraїny otrymaly novi možlyvosti

НБУ змінив порядок операцій із валютою за кордоном для небанківських установ. За словами представників державного регулятора, це має пощитивно вплинути на відкритість та зручність використання валютних інструментів на зовнішньому ринку для українських компаній та нерезидентів
NBU zminyv porjadok operacij iz valjutoju za kordonom dlja nebankivśkyh ustanov. Za slovamy predstavnykiv deržavnogo reguljatora, ce maje poščytyvno vplynuty na vidkrytisť ta zručnisť vykorystannja valjutnyh instrumentiv na zovnišńomu rynku dlja ukraїnśkyh kompanij ta nerezydentiv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В чому суть змін. НБУ підписав постанову про дозвіл купувати і перераховувати іноземну валюту для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем. Йдеться не лише про банківські операції, але й про діяльність такого роду для небанківських фінансових установ. Також внесено уточнення в  порядок виключення з заборони дострокового погашення кредитів. Про які кошти йдеться. Постанова стосується коштів, що мають використовуватися для забезпечення зобов’язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали тільки банківські установи, що є учасниками міжнародних платіжних систем. Тепер цей перелік розширено за рахунок небанківських установ. Навіщо потрібні ці зміни. За словами прес-служби НБУ, такі юридичні зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ в міжнародних платіжних системах. А в цілому це матиме позитивний ефект для подальшого розвитку економічних відносин в Україні без виникнення додаткового напруження на ринку валюти. Раніше стало відомо, що НБУ щомісячно публікуватиме показники банків на своєму сайті для забезпечення прозорості та повноти інформації щодо статутного капіталу та кредитних і депозитних портфелів фінансових установ.

В чому суть змін

НБУ підписав постанову про дозвіл купувати і перераховувати іноземну валюту для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем. Йдеться не лише про банківські операції, але й про діяльність такого роду для небанківських фінансових установ. Також внесено уточнення в  порядок виключення з заборони дострокового погашення кредитів.

Про які кошти йдеться

Постанова стосується коштів, що мають використовуватися для забезпечення зобов’язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали тільки банківські установи, що є учасниками міжнародних платіжних систем. Тепер цей перелік розширено за рахунок небанківських установ.

Навіщо потрібні ці зміни

За словами прес-служби НБУ, такі юридичні зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ в міжнародних платіжних системах. А в цілому це матиме позитивний ефект для подальшого розвитку економічних відносин в Україні без виникнення додаткового напруження на ринку валюти.

Раніше стало відомо, що НБУ щомісячно публікуватиме показники банків на своєму сайті для забезпечення прозорості та повноти інформації щодо статутного капіталу та кредитних і депозитних портфелів фінансових установ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: