fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні доступ до містобудівних документів дадуть онлайн

V Ukraїni dostup do mistobudivnyh dokumentiv daduť onlajn
Офіс ефективного регулювання (BRDO) за сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розпочинають проект «Відкрите просторове планування». Проект має на меті забезпечити прозорий та ефективний доступ громадськості до всієї існуючої містобудівної документації адміністративно-територіальних одиниць України
Ofis efektyvnogo reguljuvannja (BRDO) za spryjannja Ministerstva regionaľnogo rozvytku, budivnyctva ta žytlovo-komunaľnogo gospodarstva Ukraїny rozpočynajuť proekt «Vidkryte prostorove planuvannja». Proekt maje na meti zabezpečyty prozoryj ta efektyvnyj dostup gromadśkosti do vsijeї isnujučoї mistobudivnoї dokumentaciї administratyvno-terytoriaľnyh odynyć Ukraїny
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Ресурс забезпечить кращий нагляд з боку громадянського суспільства за місцевими органами влади, мінімізує корупційні ризики, а також підвищить рівень взаємодовіри та партнерства між державою, бізнесом та громадянами. Для чого створюється ресурс. Нині, якщо інвестор знайшов земельну ділянку, на якій планує побудувати щось, то йому має бути достатньо знайти із відкритих даних інформацію про цю ділянку. За декілька хвилин він має отримати інформацію про можливість реалізувати проект з огляду на містобудівні обмеження. В реальності інвестора чекає тривалий шлях пошуку через посередників контактів з місцевою владою, запити та отримання викопіювань на папері з генплану (якщо він є взагалі). І ніхто не може спрогнозувати, скільки часу, грошей та нервів майбутній інвестор витратить на процедуру, яку взагалі закон не передбачає. Зараз на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних Data.gov.ua розміщено інформацію лише про: 3 схеми окремих міжрайонних територій; 14 генпланів; 33 детальні плани територій. Загалом, за даними Мінрегіону, оприлюднено 24% від містобудівної документації на всю Україну. Експерти BRDO вважають таку ситуацію неприйнятною і переконані, що містобудівна документація має бути опублікованою за всіма адміністративно-територіальним одиницям. Більш того, вона має бути відкритою та доступною, бо це не лише законодавча вимога, а й потрібно громадськості та інвесторам.
Реклама 👇 Замовити

Ресурс забезпечить кращий нагляд з боку громадянського суспільства за місцевими органами влади, мінімізує корупційні ризики, а також підвищить рівень взаємодовіри та партнерства між державою, бізнесом та громадянами.

Для чого створюється ресурс

Нині, якщо інвестор знайшов земельну ділянку, на якій планує побудувати щось, то йому має бути достатньо знайти із відкритих данихВ Україні доступ до містобудівних документів дадуть онлайн 1Через портал Є-Data вже проведено платежів на 4 трлн грн інформацію про цю ділянку. За декілька хвилин він має отримати інформацію про можливість реалізувати проект з огляду на містобудівні обмеження. В реальності інвестора чекає тривалий шлях пошуку через посередників контактів з місцевою владою, запити та отримання викопіювань на папері з генплану (якщо він є взагалі). І ніхто не може спрогнозувати, скільки часу, грошей та нервів майбутній інвестор витратить на процедуру, яку взагалі закон не передбачає. Зараз на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних Data.gov.ua розміщено інформацію лише про:

  • 3 схеми окремих міжрайонних територій;
  • 14 генпланів;
  • 33 детальні плани територій.

Загалом, за даними Мінрегіону, оприлюднено 24% від містобудівної документації на всю Україну. Експерти BRDO вважають таку ситуацію неприйнятною і переконані, що містобудівна документація має бути опублікованою за всіма адміністративно-територіальним одиницям. Більш того, вона має бути відкритою та доступною, бо це не лише законодавча вимога, а й потрібно громадськості та інвесторам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: