Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Як цієї осені змінюється обслуговування українців у банках

Як цієї осені змінюється обслуговування українців у банках

Банківська система в Україні постійно вдосконалюється та випрацьовує підходи ведення справ за європейськими стандартами. На часі дізнатись, що впроваджує уряд для унеможливлення несанкціонованого обігу коштів
Bankivśka systema v Ukraїni postijno vdoskonaljujeťsja ta vypraćovuje pidhody vedennja sprav za jevropejśkymy standartamy. Na časi diznatyś, ščo vprovadžuje urjad dlja unemožlyvlennja nesankcionovanogo obigu koštiv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  — На підставі чого відбуваються зміни? Із вересня 2017 року в Україні набула чинності постанова НБУ №42, котра дасть змогу банкам проводити моніторинг фінансів «по-європейськи».  Такий підхід потрібен для того, аби не допустити операцій з коштами, що не відповідають виду діяльності клієнта або ж розміру його легальних доходів. — Чого чекати клієнтам фінустанов? Тепер банки зобов’язані проводити не лише первинну ідентифікацію, перевірку паспортних даних та ідентифікаційного коду, а й вимагати документального підтвердження того, звідки ваші гроші. Тож вам доведеться надати докази щодо легального походження коштів при проведенні будь-яких операцій через банк на значну суму коштів. Якщо клієнт не в змозі надати такі документи, банк не має права допустити відповідну операцію, оскільки походження цих коштів не відоме. — Якими документами можна підтвердити джерела походження коштів? В якості «доказової бази» на легальність операцій з коштами можна використати: Довідку про доходи чи заробітну плату. Документи про продаж майна, отримання спадщини чи фінансової допомоги. Будь-які інші документи, що підтверджують легальність наявних коштів. — Для кого ця вимога не є обов’язковою? Банки не проводитимуть додаткову перевірку походження коштів клієнтів, які мають у банку рахунки лише для отримання заробітної плати, пенсійних та будь-яких інших соціальних виплат і зберігають ці кошти на рахунках вкладів. — Чому взагалі знадобилося раптом перевіряти «чистоту» грошей? Запит джерел походження коштів – не нове правило у світовій практиці. Введення такої постанови є обов’язковим для країн, чиє правове поле націлене відповідати європейським стандартам. Аби максимально зменшити можливий дискомфорт у роботі працівників банків та клієнтів, банки уже проводять тренінги для менеджерів фінустанов, де тих навчають, як пояснити громадянам, чому вони змушені ставити їм такі незручні питання.

— На підставі чого відбуваються зміни?

Із вересня 2017 року в Україні набула чинності постанова НБУ №42, котра дасть змогу банкам проводити моніторинг фінансів «по-європейськи».  Такий підхід потрібен для того, аби не допустити операцій з коштами, що не відповідають виду діяльності клієнта або ж розміру його легальних доходів.

— Чого чекати клієнтам фінустанов?

Тепер банки зобов’язані проводити не лише первинну ідентифікацію, перевірку паспортних даних та ідентифікаційного коду, а й вимагати документального підтвердження того, звідки ваші гроші. Тож вам доведеться надати докази щодо легального походження коштів при проведенні будь-яких операцій через банк на значну суму коштів. Якщо клієнт не в змозі надати такі документи, банк не має права допустити відповідну операцію, оскільки походження цих коштів не відоме.

— Якими документами можна підтвердити джерела походження коштів?

В якості «доказової бази» на легальність операцій з коштами можна використати:

  • Довідку про доходи чи заробітну плату.
  • Документи про продаж майна, отримання спадщини чи фінансової допомоги.
  • Будь-які інші документи, що підтверджують легальність наявних коштів.

— Для кого ця вимога не є обов’язковою?

Банки не проводитимуть додаткову перевірку походження коштів клієнтів, які мають у банку рахунки лише для отримання заробітної плати, пенсійних та будь-яких інших соціальних виплат і зберігають ці кошти на рахунках вкладів.

— Чому взагалі знадобилося раптом перевіряти «чистоту» грошей?

Запит джерел походження коштів – не нове правило у світовій практиці. Введення такої постанови є обов’язковим для країн, чиє правове поле націлене відповідати європейським стандартам. Аби максимально зменшити можливий дискомфорт у роботі працівників банків та клієнтів, банки уже проводять тренінги для менеджерів фінустанов, де тих навчають, як пояснити громадянам, чому вони змушені ставити їм такі незручні питання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: