fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні створять державний електронний реєстр банківських боржників

V Ukraїni stvorjať deržavnyj elektronnyj rejestr bankivśkyh boržnykiv
У вересні українські банки почнуть передавати дані про позичальників в єдиний державний реєстр. Це повинно допомогти вирішити проблему проблемних боргів, яких у країні накопичилось на суму понад 560 млрд грн
U veresni ukraїnśki banky počnuť peredavaty dani pro pozyčaľnykiv v jedynyj deržavnyj rejestr. Ce povynno dopomogty vyrišyty problemu problemnyh borgiv, jakyh u kraїni nakopyčyloś na sumu ponad 560 mlrd grn
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Реєстр  дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів. Як пояснюють у НБУ, це сприятиме підвищенню надійності банківської системи, посиленню захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків. Як працюватиме реєстр. Дані про позичальників мають включати інформацію про їхній фінансовий стан, застави та поручителів. У Нацбанку запевнили, що українці зможуть мати доступ до інформації про себе в реєстрі і вимагати внесення змін у разі незгоди з її змістом. Збір інформації про позичальників є поширеною у світі практикою. В Україні проблема неповернутих боргів зараз є дуже великою. За даними Національного банку, понад 55% усіх кредитів в країні не обслуговується. Заборгованість підприємств і громадян перед банками складає понад 560 млрд грн. Причин для виникнення настільки великої заборгованості було декілька. Фінансисти вважають, що наявність єдиного списку боржників, які не виконують свої зобовязання, дозволить їм вирішити питання проблемних кредитів. Реєстр забезпечить банкам доступ до більшого обсягу інформації з обслуговування позичальниками кредитів. Це допоможе правильному прийняттю рішень при наданні банками позик, говорить директорка кредитного департаменту банку Південний Вікторія Скоч. Банкіри також пропонують передавати інформацію в цей реєстр з державного реєстру банкрутів та судових рішень, щоб мати більше даних про платоспроможність потенційних клієнтів. До цього часу в Україні функціонували приватні бюро кредитних історій, які збирали інформацію про боржників. Але їх робота була не надто ефективною, оскільки вони не покривали усіх позичальників і збирали інформацію не у всіх банках. В Нацбанку повідомили, що мають право отримувати від банків інформацію про кредитні операції. Водночас юристи, які спеціалізуються на банківському праві, говорять, що закон Про захист персональних даних дозволяє банкам передавати комусь інформацію про позичальника лише за його згодою, або ж винятково в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав осіб.
Реклама 👇 Замовити

Реєстр  дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів. Як пояснюють у НБУ, це сприятиме підвищенню надійності банківської системи, посиленню захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків.

Як працюватиме реєстр

Дані про позичальників мають включати інформацію про їхній фінансовий стан, застави та поручителів. У Нацбанку запевнили, що українці зможуть мати доступ до інформації про себе в реєстрі і вимагати внесення змін у разі незгоди з її змістом. Збір інформації про позичальників є поширеною у світі практикою.

В Україні проблема неповернутих боргів зараз є дуже великою. За даними Національного банку, понад 55% усіх кредитів в країні не обслуговується. Заборгованість підприємств і громадян перед банками складає понад 560 млрд грн. Причин для виникнення настільки великої заборгованості було декілька. Фінансисти вважають, що наявність єдиного списку боржників, які не виконують свої зобов’язання, дозволить їм вирішити питання проблемних кредитів. Реєстр забезпечить банкам доступ до більшого обсягу інформації з обслуговування позичальниками кредитів. Це допоможе правильному прийняттю рішень при наданні банками позик, говорить директорка кредитного департаменту банку «Південний» Вікторія Скоч.

Банкіри також пропонують передавати інформацію в цей реєстр з державного реєстру банкрутів та судових рішень, щоб мати більше даних про платоспроможність потенційних клієнтів. До цього часу в Україні функціонували приватні бюро кредитних історій, які збирали інформацію про боржників. Але їх робота була не надто ефективною, оскільки вони не покривали усіх позичальників і збирали інформацію не у всіх банках.

В Нацбанку повідомили, що мають право отримувати від банків інформацію про кредитні операції. Водночас юристи, які спеціалізуються на банківському праві, говорять, що закон «Про захист персональних даних» дозволяє банкам передавати комусь інформацію про позичальника лише за його згодою, або ж винятково в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав осіб.

Теґи: банки, уряд
Джерело: Вголос

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: