fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Активісти запустили петицію на підтримку театру на Подолі

Aktyvisty zapustyly petyciju na pidtrymku teatru na Podoli
Майже 3 тис підписів зібрано на підтримку відкриття оновленої будівлі театру на Подолі у Києві. Збір підписів триватиме ще понад 80 днів
Majže 3 tys pidpysiv zibrano na pidtrymku vidkryttja onovlenoї budivli teatru na Podoli u Kyjevi. Zbir pidpysiv tryvatyme šče ponad 80 dniv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В чому полягає суть протистояння довкола театру. Після оновлення будівлі виявилося, що вона не дотримується загальних псевдоісторичних рис решти споруд поруч із нею, а виглядає доволі сучасно і незвично (другий ярус будівлі театру виконано у темному кольорі із сучасних матеріалів). Прихильники різної естетики намагаються вже декілька місяців довести один одному, що споруда псує або не псує історичний район Києва. Всередині приміщення до театру немає жодних претензій. Що вимагають активісти. За словами громадянських та культурних активістів, нова будівля Театру на Подолі є зразком сучасної архітектури і функціоналізму. Вона відтіняє та підкреслює собою історичні памятки навколо, не порушуючи ансамблю вулиці. Натомість супротивникам такого вигляду споруди більше симпатичний псевдоісторизм. В рекомендаціяї ЮНЕСКО щодо збереження спадщини зазначено, що нові будівлі не можуть бути схожі на старі в місцях історичної забудови. Саме до них і апелюють прихильники театральної будівлі нового зразка. Пристрасті довкола реконструйованої будівлі спалахнули навесні, коли в соцмережах та ЗМІ почалася суперечка щодо того, чи має право театр виглядати у сучасному стилі, а не псевдоколоніальному, як сучасні будівлі, зведені поруч. Ми повинні зберігати історичний вигляд Києва через реставрацію та утримання належним чином ще існуючих стародавніх будинків, а не через заперечення нового в архітектурі нашого міста — наголошує авторка петиції. Підтримати петицію можна за посиланням. Раніше стало відомо, що ГОГОЛЬФЕСТ не відбудеться в оновленій будівлі театру на Подолі. Мер Києва Віталій Кличко не дав дозволу на запуск приміщення в експлуатацію, мотивуючи це погрозами та вимогами однієї із громадських організацій, котра виступає проти існування будівлі у її нинішньому вигляді.
Реклама 👇 Замовити

В чому полягає суть протистояння довкола театру

Після оновлення будівлі виявилося, що вона не дотримується загальних псевдоісторичних рис решти споруд поруч із нею, а виглядає доволі сучасно і незвично (другий ярус будівлі театру виконано у темному кольорі із сучасних матеріалів). Прихильники різної естетики намагаються вже декілька місяців довести один одному, що споруда «псує» або «не псує» історичний район Києва. Всередині приміщення до театру немає жодних претензій.

Що вимагають активісти

За словами громадянських та культурних активістів, нова будівля Театру на Подолі є зразком сучасної архітектури і функціоналізму. Вона відтіняє та підкреслює собою історичні пам’ятки навколо, не порушуючи ансамблю вулиці. Натомість супротивникам такого вигляду споруди більше симпатичний псевдоісторизм. В рекомендаціяї ЮНЕСКО щодо збереження спадщини зазначено, що нові будівлі не можуть бути схожі на старі в місцях історичної забудови. Саме до них і апелюють прихильники театральної будівлі нового зразка.

Пристрасті довкола реконструйованої будівлі спалахнули навесні, коли в соцмережах та ЗМІ почалася суперечка щодо того, чи має право театр виглядати у сучасному стилі, а не псевдоколоніальному, як сучасні будівлі, зведені поруч. «Ми повинні зберігати історичний вигляд Києва через реставрацію та утримання належним чином ще існуючих стародавніх будинків, а не через заперечення нового в архітектурі нашого міста» — наголошує авторка петиції. Підтримати петицію можна за посиланням.

Раніше стало відомо, що ГОГОЛЬФЕСТ не відбудеться в оновленій будівлі театру на Подолі. Мер Києва Віталій Кличко не дав дозволу на запуск приміщення в експлуатацію, мотивуючи це погрозами та вимогами однієї із громадських організацій, котра виступає проти існування будівлі у її нинішньому вигляді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: