Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Японці віднайшли український науковий фільм початку XX ст.

Japonci vidnajšly ukraїnśkyj naukovyj fiľm počatku XX st.

Український науковий фільм "Людина і мавпа" (1930), який вважали втраченим, випадково знайшли у Токійському кіноархіві
Ukraїnśkyj naukovyj fiľm "Ljudyna i mavpa" (1930), jakyj vvažaly vtračenym, vypadkovo znajšly u Tokijśkomu kinoarhivi
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що варто знати про втрачений фільм. Інформацію про віднайдений фільм повідомили у Міністерстві культури України. За словами Першої заступниці міністра Світлани Фоменко, кіноплівку буде відреставровано у рамках підготовки до проведення Року Японії в Україні. Офіційний показ також супроводжуватиметься перфомансом. Людина і мавпа (1930) — український повнометражний науковий фільм режисера Андрія Вінницького. Тривалість стрічки — 71 хвилина. Детальних відомостей про цей науковий відеотвір вкрай мало. Якщо спиратися на матеріали українських кінознавців того періоду, то можна знайти лише згадку про те, що це — хороше наукове кіно. Зараз ведуться перемовини з японським архівом щодо повернення плівки в Україну, — повідомила експертка Центру Довженка Тетяна Майборода. Сучасне українське кіно та його успіхи. Раніше ми розповідали вам про кінострічку — біографію оперного співака, який був добровольцем української армії. МІФ — це документальна історія життя Василя Сліпака, оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступив у Карнегі-холл. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери. Однією з найулюбленіших композицій була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа згодом Василь взяв собі псевдо – Міф. На документальний фільм про нього фінансування вирішили залучити через платформу Спільнокошт.

Що варто знати про втрачений фільм

Інформацію про віднайдений фільм повідомили у Міністерстві культури України. За словами Першої заступниці міністра Світлани Фоменко, кіноплівку буде відреставровано у рамках підготовки до проведення Року Японії в Україні. Офіційний показ також супроводжуватиметься перфомансом.

«Людина і мавпа» (1930) — український повнометражний науковий фільм режисера Андрія Вінницького. Тривалість стрічки — 71 хвилина. Детальних відомостей про цей науковий відеотвір вкрай мало. Якщо спиратися на матеріали українських кінознавців того періоду, то можна знайти лише згадку про те, що це — «хороше наукове кіно». «Зараз ведуться перемовини з японським архівом щодо повернення плівки в Україну», — повідомила експертка Центру Довженка Тетяна Майборода.

Сучасне українське кіно та його успіхи

Раніше ми розповідали вам про кінострічку — біографію оперного співака, який був добровольцем української армії. «МІФ» — це документальна історія життя Василя Сліпака, оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступив у Карнегі-холл. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери.

Однією з найулюбленіших композицій була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа згодом Василь взяв собі псевдо – Міф. На документальний фільм про нього фінансування вирішили залучити через платформу «Спільнокошт».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: