fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Нацбанк скасовує обмеження на використання валютних рахунків

Nacbank skasovuje obmežennja na vykorystannja valjutnyh rahunkiv
Національний банк України продовжує послаблювати антикризові обмеження на валютному ринк. Чергові преференції цього разу стосуються як валютних операцій населення й бізнесу, так і діяльності банків на міжбанківському валютному ринку
Nacionaľnyj bank Ukraїny prodovžuje poslabljuvaty antykryzovi obmežennja na valjutnomu rynk. Čergovi preferenciї ćogo razu stosujuťsja jak valjutnyh operacij naselennja j biznesu, tak i dijaľnosti bankiv na mižbankivśkomu valjutnomu rynku
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  З вересня 2016-го діяв ліміт, згідно якого 1 клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис грн в еквіваленті. Наразі Національний банк вважає за можливе повністю прибрати таке обмеження для валютних операцій. Зміни відбуваються з огляду на покращення ліквідності банківської системи в іноземній валюті. Водночас таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків. Якими перевагами зможуть скористатися українці. Фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси без обмежень за сумою. По-друге, Національний банк лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Так, знімається заборона на їх випуск, яка діяла досі, та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. Для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше шести місяців. Для банків НБУ спростив розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію у розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків. Нагадаємо, що Національний банк вводить видачу громадянам України валютних ліцензій в електронній формі. Відтак, фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон.
Реклама 👇 Замовити

З вересня 2016-го діяв ліміт, згідно якого 1 клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис грн в еквіваленті. Наразі Національний банкНацбанк скасовує обмеження на використання валютних рахунків 1НБУ запустить сервісний центр для фінустанов вважає за можливе повністю прибрати таке обмеження для валютних операцій. Зміни відбуваються з огляду на покращення ліквідності банківської системи в іноземній валюті. Водночас таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків.

Якими перевагами зможуть скористатися українці

Фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси без обмежень за сумою. По-друге, Національний банк лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Так, знімається заборона на їх випуск, яка діяла досі, та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. Для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше шести місяців. Для банків НБУ спростив розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію у розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.

Нагадаємо, що Національний банк вводить видачуНацбанк скасовує обмеження на використання валютних рахунків 2НБУ видаватиме українцям електронні валютні ліцензії громадянам України валютних ліцензій в електронній формі. Відтак, фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: